Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Iphone 4 sau Xperia U

  1. #1 SP
    buf
    Junior Member buf's Avatar

    Iphone 4 sau Xperia U

    Ce sa aleg intre Iphone 4 si Xperia U? Xperia are procesor dual core si il iau nou, in schimb Iphone putin folosit. Niste opinii mi-ar fi de ajutor.

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Aifon. Cumperi un produs premium si ai mai multe sanse sa nu intampini probleme cu el.

  3. #3 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca diferenta de pret este mica acum, intr-un an Xperia va scadea foarte mult, iar iPhone4 il vei putea vinde cu cel putin 10-11 mil iar daca este neverlocked si ai grija de el, chiar cu 13-15.

    Ce buget ai ?

  4. #4 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Recomand iphone 4!

    E cea mai buna alegere!

  5. #5 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Daca diferenta de pret este mica acum, intr-un an Xperia va scadea foarte mult, iar iPhone4 il vei putea vinde cu cel putin 10-11 mil iar daca este neverlocked si ai grija de el, chiar cu 13-15.

    Ce buget ai ?
    13-15 milioane un iPhone 4 neverlocked peste 1 an? Cred ca glumesti.

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cred ca se gandea la 4S...

  7. #7 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Degeba iti spunem noi, tu trebuie sa stii ce-ti place mai mult. Ideea e ca pe iphone ai ios, pe xperia ai android. iphone-ul e 4 sau 4S? Daca e 4S as inclina spre el, dar daca nu... mai bine xperia, iphone4 simplu e cam depasit la partea de hardware.

  8. #8 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Cred ca se gandea la 4S...
    Nici macar pe un 4s nu mai iei 14-15 milioane, avand in vedere ca intr-un an sigur se mai lanseaza inca un iPhone.

  9. #9 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  10. #10 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    iPhone 4 toata ziua .

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tocmai mi-am luat eu 4S cu 16 mil si am tot cautat. Un iPhone4 in stare foarte buna (eu personal chiar daca-l iau SH, nu accept sa nu aibe pachet full, cutia, casti si tot ce vine) si neverlocked cam atat este. D-aia am intrebat ce buget are. Poate mai pune 1-200 ron si-si ia 4S si clar nu mai are treaba.

    Uite exemple: 1, 2, 3, 4 ...

    Valoarea lui nu va scadea cu mai mult de 100 ron peste un an, daca este in stare buna.
    Sa nu mai spun de oamenii care-si iau teapa si nu stiu diferentele dintre 4 si 4S - am o colega care sustinea sus si tare ca si-a luat iPhone 4S desi era 4 si mai era si ff zgariat. Unii vor doar aifon, si sunt dispusi sa dea destul de mult pe ele pentru ca nu le stiu valoarea. Sa nu mai zic ca nu stiu sa le foloseasca.

  12. #12 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    iPhone.

  13. #13 SP
    buf
    Junior Member buf's Avatar
    Va multumesc pentru raspunsuri! Este vorba de iphone 4 , nu 4s pentru care am o oferta de la cineva. Il pot lua cu aceeasi bani pe care ii dau pe xperia.
    Mie personal imi place mai mult constructia Iphone, dar mai putin sistemul de operare. In principui am nevoie de el pt internet si ceva jocuri cand sunt plecat de acasa si nu am de lucru.

  14. #14 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by buf View Post
    Mie personal imi place mai mult constructia Iphone, dar mai putin sistemul de operare
    In cazul ala cumpara Xperia. Mai ales ca e vorba de iphone 4 simplu. Eu am Xperia Play si sunt foarte multumit de el, mai ales la jocuri.

  15. #15 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Depinde in ce bani. D-aia te intrebam. Ca poti gasi si 4S destul de ieftin (daca nu vrei pachet full). Dar hey, alegerea e in final a ta.

  16. #16 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar

    Iphone 4 sau Xperia U

    Un amic de al meu a cumparat un iphone 4s alb de 16 gb codat pe orange cu garantie inca activa timp de 5 luni cu 1350 ron, in stare aprope impecabila avea doar cateva zgarieturi pe partea metalica. Deci daca cauti gasesti 4s care e mult peste acel Sony!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #17 SP
    buf
    Junior Member buf's Avatar
    Telefoanele le pot achizitiona cu o suma in jurul a 800 lei. Nici vorba sa dau eu 1300+ lei pt un telefon. Nu imi sta in fire, mai bine imi cumpar altceva.

  18. #18 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar

    Iphone 4 sau Xperia U

    Quote Originally Posted by buf View Post
    Telefoanele le pot achizitiona cu o suma in jurul a 800 lei. Nici vorba sa dau eu 1300+ lei pt un telefon. Nu imi sta in fire, mai bine imi cumpar altceva.
    Pai atunci de ce ai pus aifon ? Sau poate vrei iphone codat si folosit cu gevey ceea ce mi se pare o prostie!
    Mai bine iti iei altceva, cu banii astia iti iei un 3GS si iti mai raman ceva bani!
    Iti dau un sfat nu iti lua iphone de dragul de a avea iphone!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #19 SP
    buf
    Junior Member buf's Avatar
    Nu este cu gevey . Nu imi trebuie asa ceva.Si nu acesta este bugetul meu, acesta este pretul cu care il pot achizitiona.

  20. #20 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar

    Iphone 4 sau Xperia U

    Quote Originally Posted by buf View Post
    Nu este cu gevey . Nu imi trebuie asa ceva.Si nu acesta este bugetul meu, acesta este pretul cu care il pot achizitiona.
    Daca este neverlock sau blocat pe reteau care urmeaza sa il folosesti atunci cumpara-l!
    Dar tine cont de ce ti-am spus!
    Salut


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 17-10-2013, 23:14

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts