Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Problema conectare iTunes IPhone5S

  1. #1 SP
    Member ymess's Avatar

    Problema conectare iTunes IPhone5S

    Salutare!

    Nu reusesc sa conectez un IPhone 5S la iTunes. Pur si simplu Windows-ul nu recunoaste dispozitivul. Am incercat pe mai multe calculatoare/laptopuri si nu e nicio diferenta. Am incercat o multime de fixuri de pe formuruile apple insa nu a functionat nimic pana acum. Am atasat o poza in speranta ca cineva o sa-si dea seama ce se intampla...

    https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...90d2765baf7e91

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa nu fie lightning portul busit... sau cablul. Incearca intai cu alt cablu (original, nu chinezarii), odata ce alte porturi USB spui ca ai incercat si nu s-a intamplat nimic.

    Ti-as spune sa treci iPhone-ul in DFU mode, dar ma tem ca daca e busit portul de date (lightning), nu mai ai cum sa-l folosesti deloc dupa... iti ramane doar logo-ul cu "Connect to iTunes" pe ecran si atat.

    Fa totusi si o reinstalare de iTunes, de la zero... cu ultima versiune. Just in case. Bafta!

  3. #3 SP
    Member ymess's Avatar
    Mersi de raspuns! Am incercat deja reinstalare la iTunes, cablul si telefonul sunt originale, din cutie de la Orange. Am mai observat ca atunci cand il conectez la laptop nu se incarca telefonul, in schimb la priza merge. E normal? Nu prea am mai avut de a face cu IOS devices pana acum. Am sa incerc totusi si cu un alt cablu.

  4. #4 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Nu, nu este normal sa nu incarce. Daca ai aceeasi problema si cu alt cablu, mergi cu el la Orange

  5. #5 SP
    Member ymess's Avatar
    Da, ati avut dreptate. Cablul era de vina.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai ca e bine... ai scapat ieftin. Daca ara iPhone-ul, aveai de tras. Grats!
    Attached Images Attached Images not-bad-meme.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Problema conectare live! Ajutor ! By IRRODGAMER in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 2 Last Post: 16-08-2012, 09:05
  2. Problema conectare PC la LCD By Honord in forum Software
    Replies: 4 Last Post: 03-04-2011, 20:51
  3. Problema conectare TV la PC By zinodaur in forum Hardware
    Replies: 3 Last Post: 01-12-2009, 03:53
  4. Problema conectare HC la TV By justamodel in forum Hardware
    Replies: 7 Last Post: 25-08-2009, 00:04
  5. Problema conectare PS3 - Monitor By rappy777 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5 Last Post: 20-02-2009, 23:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts