Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 196 of 224 FirstFirst ... 96 146 186 194 195 196 197 198 206 ... LastLast
Results 3,901 to 3,920 of 4463

Thread: Tigara electronica

  1. #3901 SP
    Junior Member Spallo's Avatar
    Da

  2. #3902 SP
    Junior Member M4V3RiCk's Avatar
    Dar sunteti constienti ca nimic din ce se comercializeaza in RO, inclusiv lichidul Dekang, nu are aprobarea Ministerului Sanatatii?

    Ei o dau ca au certificare SGS, dar sincer...nu prea poti verifica nicaieri asta.

  3. #3903 SP
    Junior Member cristi1983's Avatar
    Am si eu o nelamurire:
    Lichidele Dekang sunt si cu glicerina vegetala. Ca la ei pe site Changning Dekang Biotechnology Co., Ltd., daca o fi asta, nu sunt decat cu propilen glicol. Si am mai citit pe undeva ca ar exista doar 2 producatori care fac e-lichide cu glicerina EcoPure si Johnson Creek. Mi-e sa nu dau din lac in put de la o tigara cancerigena la niste lichide chinezesti cu continut periculos.

    P.S. S-o gasi asa ceva in Romanica?? Changning Dekang Biotechnology Co., Ltd.

  4. #3904 SP
    Member pepino967's Avatar
    Comparand lichidele RUMY si DEKANG, la gust sunt ok amandoua, dar RUMY e muuult mai gros(vascos) fata de cel de la DEKANG. Cu RUMY trebuie sa apas sanatos pe sticluta ca sa curga picatura, in timp ce DEKANG curge singur(si am observat ca am scurgeri mai mari prin partea de jos a atomizorului). Cred ca din aceasta cauza se si vaporizeaza mai reoede DEKANG-ul. Iar nivelul H de la RUMY e mult mai tare decat H de la DEKANG. Dupa ce am aburit RUMY, lichidul DEKANG-H mi s-a parut ca unul low. Sa fi fost "indoit" de cei de la Vapers.ro sau asa e DEKANG, mai apos? De la ei l-am luat. Maine imi vine comanda de lichid Marlboro marca "eLiquid"(extra high). Cica e produs in Marea Britanie.
    A incercat careva lichidul acesta? E gros sau tot apos ca DEKANG?

  5. #3905 SP
    Egoist vladtheodor's Avatar
    Ce-i acela un "nivel H" ? Poti fi mai explicit te rog si sa nu prescurtezi, internetul suporta oricit de mult ai scrie.
    Multumiri !

    P.S.: Incercati si voi ceilalti sa scrieti "glicerina vegetala" sau "propilen glicol" in loc de VG sau PG, sint multi cititori noi pe forum
    care sint incurcati de astfel de termeni... Pruteanu saracu' se rasuceste acolo unde este cind aude de "throat hit"...

  6. #3906 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
    Ce-i acela un "nivel H" ? Poti fi mai explicit te rog si sa nu prescurtezi, internetul suporta oricit de mult ai scrie.
    Multumiri !

    P.S.: Incercati si voi ceilalti sa scrieti "glicerina vegetala" sau "propilen glicol" in loc de VG sau PG, sint multi cititori noi pe forum
    care sint incurcati de astfel de termeni... Pruteanu saracu' se rasuceste acolo unde este cind aude de "throat hit"...
    Si eu sunt nou ca aburitor si ca membru aici pe forum. Dar cand am inceput cu "abureala", nu mi-a luat decat 2 minute (citind pe net) ca sa-mi dau seama ca H inseamna nivel high(inalt, tare), M(mediu), L(low, adica slab). Si n-are nicio legatura cu Pruteanu. Prescurtari, abrevieri sunt folosite in orice domeniu, in orice tip de text, dialog, conversatie (atat scris cat si vorbit).

  7. #3907 SP
    Junior Member doso's Avatar
    sunt si eu vaporizator de pe data de 1 feb 2011
    am citit forumul pana aici foarte fain
    acum am si eu o intrebare
    in pozele de mai jos e lichidul ce-l folosesc
    si simt ceva deranjant in gat de la el
    pe el scrie dekang........... este dekang?
    e normal?
    atasez si o poza cu tigara care ar trebui sa fie un ego nu stiu acum cat de original e
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg

  8. #3908 SP
    Junior Member madd0x2u's Avatar
    folosesti o copie de baterie ego , iar lichidele dupa parerea mea nu sunt originale . Acele stickere dupa sticlute sunt scoase la imprimanta sau cel putin asa par . Sticlutele cu lichid dekang au gravat pe capac "YNDK" iar sticlutele arata ca cele dupa site-ul original dekang . Am uitat sa precizez ca au si data fabricatiei + data expirarii scrisa pe sticluta

  9. #3909 SP
    Junior Member doso's Avatar
    am facut filtrele cu pliculetul de mai jjos e ok?? la fel la al 2lea al 3lea fum am senzatia de arsuri in gat......
    Attached Images Attached Images 4.jpg

  10. #3910 SP
    Junior Member madd0x2u's Avatar
    lichidul PG are la unii oameni o reactie de usturime , incearca sa cumperi tot de la dekang sau de la cine vrei tu lichid VG (Vegetal ) la o tarie a nicotinei de 18 mg , simti o tarie de 11 , si da satisface la fel nevoia de a fuma + lichidul VG iti ofera aburi mai densi .

  11. #3911 SP
    Junior Member doso's Avatar
    pe capac scrie YNDK si au si data fabricatie si cea cand expira......
    imi poti recomanda un lichid de incredere....?
    un link pe pm daca poti
    merci
    si de unde stiu care e PG sau VG?
    sorry de intrebari sunt incepator....

    ---------- Post added 23-02-2011 at 02:33 PM ----------

    n-am reusit sa editez postul anterior asa ca am sa continui cu intrebarie:
    a folosit cineva ecopure??? cume fata de dekang?
    sper sa nu devin stresant

  12. #3912 SP
    Member pepino967's Avatar
    Astazi am incercat lichidul marca "e-Liquid" care, cica e produs in U.K. Asa scrie si pe sticluta. Eu am comandat Marlboro extra high-VG. Din pacate, nu e pe gustul meu. Ma satisface ca tarie, dar aroma lasa de dorit. In niciun caz nu are nimic de-a face cu aroma de Marlboro si are si un iz parfumat-dulce foarte pregnant. Raman pe RUMY-VG, eventual DEKANG-VG atunci cand nu am RUMY. A incercat careva lichidul "ECO-VAPE"?

  13. #3913 SP
    Junior Member malidutza's Avatar
    buna, sunt noua pe forum, am citit multe pagini de pe forum pana acum si am inteles cum sta treaba cu ET-ul. vreau si eu un Ego original dar nu stiu de unde sa il iau. as vrea defapt un eGo-Tank .ma ajuta si pe mine cineva?ms

    ---------- Post added 23-02-2011 at 07:03 PM ----------

    aa si am uitat sa precizez, baterie de 1100

  14. #3914 SP
    Member pepino967's Avatar
    Cine-mi spune si mie cum e cu atomizorul cu rezervor de lichid de EGO-510? A folosit cineva de p-aci? As vrea opinii, pareri despre acest atomizor.

  15. #3915 SP
    Member pepino967's Avatar
    Am gasit aici Tigara Electronica - E-, acest model de tigara despre care scrie ca are rezerve cu pulverizator. Oare ce o insemna asta?

  16. #3916 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by Aris View Post
    mi-a sosit si mie comanda la Ego T. Dupa cum a spus si Monky e pacat ca atomizorul nu este - inca - LR insa trebuie sa recunosc ca micile probleme pe care le aveam cu atomizoarele LR (fie in varianta 510LR sau atomizor eGo LR conic) au disparut. Nu mai exista scurgeri in caz de umplere la maxim precum si mirosul de ars specific buretelului (aproape gol) iar capacitatea de umplere e net superioara cartusului 510.

    PS: mie nu-mi "suiera" atomizorul
    Citind dimensiunile atomizoarelor conice de JOEY-EGO tank si EGO, am observat ca sunt la fel. Si acum, intrebare. Daca au aceleasi dimensiuni, cartusul-rezervor de tank, nu se potriveste si la atomizorul conic de EGO?

  17. #3917 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by pepino967 View Post
    Citind dimensiunile atomizoarelor conice de JOEY-EGO tank si EGO, am observat ca sunt la fel. Si acum, intrebare. Daca au aceleasi dimensiuni, cartusul-rezervor de tank, nu se potriveste si la atomizorul conic de EGO?
    Nu. Nu se potriveste. Nici n-ar avea cum... diferenta este data in principal de atomizatorul de la Tank...

  18. #3918 SP
    Member pepino967's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu. Nu se potriveste. Nici n-ar avea cum... diferenta este data in principal de atomizatorul de la Tank...
    Mi-ar tebui si argumentat. Ce ar avea in plus in mecanismul de functionare atomizorul de EGO-TANK? Repet: atomizorul conic(nu cel cilindric ca la Joey-510) de EGO are acelasi diametru si aceeasi lungime si acelasi model(design) ca si cel de EGO-TANK. Iar recomandarea penru o functionare cat mai corecta pentru atomizorul conic de EGO este sa se foloseasca mustiuc cu picurare. Deci principiul de functionare ar fi cam acelasi: picurare directa pe filament si la unul si la celalalt. Am vazut ca si bateriile sunt la fel, incarcatoarele sunt identice. Deci, daca zici ca are alt principiu de vaporizare atomizorul de tank, ma gandesc la o alta combinatie. Sa iau doar atomizor de tank si rezervorul si sa le pun la bateria mea de EGO. Nu mai vorbesc de faptul ca eu am baterii de 750 mAh, iar pachetul de baza de EGO-TANK contine baterii de 650 mAh. Si la una si la cealalta incarcatorul USB e de 420 mA. IDENTICE. Ce parere aveti? Eu cred ca am sa incerc varianta asta(nu chiar in zilele astea, dar intr-o luna de zile o voi face). Oricum, daca n-o sa mearga la bateria mea, mai ramane doar sa-mi cumpar si baterie si uite asa imi fac o EGO-TANK din bucati.

  19. #3919 SP
    Junior Member bogyyogy's Avatar

    Smile

    Salutare,
    Am facut un an jumatate de abureala.Ce vreau sa va spun,mare atentie de unde achizitionati e-tigareta,s-a umplut piata de porcarii ce tin doua,trei saptamani si nu ma refer la atomizoare ci baterii si incarcatoare(la munca mi-a bubuit unul de a cazut curentul pe jumatate de sectie!).In ultima vreme am cumparat 5 kituri 901 si un EGO deluxe de la acelasi furnizor pe care-l aveam de la inceput.A fost o alegere tare neinspirata,bateriile au crapat pe capete,Ego spre exemplu a mers bine cam doua saptamani(e din cel auriu,daca n-am mai intrat pe aici,greseala mea,as fi vazut posturile voastre) si asta din pura zgarcenie,n-am dat 20-30 lei in plus,in schimb am cumparat baterii de mi-au iesit pe nas.Momentan am atomizor de 901(erou,are trei luni si nu da semne de oboseala deloc),bateriile de la Ego(am adaptor) si lichid Xhigh(24mg nicotina) Kent sau Marlboro.Inca o observatie,daca folositi lichid cu diferite arome sigur atomizorul crapa mai repede decat daca-l folositi cu lichid cat mai simpu.

  20. #3920 SP
    Member pepino967's Avatar
    EGO cu inel auriu produce si SaileBao si sunt marcate la baterie, unde se infileteaza atomizorul. Si-a luat un amic de-al meu de pe net tot cu inel auriu, dar pe langa faptul ca nu era marcata, era lucrata si grosier(finisaje proaste). Acum, na...o are de doua saptamani. Inca ii functioneaza. N-am prea inteles cum influenteaza aromele atomizorul. Al meu a facut o luna si e ok. Si vreau sa spun ca aburesc la greu. Mai toata ziulica trag din ea. E drept ca la fiecare a doua zi (seara) ii fac curatarea. Incerc sa-l protejez (pana cand m-oi plictisi sa-l tot bibilesc atat...).

    ---------- Post added 27-02-2011 at 07:55 PM ----------

    Am gasit pe site-ul asta (Tigara Electronica , e-lichid aroma Marlboro Hi, Mediu, Lo, No din e-Lichid pt Incarcare Rezerve) e-lichidul despre care ei scriu ca e marca "RU". Ce o insemna RU? O fi acelasi lucru cu marca "RUYAN"?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 196 of 224 FirstFirst ... 96 146 186 194 195 196 197 198 206 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts