Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: RIP Nelson Mandela

  1. #1 SP
    Senior Member Walkman's Avatar

    RIP Nelson Mandela

    Titlul spune tot. Mare om mare caracter..Pacat! Odihneasca-se in pace!
    http://www.imdb.com/name/nm0541691/
    Attached Images Attached Images 996969_709755299036294_1865832316_n.jpg

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    RIP, 95 de ani

  3. #3 SP
    Member theSrN's Avatar
    este o lume trista in momentul in care auzi oameni parandu-le rau ca a murit Paul Walker, dar intreband cine a fost/ce a facut Nelson Mandela...
    RIP.

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by TheProfessoR View Post
    este o lume trista in momentul in care auzi oameni parandu-le rau ca a murit Paul Walker, dar intreband cine a fost/ce a facut Nelson Mandela...
    RIP.
    Sa stii ca nu faci o comparatie prea corecta. Una e sa-ti para rau pentru un actor bun, care a murit brusc, la 40 de ani, cand inca mai avea foarte multe de dovedit.
    Alta e sa-ti para rau ca a murit o personalitate istorica, la 95 de ani, dupa ce a stat in spital aproape un an, care a schimbat efectiv lumea si in mod clar nu avea ce sa mai dovedeasca.

    Iar referitor la copii din ziua de azi care nu stiu cine a fost, te inteleg perfect. Sunt copii care nici de Queen sau Beatles n-au auzit si in 5 ani, vom putea trece pe lista si Michael Jackson. Cu ei nu trebuie sa-ti bati capul. Efectiv nu merita sa te cobori chiar pana acolo...

  5. #5 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    *Beatles

  6. #6 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    RIP

  7. #7 SP
    Member theSrN's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Sa stii ca nu faci o comparatie prea corecta. Una e sa-ti para rau pentru un actor bun, care a murit brusc, la 40 de ani, cand inca mai avea foarte multe de dovedit.
    Alta e sa-ti para rau ca a murit o personalitate istorica, la 95 de ani, dupa ce a stat in spital aproape un an, care a schimbat efectiv lumea si in mod clar nu avea ce sa mai dovedeasca.

    Iar referitor la copii din ziua de azi care nu stiu cine a fost, te inteleg perfect. Sunt copii care nici de Queen sau Beatles n-au auzit si in 5 ani, vom putea trece pe lista si Michael Jackson. Cu ei nu trebuie sa-ti bati capul. Efectiv nu merita sa te cobori chiar pana acolo...
    Corect. Afirmatia mea era strict referitoare la partea a doua a postului tau.

  8. #8 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by TheProfessoR View Post
    este o lume trista in momentul in care auzi oameni parandu-le rau ca a murit Paul Walker, dar intreband cine a fost/ce a facut Nelson Mandela...
    RIP.
    Dar tu stii cine a fost?Observ in ultima vreme o tendinta exacerbata de a ne exprima pasivitatea cu privire la moartea unor indivizi pentru a parea cool si din nefericire,am ajuns atat de ignoranti incat sacralizam un infam,o scursura subumana care a orchestrat numeroase genocide(da,asta-l vizeaza pe NM).
    Dpmdv,PW era un actor irelevant,de mana a doua,dar mi se pare legitima reactia de consternare a unui numar mai mare de persoane la aflarea vestii mortii lui,avand in vedere ca a murit la o varsta obscen de timpurie,pe cand Mandela avea 95 de ani si a murit din cauze naturale.

  9. #9 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    NM= Nelson Mondialu'?

  10. #10 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    NM= Nelson Mondialu'?
    Ar trebui sa stii,doar esti doppelgangerul meu.

  11. #11 SP
    Member theSrN's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Dar tu stii cine a fost?
    Da, evident altfel nu imi permiteam sa fac astfel de afirmatii.

    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Observ in ultima vreme o tendinta exacerbata de a ne exprima pasivitatea cu privire la moartea unor indivizi pentru a parea cool si din nefericire,am ajuns atat de ignoranti incat sacralizam un infam,o scursura subumana care a orchestrat numeroase genocide(da,asta-l vizeaza pe NM).
    Stai linistit, nu am nicio intentie de a fi cool. Nu vad cum poti fi cool prin afirmatii ce include oameni care au murit.
    Aia este parerea ta despre Mandela, e ok, nu sunt aici ca sa ti-o schimb si nici nu vreau sa intram in polemici.

    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Dpmdv,PW era un actor irelevant,de mana a doua,dar mi se pare legitima reactia de consternare a unui numar mai mare de persoane la aflarea vestii mortii lui,avand in vedere ca a murit la o varsta obscen de timpurie,pe cand Mandela avea 95 de ani si a murit din cauze naturale.
    Da, era un actor irelevant si probabil la fel de irelevant era si soferul masinii, pe care foarte multa lume uita sa il mentioneze. Iar ce spui tu, in legatura cu reactia oamenilor in favoarea unui actor, este ca urmare a factorului cool, de care spuneai mai sus. Beacause Hollywood, that's why.

    Concluzia este ca trei oameni au murit, odihneasca-se in pace.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. RIP H.R. Giger By cashonly in forum Offtopic
    Replies: 3 Last Post: 27-10-2015, 02:34
  2. Replies: 16 Last Post: 10-07-2013, 11:47
  3. RIP Nate Dogg By OxygeN in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 2 Last Post: 16-03-2011, 22:14
  4. RIP Anca Parghel By Walkman in forum Offtopic
    Replies: 13 Last Post: 08-12-2008, 23:27

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts