Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Eastbay

  1. #1 SP
    Member ciypriyan's Avatar

    Eastbay

    Vreau sa imi cumpar cateva perechi de adidasi ,platesc cu cardu prin serviciul paypal , dar vreau sa stiu daca livreaza si in romania ? se trimite prin posta coletul? am citit pe site ca livrarile ptr EU se livreaza in 30 de zile, dar cum romania e pe lista neagra din cauza unor incapabili sa nu ma trezesc ca nu se poate. mersi

  2. #2 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Da, foarte multa lume comanda de pe eastbay dar este recomandat mai bine ca te grupezi cu cineva la un pachet mai mare datorita preturilor de transport si a vamii.

  3. #3 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    10 produse vreau sa cumpar , suntem mai multe persoane .

    am citit ca la un produs de 65 $ se ia taxa de expediere 2 $ .dar totalul nu stiu cat ajunge

  4. #4 SP
    Manager paul's Avatar
    Era cineva pe CG (computer) care era un fel de robertdinu dar cu eastbay.

  5. #5 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    nu merge cu paypal. trebuie sa trimiti banii prin Western Union la ei si dupa aia sa le dai codul tranzactiei pe mail. comanda o faci tot pe mail (pe mail le dai produsele) pentru ca noi romanii (deh) nu putem folosi tranzactia prin website datorita fazei cu WU.
    Banii ii pui prin WU de la un Bancpost (in general agentiile mari au) prin formular albastru.

  6. #6 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    atunci de ce au mai pus si serviciul paypal?

  7. #7 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    sau de ce au pus plata cu cardul? NU pentru romani. Get used to it. Internetul e plin.

  8. #8 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    la 5$/produs cat ia cineva care aduce de acolo...chiar nu mai merita deranjul sa iti faci singur comanda , nu uita de asemenea sa calculezi si vama pe care va trebui sa o platesti la o comanda asa de mare

  9. #9 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    eastbay.com.ro , sunt seriosi ?
    nu fac reclama , doar ca sa nu mai fac eu comanda.

  10. #10 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    nu cred ca a facut cineva de la ei. de obicei cei care se ocupa cu astfel de manarii gen site replica si domeniu aproape la fel inspira teapa.

    cum a zis si muggs, vorbeste cu cei care se ocupa cu asta pe ComputerG

  11. #11 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    am luat legatura cu ei , mi-au spus ca pe 10 fac urmatoarea comanda , sa inteleg ca sunt multe persoane care cumpara de la ei .huh sper sa nu fie teapa

  12. #12 SP
    Manager paul's Avatar
    E plin "locul caruia nu-i spunem numele" de comenzi eastbay:
    Computer Games Forum

  13. #13 SP
    Member ciypriyan's Avatar

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    paul, scuze... te-am "cenzurat" un pic cu o gluma pe care am facut-o la intalnirile consolistilor (ca in Harry Potter).
    Nu, nu cenzuram linkuri, adrese, nume, etc... doar ca ne place sa credem ca CG pt. noi este aici. Acolo este Computer Games

  15. #15 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    yep. de la el am luat si eu. recomand cu caldura e un super baiat

    L.E. Intr-adevar, faza cu "the one we don't say it's name" a inceput de la cateva beri la intalnirea trecuta. E totusi fun sa vezi ca lumea chiar incearca sa nu zica... pe mine ma amuza

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    yep. de la el am luat si eu. recomand cu caldura e un super baiat
    Bring him here

  17. #17 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    nu raspunde .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts