Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Curier UPS

  1. #1 SP
    Member lucicleric's Avatar

    Curier UPS

    Salut,
    A mai comandat cineva articole din UE sau America si au fost livrate de UPS?
    Am un colet blocat in depozitul lor de aproximativ 10 zile din motive pe care le voi enumera mai jos:
    1. Au incercat sa imi livreze produsul dar nu eram in locatie si nu am fost inspirat sa ma duc eu dupa curier sa il ridic personal.
    2. A 2a oara mi l-au livrat dar fara "bon". E colet ramburs si nu e o suma mica....mi s-a spus scurt si dur ca individul nu are chitantier/ bon sa imi dea. Eu i-am zis ca nu accept asa ceva si ca sa se intoarca cand va avea bon sa imi elibereze.
    Acum astept in speranta ca nu o sa imi dea retur in UE. Sunt tare curios firma de la care am comandat, cat este dispusa sa astepte dupa banii mei.
    Nu mi-am imaginat ca sunt probleme atat de mari cu aceasta firma de curierat....daca stiam, nu ma legam la cap.

  2. #2 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Ce te opreste sa suni la UPS sa vorbesti cu cineva si sa-ti explici problema, de acolo se poate semnala sa nu se trimita inapoi si sa urgenteze agentul de livrari sase prezinte la tine cum trebuie, adica cu coletul si cu abilitatea de a elibera chitanta pe ceeea ce platesti!!

  3. #3 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Am sunat deja de 4 ori. Toti cei din callcenter sunt total pe langa. De 2 ori am fost redirectionat catre departamentul financiar...

  4. #4 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Chestia asta mergea in aria de General/Offtopic, nu aici, parerea mea, n-are nimic de-a face cu consolele.

    Eu sunt insa curios cum ai reusit tu sa comanzi ceva din UE cu ramburs, de pe ce site?

  5. #5 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Chestia asta mergea in aria de General/Offtopic, nu aici, parerea mea, n-are nimic de-a face cu consolele.

    Eu sunt insa curios cum ai reusit tu sa comanzi ceva din UE cu ramburs, de pe ce site?
    Pentru mine e prima data cand comand cu ramburs dar am prieteni care comanda des in modul asta. Haine, electrocasnice mici, carti and so on

  6. #6 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Vazusem pe https://www.reddit.com/r/FashionRepsRo/ ca se mai discuta despre probleme asemanatoare, poate primesti acolo un raspuns.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Vand / Schimb Jocuri PS4 [Bucuresti, livrare gratuita prin curier] By Espiritus in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 31-08-2021, 18:15
  2. Replies: 3 Last Post: 28-08-2017, 19:27
  3. Recomandare UPS By eastbason in forum Hardware
    Replies: 1 Last Post: 05-03-2015, 21:09
  4. Recomandare ups pentru ps4 By BWKN1984 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 8 Last Post: 18-11-2013, 12:23
  5. Recomandare UPS By MonkY in forum Hardware
    Replies: 5 Last Post: 08-01-2010, 15:14

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts