Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 83

Thread: Sfarsitul lumii, prevestiri, Nostradamus etc.

  1. #1 SP
    Member TheSpider's Avatar

    Sfarsitul lumii, prevestiri, Nostradamus etc.

    Cel de-al Treilea Razboi Mondial incepe pe 11 noiembrie 2010?

    Dupa isteria creata de productia "2012", o alta profetie ii pune pe ganduri pe locuitorii Planetei, mai ales ca termenul la care ar trebui sa se implineasca este mult mai recent - 11 noiembrie 2010.
    Aceasta este data cand ar urma sa izbucneasca un nou razboi mondial, potrivit "greului" in materie de predictii, Nostradamus, dar si unei clarvazatoare din Bulgaria, cunoscuta sub numele de Vanga, celebra pentru ca a prezis, printre altele, moartea Printesei Diana si atentatele de la 11 septembrie.

    Ca si cum avertizarile celor doi profeti nu erau suficiente, si aplicatia Web-Bot, despre care se spune ca poate sa prezica viitorul, pe baza cuvintelor cheie introduse pe internet, confirma ca pe data 8 noiembrie va izbucni un conflict armat la nivel mondial. Si Web-Bot se poate lauda cu performante notabile, dupa ce a anticipat criza financiara izbucnita in lume.

    "Va incepe ca un razboi obisnuit, dar se va transforma intr-un razboi nuclear si chimic, care se va termina pana in octombrie 2014", este predictia Vangeliei Pandeva Dimitrova (1911-1996), mult mai cunoscuta sub numele de "Vanga". Ea ar fi devenit clarvazatoare dupa ce ar fi fost contactata de extraterestri si a prezis destramarea Uniunii Sovietice, dezastrul de la Cernobil, victoria in alegeri a lui Boris Eltin, data mortii lui Stalin si chiar atentatele de la 11 septembrie 2001, inclusiv distrugerea World Trade Center.
    De-a lungul anilor, Vanga a fost vizitata de mai multi lideri politici, printre care si Adolf Hitler, despre care se spune ca a fost vazut plecand suparat din casa clarvazatoarei. Pana si fostul dictator Nicolae Ceausescu a cautat-o pe Vanga, a carei prima prezicere a fost inceputul celui de-al Doilea Razboi Mondial. Se spune chiar ca a anuntat dinainte numele barbatilor din satul ei, plecati pe front si care se vor intoarce acasa vii.

    Predictiile nu au i-au adus doar celebritate Vangeliei, care a facut inchisoare pentru predictia legata de moartea lui Stalin. In plus, ea a stiut cu mult timp inainte ziua si ora propriului deces.

    Americanii au inceput sa plece urechea la profetiile Vangai, dupa ce au descoperit anuntul facut de ea in 1989, deci cu mult inainte de 11 septembrie: "Groaza, groaza! Fratii americani vor cadea dupa ce vor fi atacati de pasari de otel. Lupii vor urla intr-un tufis (eng. bush) si sange nevinovat va curge". Se crede ca "fratii" sunt Turnurile Gemene, iar "pasarile de otel" sunt, evident, avioanele. Iar partea legata de tufis s-ar putea referi la presedintele George W. Bush, al carui nume de familie inseamna "tufis".

    La 7 ani distanta, americanii si-au adus din nou aminte de Vanga, care anticipase ca Statele Unite vor fi conduse de un presedinte de culoare, al carui mandat va incepe cu o criza financiara de proportie. In plus, Barack Obama ar urma sa fie si ultimul presedinte al SUA, despre care clarvazatoarea a spus ca se vor diviza in mai multe state independente, exact ca Iugoslavia.
    Predictiile Vangei:

    2011
    : Musulmanii vor declansa un razboi chimic in care vor muri aproape toti locuitorii Europei

    2016: Europa va deveni un continent lipsit de viata, din cauza cancerului care va macina populatia ramasa

    2018: China devine principala putere mondiala

    2023: Orbita Pamantului se va inclina

    2033: Calota polara se topeste

    2043: Musulmanii vor conduce Europa, care va avea o economie infloritoare

    2076: Comunismul va fi din nou la putere

    Prezicerile se opresc in anul 5079, cand Vanga afirma ca va veni sfarsitul lumii.
    (sursa:crimetime.ro)

    Ce pareri aveti?Nu pot sa zic ca,cred in asa ceva,dar mi se par niste povesti foarte interesante.

  2. #2 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    Quote Originally Posted by YoSpider95 View Post

    2011
    : Musulmanii vor declansa un razboi chimic in care vor muri aproape toti locuitorii Europei
    Ce pareri aveti?Nu pot sa zic ca,cred in asa ceva,dar mi se par niste povesti foarte interesante.

    Asta ar fi trist...sa n-apuc si eu sa creez cu aerograful in mana? lol

  3. #3 SP
    Member TheSpider's Avatar
    se zice ca luna viitoare ar incepe cel de-al 3-lea razboi mondial

  4. #4 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Quote Originally Posted by YoSpider95 View Post
    Cel de-al Treilea Razboi Mondial incepe pe 11 noiembrie 2010?

    Dupa isteria creata de productia "2012", o alta profetie ii pune pe ganduri pe locuitorii Planetei, mai ales ca termenul la care ar trebui sa se implineasca este mult mai recent - 11 noiembrie 2010.
    Aceasta este data cand ar urma sa izbucneasca un nou razboi mondial, potrivit "greului" in materie de predictii, Nostradamus, dar si unei clarvazatoare din Bulgaria, cunoscuta sub numele de Vanga, celebra pentru ca a prezis, printre altele, moartea Printesei Diana si atentatele de la 11 septembrie.
    /Off-Topic:Bai deci zi-le astora sa mai amane cam 7-8 zile cel de-al treilea razboi -ca pe 17 noiembrie am Balul Bobocilor si am si o sceneta de reprodus - ca sa particip si eu la el .:g un::count er:
    Iti dai seama ce o sa fie atunci ?
    /On-Topic:Am vorbit cu un clarvazator , cine il stie pe Viorel Pop , acum vine mai rar in Bucuresti si mi-a zis ca nu va fi niciun sfarsit si niciun razboi , insa din 2012 o sa fie o foamete mare , si ar fi bine sa ne facem provizii de acum(asta pentru cine vrea sa creada , dar mai vine Daniel si mai face putin misto si altii...).
    Uitati aici un video cu Viorel Pop cand s-a lansat el pentru prima data.

  5. #5 SP
    xLx
    Member xLx's Avatar
    Au amant iar GT5 si voua va arde de sfarsitul lumii.

  6. #6 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj-RainY View Post
    , dar mai vine Daniel si mai face putin misto
    Ce ai ma cu mine? Ti rau? lol

  7. #7 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj-RainY View Post
    /Off-Topic:Bai deci zi-le astora sa mai amane cam 7-8 zile cel de-al treilea razboi -ca pe 17 noiembrie am Balul Bobocilor si am si o sceneta de reprodus - ca sa particip si eu la el .
    Iti dai seama ce o sa fie atunci ?
    /On-Topic:Am vorbit cu un clarvazator , cine il stie pe Viorel Pop , acum vine mai rar in Bucuresti si mi-a zis ca nu va fi niciun sfarsit si niciun razboi , insa din 2012 o sa fie o foamete mare , si ar fi bine sa ne facem provizii de acum(asta pentru cine vrea sa creada , dar mai vine Daniel si mai face putin misto si altii...).
    Uitati aici un video cu Viorel Pop cand s-a lansat el pentru prima data.
    YouTube - Viorel Pop - Cel mai mare clarvazator si bioterapeut din Romania
    Daca ai ajusn sa crezi clarvazatorii de pe DDTV, sfarsitul lumii e aproape; pentru Romania.

  8. #8 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj-RainY View Post
    /Off-Topic:Bai deci zi-le astora sa mai amane cam 7-8 zile cel de-al treilea razboi -ca pe 17 noiembrie
    Il amana. Sfarsitul lumii avea o data de lansare, parca in 2002, acuma in 2010?
    Exact la fel si cu GT5 & Duke Nukem.

  9. #9 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Daca ai ajusn sa crezi clarvazatorii de pe DDTV, sfarsitul lumii e aproape; pentru Romania.
    Tu macar ai citit ce am scris eu acolo sau doar ai postat sa te bagi in seama?
    "Am vorbit cu un clarvazator , cine il stie pe Viorel Pop , acum vine mai rar in Bucuresti si mi-a zis ca nu va fi niciun sfarsit si niciun razboi , insa din 2012 o sa fie o foamete mare , si ar fi bine sa ne facem provizii de acum"

  10. #10 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj-RainY View Post
    Tu macar ai citit ce am scris eu acolo sau doar ai postat sa te bagi in seama?
    "Am vorbit cu un clarvazator , cine il stie pe Viorel Pop , acum vine mai rar in Bucuresti si mi-a zis ca nu va fi niciun sfarsit si niciun razboi , insa din 2012 o sa fie o foamete mare , si ar fi bine sa ne facem provizii de acum"
    nu stiu ce e mai trist ca ai vorbit cu clarvazator si chiar ai crezut ce a zis sau ca iti aperi "punctul de vedere" cu agumente puerile si usor de demontat. seriously vrajitori, clarvazatori, magicieni, mama omida etc tu esti unul dintre acele persoane care cred ca David Blaine este un adevarat magician?

  11. #11 SP
    Member Atrium's Avatar
    Mai baieti, daca voi chiar aveti impresia ca va veni sfarsitul lumii ce mai cautati pe forumurile astea ? Nu ar trebui totusi sa mergeti sa experimentati viata, atat cat mai este, eventual o femeie, doua ?

    In plus, ne mai scutiti si pe noi de toate defecatiile intelectuale pe care le scoateti.

  12. #12 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj-RainY View Post
    Tu macar ai citit ce am scris eu acolo sau doar ai postat sa te bagi in seama?
    "Am vorbit cu un clarvazator , cine il stie pe Viorel Pop , acum vine mai rar in Bucuresti si mi-a zis ca nu va fi niciun sfarsit si niciun razboi , insa din 2012 o sa fie o foamete mare , si ar fi bine sa ne facem provizii de acum"
    Ce gura mare ai dupa doar cateva saptamani dupa ce ti s'a acordat o noua sansa! In loc sa nu sti cum sa faci sa fi recunoscator, tu esti un nesimtit si te iei in gura chiar si cu LIDERII forumului! Ar trebui sa ai putina rusine I'm out!

  13. #13 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Doi copii frustrati se cearta si-si scot ochii, sigur vine sfarsitul lumii !!!11

  14. #14 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Doi copii frustrati se cearta si-si scot ochii, sigur vine sfarsitul lumii !!!11
    Eram sigur ca aici o sa se ajunga dar nu m'am putut abtine :d Gata cu offu....

  15. #15 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Doi copii frustrati se cearta si-si scot ochii, sigur vine sfarsitul lumii !!!11
    Gata Grey...am rezolvat problema No Daniel - No Stress .
    Multumesc de idee .
    Inca odata : RESPECT !

  16. #16 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Eu zic ca o sa amane "astia" razboiul mondial din noiembrie pentru ca apare pe 9 Noiembrie COD 7. Pana fac prestige putem sta linistiti.

  17. #17 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj-RainY View Post
    Tu macar ai citit ce am scris eu acolo sau doar ai postat sa te bagi in seama?
    "Am vorbit cu un clarvazator , cine il stie pe Viorel Pop , acum vine mai rar in Bucuresti si mi-a zis ca nu va fi niciun sfarsit si niciun razboi , insa din 2012 o sa fie o foamete mare , si ar fi bine sa ne facem provizii de acum"
    foarte buna strategie de marketing !! it works, you know?

  18. #18 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    foarte buna strategie de marketing !! it works, you know?
    Nu am incercat sa-i intrebam pe cei de la SuperMarket-uri .

  19. #19 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj-RainY View Post
    Tu macar ai citit ce am scris eu acolo sau doar ai postat sa te bagi in seama?
    "Am vorbit cu un clarvazator , cine il stie pe Viorel Pop , acum vine mai rar in Bucuresti si mi-a zis ca nu va fi niciun sfarsit si niciun razboi , insa din 2012 o sa fie o foamete mare , si ar fi bine sa ne facem provizii de acum"
    Am citit ce ai zis si de felul meu nu ma bag in seama aiurea. Deci ai vorbit cu Viorel Pop (whoever the **** is this guy) care mai incolo ai pus un link cu el la DDTV. Deci nu vad cum postez doar sa ma bag in seama, dar banuiesc ca eu ar trebui sa te intreb pe tine asta. And seriously.. te uiti pe DDTV?

  20. #20 SP
    Junior Member catallynn26's Avatar
    Voi chiar credeti ca europenii ii vor lasa pe musulmani sa distruga toata Europa in timp ce noi vom sta cu mana in san ?? Astea sunt lucruri prea deplasate. Niciodata n-am crezut si nu voi crede in aceste ''predictii'' ,care nu sunt altceva decat scamatorii de 2 lei.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Calatorie in jurul lumii By zinodaur in forum Offtopic
    Replies: 36 Last Post: 18-09-2012, 21:55
  2. Replies: 158 Last Post: 30-03-2010, 20:13

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts