Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: 4TuningDays 2009 review

  1. #1 SP
    is the man! trickz's Avatar

    4TuningDays 2009 review

    Se anuntau 3 zile incendiare. 3 zile in care toate dorintele automobilistice ti se implineau. 3 zile in care erai printre masini demne de filme precum Fast and Furious. Oare s-a intamplat asa?

    Day 1.

    Ziua de vineri a inceput pentru mine pe la 3. Alearga de colo colo dupa legitimatii, veste, loc de parcare, echipament. Abia pe la 4 intru in salon dupa ce ma lovesc de greutatea de a face fata la multimi a celor de la intrare. Primul lucru pe care il vezi la intrare este un GTR alb. R35. O bestie pe 4 roti, visul multor oameni. Ce imi trece prin gand? Daca masina asta e la intrare atunci tot salonul o sa merite. Ei bine, primul pavilion, cel al expozantilor, avea cateva masini interesante: 2xLambo, Bentley, BMW M5, TT, GTR, EVO, numai modele scumpe si frumoase. Ajungem in al doilea pavilion unde... lipsesc masini. Abia pe la 7-8 incepe sa se umple dar doar sambata ajung toate masinile. In acest pavilion nu stii cu siguranta daca te uiti la cluburi sau expozanti. Totul este aranjat parca haotic. De remarcat a fost standul Dream Squad, aranjat frumos, cu lumini si domnisoare zambitoare. Pavilionul 3 si cel final este plin de cluburi. De la Clubul Mustang Romania pana la Overspeed, masinile erau lucioase si hostessele energice. Seara se termina pe la 8 cu o pseudo conferinta de presa, intre standuri.

    Mari lipsuri: organizarea. Degeaba sunt 10 oameni la poarta daca sunt batuti in cap toti. Am vesta pe mine primita de la 4tuning, legitimatie foto de gat (tot oficiala 4tuning) si sunt retinut la poarta ca "poate ai printat tu acasa astea"...

    Mari plusuri: atmosfera. Cei ce au tinut practic in spate acest show au fost chiar expozantii si nu organizatorii. La standul VGB trecatorii dansau, la alt stand toti se benoclau la un PS3, la alt stand oamenii se jucau GTA cu hostessele si tot asa.
    Attached Images Attached Images 1234.jpg 4584711.a03a1526.1024.jpg 4584940.0429a8a5.1024.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Mari lipsuri: organizarea. Degeaba sunt 10 oameni la poarta daca sunt batuti in cap toti. Am vesta pe mine primita de la 4tuning, legitimatie foto de gat (tot oficiala 4tuning) si sunt retinut la poarta ca "poate ai printat tu acasa astea"...
    OMG... scepticismul romanesc - nicaieri nu-i ca acasa.

  3. #3 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    1st pic =P~.

  4. #4 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Oh come on. Are un strat de 3 degete de fond de ten
    trickz sper ca poti sa pozezi ceva mai bun de-atat

  5. #5 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    1st pic =P~.


    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Oh come on. Are un strat de 3 degete de fond de ten
    trickz sper ca poti sa pozezi ceva mai bun de-atat
    Din ce a fost la salon, tipa asta mi s-a parut cea mai draguta, urmata de o alta bruneta. Din pacate, tencuiala pe fata aveau aproape toate

  6. #6 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Day 2.

    8 dimineata. Liniste, pace si frig. Baietii de la BGS discutau in cerc, fericiti si zambitori. Nici urma depersonal 4tuning. Ma plimb in jurul cladirii si intru sa fac poze. Inauntru, calm. Fac poze pana pe la 10 cand incep sa curga sirurile de oameni. Deja nu mai poti circula linistit. Bine ca am apucat sa fac 2-3 panorame ca acum nu mai iesea nimic. Hostessele sunt binedispuse si in numar mult mai mare. Parca sunt si mai dragute. Timp de cateva ore ma plimb, impart carti de vizita si fac poze. Viata, frate.

    La un semn, toata lumea se imbulzeste spre iesiri. Ce se intampla? "E show in parcare fratee". "Rupere in parcareee". Mai pe romaneste, cei 3 care au speriat pista, HAI, KNS si Tengu au o mica demonstratie. Urmeaza probele de drift si mare surpriza, cascadorul Becman. Toata lumea radea in hohote la smecheriile pustiului si toti au inceput sa aplaude mai cu viata cand Becman a dat drumul la flacari pe esapamentul motocicletei. A urmat un alt sketch, de data asta cu un ATV si in final, o mini masinuta. Am fost asa absorbit de actiune incat nici nu am mai fost atent unde sunt punctele de focus, rezultand multe poze OOF.

    Seara se termina cu o raita pe la moto, poze poze si iar poze. Foarte dragute fetele de la moto, mai ales bebelusele. Nota 10 pentru cei ce au organizat totul acolo.

  7. #7 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Si o selectie de poze?

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da da... We want pics... si cu masini eventual

  9. #9 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Poze. Fara fete

    La cerere mai pun
    Attached Images Attached Images 4636276.0c551d33.1024.jpg 4636222.d9cbc8b0.1024.jpg 4636176.71f7efa3.1024.jpg 4635761.a6bf0505.1024.jpg 4635683.028dff7e.1024.jpg 4635584.63a05d2b.1024.jpg 4635446.63f0b7a6.1024.jpg 4635323.aa63be90.1024.jpg 4635408.fa58b09d.1024.jpg 4635288.ed419a05.1024.jpg

  10. #10 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Cum iese foc pe toba motocicletei,you are a lucky bastard!

  11. #11 SP
    Member Solozaur's Avatar
    multumim ptr poze, arata super golf-ul ala

  12. #12 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Vai ce KTM frumos!

  13. #13 SP
    is the man! trickz's Avatar
    More pics.
    Attached Images Attached Images dsc_1550.jpg dsc_1785.jpg dsc_1845.jpg dsc_1876.jpg dsc_2156.jpg dsc_2231.jpg dsc_2266.jpg dsc_2291.jpg dsc_2486.jpg dsc_2522.jpg

  14. #14 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Dacia aia e badass. Restul nu prea imi plac.. Mai pune si tu poze cu masini. Ai filmat ?

  15. #15 SP
    Member Solozaur's Avatar
    sunt eu nebun sau tipa din poza 4 are nevoie de un bic ptr maini?

  16. #16 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Golful ala a fost facut in pantilimon, la kitsch tunning auto?

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 74 Last Post: 10-08-2009, 11:22
  2. User Review: Metal Gear Solid 4 - Guns of the Patriots Review By istrategie in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 25 Last Post: 05-11-2008, 16:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts