Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 3 of 3

Thread: Hubclub Developers

  1. #1 SP
    Member ymess's Avatar

    Hubclub Developers

    Incepand cu vara acestui an am format in Barlad un club de tineri pasionati de programare, cu varstele cuprinse intre 17-18 ani pentru a dezvolta software, web, dar mai ales jocuri mobile. Suntem la inceput de drum, si speram ca feedback-ul vostru ne-ar ajuta, mai ales in materie de jocuri

    Pentru inceput, am dezvoltat cateva joculete pentru a studia / experimenta diverse metode.

    Ce am dezvoltat pana acum:
    -Color Frenzy: joc in care trebuie sa prindeti culorile potrivite in galeata pentru a le amesteca si a obtine culoarea ceruta.
    -Soko: varianta mobila a celebrului joc sokoban, avand o modalitate de control diferita, special adaptata pentru jucatorii familiarizati cu acest tip de joc.
    -Blockjump: un ninja care sare de pe un perete pe altul; e gandit mai mult ca un joculet care sa fie imposibil si sa ne ajute sa intelegem cum sa implementam mai bine fizica intr-un joc folosing Box2D.
    -RadioHitsOne: player de Android al radio-ului online radiohits1.net

    Play Store: https://play.google.com/store/apps/developer?id=Hubclub

    In curs de dezvoltare:
    -Noriy: proiect personal la care lucrez de aproape un an. Este un serviciu cloud pentru web filtering si parental control. Diferit fata de celelalte solutii deja existente, acesta include functii de socializare, cum ar fi friends list si este bazat pe comunitate, pentru a bloca siteurile intr-un mod corect.
    -iVolunteer: aplicatie mobila pentru a ajuta ONG-urile sa recruteze oameni pentru diverse evenimente sau activitati. Este conceput ca o retea sociala, cu stories si followeri, iar in urma participarii la evenimente se acorda badge-uri si awarduri la profil.

    Precizez ca toate aplicatiile sunt cross platform, insa contul de developer de la Apple de 99$ ne impiedica deocamdata, mai ales ca am scos bani din buzunar si pentru cont de developer pe Play Store.

    Tot ce dezvoltam este Free si Open Source.
    Am inceput deja sa colaboram cu prieteni din alte judete, asa ca daca aveti intrebari sau aveti o idee foarte tare de proiect si cautati sa colaborati cu cineva, suntem deschisi pentru orice proiect. Va putem ajuta si la partea tehnica, iar daca ne depaseste, putem intreba niste prieteni mai priceputi in domeniu

  2. #2 SP
    Member ymess's Avatar
    Dupa un mini hackathon de 24 de ore a mai aparut un joc stupid pe Play Store: https://play.google.com/store/apps/d....android&hl=en

  3. #3 SP
    Member ymess's Avatar
    Si inca un joc de la Hubclub, Fly Escape: https://play.google.com/store/apps/d...escape.android
    Asteptam sa primim feedback, in curand o sa depasim pragul de 1000 de downloaduri

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 01-04-2014, 13:18
  2. Replies: 7 Last Post: 28-07-2013, 17:38
  3. Replies: 0 Last Post: 27-09-2012, 10:38
  4. Replies: 0 Last Post: 06-10-2011, 10:36
  5. Replies: 0 Last Post: 29-06-2011, 23:29

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts