Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Cati dintre noi lucreaza in Pipera

Voters
16. You may not vote on this poll
  • Eu!

    3 18.75%
  • Eu nu!

    13 81.25%
Results 1 to 14 of 14

Thread: Cati dintre noi lucreaza in Pipera?

  1. #1 SP
    Senior Member cashonly's Avatar

    Cati dintre noi lucreaza in Pipera?

    Salut, am creeat acest topic din curiozitatea de a afla cati dintre noi lucreaza in zona de cladiri de birouri Pipera. Nu e nevoie de prea multe detali, ci: Pipera sau "nu Pipera"

  2. #2 SP
    Banned Venom's Avatar
    Pe bune?

  3. #3 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    NU la traficul din pipera, eu stau in voluntari si mereu trec pe acolo cand merg in oras

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu am lucrat 9 ani in pipera, pana acum fix o luna. Si-mi cam lipseste acum, sa fiu sincer. Cel putin in ultimii ani, s-au deschis foarte multe cantine/restaurante si era chiar o placere sa ai de unde alege.

    Acum lucrez intre Stefan cel Mare si Victoriei si nu avem (inafara de clasicul Mega Image) decat 1-2 restaurante destul de costisitoare, prin preajma.

  5. #5 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    da, gasesti mancare destul de ieftin in Pipera daca sti unde sa cauti. de exemplu la pizeria de vis-a-vis de metrou gasesti meniu la 11 lei. sau felul principal la 8 lei. la polul opus, exista un impinge tava la baza cladirii in care lucrez si un snitel (batut pana ajunge transparent) cu ceva cascaval pe el bagat la cuptor costa 16 lei, fara chifla, fara nimic.

    toata zona incepe sa arate cum vezi prin filmele cu new york...

    ce imi doresc eu este un local la strada cu preturi mici, mancare gustoasa si o chelnerita placuta care sa faca refill la cafea.

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cele mai ieftine meniuri sunt la Q'sInn (la Q cum zice lumea ), la 9.5 ron unde ai fel 1 + fel 2 si mancare buna si la mega, meniurile la 10 ron.

  7. #7 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    mda, cam departe de statia de metrou...

  8. #8 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu neaparat. De la metrou faci 5 minute pana la Mega, iar Q e fix in spate. Eu lucrand in Novo Park atatia ani, mi-era foarte usor sa ajung peste tot.

    Si daca-ti palce mancarea chinezeasca, au un meniu foarte bun (mancam in fiecare vineri) langa pizzerie, la 15 ron cu supa + 2 feluri de carne + 3 feluri de legume. Si chiar te saturi. Si mancarea e foarte buna.

  9. #9 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    localul cu specific chinezesc de langa pizeria de la metrou? 15 lei meniul? o sa incerc sa-i acord o sansa.

    ---------- Post added 02-10-2014 at 15:45 ----------

    p.s. misto pozele!

  10. #10 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Sa nu-mi spui, razvanrazy, ca ai lasat HPul pt Huawei sau ceva.

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nuuu. L-am lasat pentru ceva mult mai bine platit, din alt domeniu si unde nu trebuie sa fi libidinos pentru a putea avansa. + multe alte avantaje

  12. #12 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Da, dar nu mai ai Pipera...

  13. #13 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dap. Asta chiar regret, dupa cum am spus si mai sus. Sunt in centru (intre stefan cel mare si victoriei) si sunt mult prea limitat dpdv al optiunilor pentru mancare la preturi decente (ca pot sa merg pe dorobanti, fac 3 minute, dar mai bine-mi mai cumpar un joc de consola).

  14. #14 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Quote Originally Posted by cashonly View Post
    localul cu specific chinezesc de langa pizeria de la metrou? 15 lei meniul? o sa incerc sa-i acord o sansa.

    ---------- Post added 02-10-2014 at 15:45 ----------

    p.s. misto pozele!

    fix un an mai tarziu am cumparat si eu acel meniu, doar ca acum costa 17 lei si ai cam 600g de mancare, destul de gustoase preparatele.

    tot in aceeasi cladire, vis-a-vis de metrou mai este si shaormeria "bomba", costa 13 lei cea mare, doar ca datorita fluxului mare de lucratori de la cladirile aflate in constructie gasesti tot timpul ingredientele proaspete.

    de cand s-a inchis strada cu q's inn nu am mai trecut pe-acolo...

    la mega image este acel meniu cu pui obosit la 8 lei.

    ferice de pietoni, cu toate camioanele pline cu pamant si sezonul ploios in care ne aflam, strada e de vis.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cati dintre voi aveti in colectie un Nintendo 64 (N64) ? By BigBibi in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 7 Last Post: 28-09-2014, 16:46
  2. Epic Games lucreaza la cinci jocuri noi By Mika in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 17-08-2011, 09:46
  3. Bizzare lucreaza la 2 jocuri noi By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 18-03-2010, 22:45
  4. Kojima lucreaza la doua noi jocuri! By istrategie in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 28-12-2008, 22:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts