Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 3 of 3

Thread: Pot sa refuz un colet trimis prin curierat in cazul prezentat de mine?

  1. #1 SP
    Member Zadawn's Avatar

    Pot sa refuz un colet trimis prin curierat in cazul prezentat de mine?

    Salut baieti si fete

    Am plasat o comanda online la flanco pe data de 29 ianuarie insa la momentul plasarii am gresit o cifra din numarul meu de telefon care a fost corectat ulterior si specificat acest lucru printrun email catre flanco.
    A doua zi am primit email de la un anumit reprezentant care spunea ca produsul nu poate fi ridicat din magazin(metoda aleasa de mine) si nu au putut sa imi comunice acest lucru telefonic ( desi eu le-am specificat greseala si am dat numarul corect de telefon ulterior) , in schimb am fost intrebat daca vreau ca produsul sa imi fie livrat la domiciliu si sa le ofer un numar de telefon valid ,unde eu am raspuns ca vreau si am oferit si numarul de telefon valid (din nou).De atunci si pana acum nu am mai primit nici un semn din partea acestora cu privire la comanda mea . Desi pe site-ul lor la sectia "contul meu" comanda apare cu statusul de "finalizat" eu nu am primit nici o confirmare ,daramite coletul.
    La momentul de fata eu presupun ca mi-au anulat comanda din moment ce aceasta apare ca si finalizata dar eu nu am primit nici macar o confirmare.

    Intrebarea mea este,daca cumva ma trezesc totusi cu coletul la usa,am dreptul sa il refuz in acest caz?Nu de alta dar nu am chef sa stau si sa presupun ca acesta va sosii intr-un final,ci vreau sa cumapr produsul din alta parte.

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca e cu plata ramburs... poti sa-l refuzi. Ei isi pot rezerva dreptul sa nu-ti mai accepte vreodata o comanda la acea adresa/nume/nr. de telefon.
    Daca l-ai platit deja (online de exp.), e cam complicat... pt. ca or sa te puna sa alergi dupa produsul tau (sa te duci sa ti-l ridici singur si eventual sa le platesti taxe de transport aiurea).

  3. #3 SP
    Member Zadawn's Avatar
    Plata este ramburs,multumesc de raspuns.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Colet UK - Ro - prin ce ar trebui sa trimit ? By zinodaur in forum Offtopic
    Replies: 6 Last Post: 18-10-2013, 10:22
  2. Nu pot conecta PS3 prin HDMI la plasma LG By augustin01 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 18 Last Post: 13-09-2013, 11:42
  3. Avantaj si pt voi si pt mine! By Marock1990 in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 2 Last Post: 09-02-2011, 10:07
  4. Top 5 Jocuri NDS care pot fi jucate prin WiFi By roby_selesan in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 6 Last Post: 18-08-2010, 02:40

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts