Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Sa plangi? Sa razi?

  1. #1 SP
    Member justamodel's Avatar

    Angry Sa plangi? Sa razi?

    Ce zii pe cinste am avut ieri. Merg dimineata la banca sa imi achit rata la masina, surpriza: contu blocat de finante pt. suma de 2 lei, fara nici o informare fara nimic, finantele blocheaza contu pt 2 lei, deblocarea costa 100 euro. WOOT?!?

    Dupa merg la Omniasig, pt o stampila pe o hartie ca sa imi repar masina. [Sambata am facut sport extrem: statu la semafor. Stateam la semafor cand o doamna cu o dacie de vreo 25 ani, dacia era de 25, ca doamna era batrana si grasa, a uitat sa franeze oops. Ia`ti masina scumpa.. pt ce? (cu exact un an in urma pe aceeasi strada, aceeasi zi, aceeasi ora, acelasi sport extrem, tot o doamna a uitat sa franeze, ba nu asta a fost reactia: scuze nu te`am vazut )] deci trebuia las o imputernicire si sa imi puna o stampila, tipu: vai domnu` suntem foarte ocupati reveniti maine, el citea ziaru.

    Cu 2 zile in urma pt. ca frigiderul care il aveam a decedat, avea 15 ani R.I.P. am fost sa iau altul. Am luat un Siemens, sa fie calitate, de la DOMO, era singurul in stoc, era expus dar ma asigura ca nu are nimic, il impacheteaza si il aduce acasa, zice sa il tin 24 ore inainte sa il bag in priza. Il bag in priza dupa 30 de ore. in loc sa receasca incalzeste... sun la service, vin baietii se uita, concluzia era rupt un cablu si a pierdut tot freonul Sun la DOMO sa il schimbe, raspunde o tatza sefa de magazin: -Da cum sa il schimb, ca ce sa dau eu din banii mei, ca si mie cand mi`i se strica in magazin merg la garantie il repar si il vand mai departe.- Da doamna am dat 3000 Ron pe o cutie? -Nu stiu. nu se poate schimba. -Doamna mi`ati vandut un produs stricat, nu a mers niciodata, schimbati`l sau dati`mi bani inapoi. -De ce ridicati tonu la mine?
    Cumparati produse de la DOMO riscati sa luati produse reparate, sau sa patiti ca si mine.

    La finante si la banca mi`a trebuit sa pierd 5 ore sa imi redeschida contul, la asigurare a trebuit sa ridic vocea la domnu respectiv sa imi puna stampila, iar la DOMO maine ii dau in judecata. Pretentii: 3000 cat a fost frigiderul + 2000 taxa avocat.

  2. #2 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    eu in locu tau ii dadeam cu frigideru in cap la cat de nesimtita a fost.

  3. #3 SP
    Junior Member Frostmeystr's Avatar
    Asa e in Romania ... Ce sa i faci.

  4. #4 SP
    Member AC DC's Avatar
    parca vad ca au pile la Judecatori etc. spaga, si castiga procesu ca nu mai intru in DOMO in viata mea

  5. #5 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by AC DC View Post
    parca vad ca au pile la Judecatori etc. spaga, si castiga procesu ca nu mai intru in DOMO in viata mea
    Nu-ti fa tu griji ca nu numai la DOMO se intampla asta. Si eu am patit la fel cu frigiderul si a fost luat de la Flanco. Numai ca eu nu am fost asa de rau ca justamodel. Eu doar i-am stresat cu telefonul si cu protectia consumatorului si l-au schimbat.

  6. #6 SP
    Senior Member BogdanN1's Avatar
    Bun venit in romanica...

  7. #7 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    sper sa castigi! meriti aprecierea noastra pentru faptul ca nu te-ai "resemnat"....

  8. #8 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    si eu vrioiam sa-mi trag un tv de la dome, de la care mi-am lai laut tvu actual si un frigider...dar nu am avut cu niciunul, si nici nu vreau ...
    in locul tau m-as duce cu el acolo si i l-as pune in brate:iati cucoava frgideru inapoi ca nu merge, faci scandal ca nu tie rusine, nare nimic daca vine politia, e si mai bine.banii sau altul.la telefon nu o sa rezolvi niciodata nimic.
    nu-ti fie rusine ca nici lor nu le-a fost sa ti-l dea asa stricat sau cum o fi el.si reclama proasta chiar in magazin nu vrea nimeni, mai ales acum ...
    bafta!

  9. #9 SP
    Member richardm27's Avatar
    Vezi ca la lege scrie ca sunt obligati sa-ti schimbe produsul daca ai probleme cu el in primele 30 de zile de la cumparare ! Cauta pe net Legea Consumatorului sau ceva de genul asta....

  10. #10 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    nu te obosi sa-i dai in judecata. suna la OPC sau trimite-le un mail. cat timp ai acte care sa ateste asta, e ok

  11. #11 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Si acum sa zic si eu cum se comporta lumea la Sony Romania? Ii sun ca radiatorul imi face belele la laptop, imi spun ca e problema generala si Sony schimba si daca nu e in garantie cooler-ul pe gratis. Asta s-a intamplat luni. Marti vine DLH sa imi lase o cutie in care sa depozitez laptopul, il si trimit in aceeasi zi. Service-ul Sony se afla in Germania. A plecat marti, joi m-au sunat ca l-au reparat si e totul ok si vineri dupa amiaza il aveam la loc. Gratis totul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts