Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Zombie Dogs

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Post Zombie Dogs

    ...ceva din arhivă:





    Păreri?

    Vă rog să vă uitați la tot nu și postați după 10 secunde. Asemenea experimente au fost făcute recent și de americani. C�teva rezultate au fost publicate �n ziare precum New York Times, etc.

  2. #2 SP
    Member dogdan's Avatar
    mi se pare bullsh** odata ce i-a murit creierul(brain dead) nu mai poate sa isi revina, probabil ca potaia a avut noroc.

  3. #3 SP
    Member verde's Avatar
    pai nai vazut ca nu putea sa faca nimic la inceput ,si au fost morti doar 8-15 minute...nu cred ca creierul se distruge in asa putin timp. si cat despre idee mi se pare chiar tare..daca s-ar realiza si pe oamenii

  4. #4 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Tare daca s-ar realiza pe oameni? Mie nu mi se pare tare deloc, chiar opusul.

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  6. #6 SP
    Member dogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by kagula_89 View Post
    pai nai vazut ca nu putea sa faca nimic la inceput ,si au fost morti doar 8-15 minute...nu cred ca creierul se distruge in asa putin timp. si cat despre idee mi se pare chiar tare..daca s-ar realiza si pe oamenii
    wanna bet ? cam orice maimifer daca nu i se oxigeneaza creierul 5-10 minute va avea traume irecuperabile pe creier....chiar daca va reveni la viata din punct de vedere teoretic,nu va mai avea aceleasi functii locomotrii sau va fi o leguma.uitate la accidentele de inec chiar daca persona "scapa" este o mare sansa sa aiba traume irecuperabile ...sunt multe articole pe net care suna c-am asa: "For every drowning, an additional five near drowning cases are treated in the emergency room. Irreversible brain damage occurs in 3 to 5 minutes...bla bla yada yada"

    ceea ce ma face sa cred ca:
    1. clipurile sunt fake.
    2. au incercat metoda asta pe un nr foarte mare de caini si doar cativa "norocosi" au spravietuit.

  7. #7 SP
    Banned alexisj's Avatar

    Wink Hi, RonaN1 !

    Nice posts..!

    Are those dogs really are Zombies?
    Well, it tells!

    Great post!
    thanks for sharing that !

  8. #8 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    nu sa intamplat nimic iesit din comun in cele 2 exprimente,in al 2lea experiment cainele a fost golit de sange si apoi dupa un timp calculat sangele a fost artificial reintrodus si pompat in organism...nu este zombie
    In primul rand mitica creatura Zombie se trage din cultul Vodou..o creatura reanimata prin metode stiintifice in laborator...si nu prin moarte artificial indusa..daca unul din caini ar fi avut o boala letala nu ar mai fi putut reanimat, cel putin nu prin metoda prezentata...
    si da este posibil sa mentii si un om in viata asa....ati auzit de moarte clinica

    sunt de parere ca se fac experimente dar in secret...atat pe oameni cat si pe animale...ideea controversata de human weapon se refera la un om decedat,de preferat natural si reanimat...

    Si ideea de zombie cunoscuta de noi a evoluat datorita lui George A. Romero in '68 cu filmul celebru "Night of the living dead"
    si de atunci se pot gasi sute de filme (majoritatea low budget) cu diferite motive pentru care se va ajunge la o apocalipsa de zombie
    main subject "a virus"

  9. #9 SP
    Banned Mario's Avatar
    mai faza e ca chestia asta a fost facuta si de nazi,ei faceau experimente,si incercau sa invie oamen m-i se pare ca au si reusit,na am ajuns la clonare cat de greu poate fi sa si inviem??
    Dovada,desi nu pe caini:http://www.descopera.ro/dnews/452741...lonat-un-bivol

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...deci problema stă �n felul următor. Zombie există, cine crede...cine nu crede asta-i altă problemă. Zombie nu �nseamnă neapărat Resident Evil sau Dead Rising, etc. Există mai multe categorii.

    Cu asta gata.

    ...și faza cu mașina timpului e tot reală (doar că pe o scară infimă - nu mă știu exprima nu-s om de știință). Au fost prezentate la TV unele experimente (chiar recent) și-a fost totul explicat.

    M-am săturat să văd oameni care r�d c�nd vine vorba de așa ceva sau nu iau �n serios problema.

    Cine e interesat...sapă...și găsește informație și mai important...o �mparte cu ceilalți. Cine nu este interesat...să tacă din gură că le-au cam expirat glumițele

    Ah, era să uit (probabil cine a căutat știe) jocul bioshock a fost inspirat din fapte reale (mă rog...o parte din el)...search the fasad project. Sau cel puțin uitați-vă la...The Making of Bioshock (că acolo spune mai multe).

    At�t am avut de spus, nu mai postez �n acest topic.

    ...and that's the bottom line, 'cause Stone Cold said so!

  11. #11 SP
    Member Vami's Avatar
    damn.. rusii astia se imbata si fac experimente de genu lol

  12. #12 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Ronan, da-mi si mie mai multe detalii despre Fasad Project pentru ca pe google nu gasesc nimic despre un proiect ceva, doar niste downloaduri idioate etc.

  13. #13 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    RONAN!! ceva despre fasad te rugam...nici eu nu am gasit decat downloadurile alea

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Nazi Zombie Army By Dant3 in forum Jocuri PC
    Replies: 4 Last Post: 28-02-2013, 15:19
  2. Zombie Driver By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 24-11-2010, 23:38
  3. Zombie Apocalypse Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 3 Last Post: 20-10-2009, 22:56
  4. Zombie apocalypse By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 29-09-2009, 22:17
  5. Zombie Apocalypse vine pe PSN si XBLA By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 21-08-2009, 00:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts