Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: User Review: Devil May Cry 4

  1. #1 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar

    User Review: Devil May Cry 4

    Devil May Cry si-a facut aparitia in 2001 pe PlayStation 2, fiind un titlu foarte important pe console. Urmator joc din serie, DMC 2 a fost considerata cea mai proasta continuare a unui joc din mai multe motive printre care si dificiltatea scazuta a nivelelor. Devil May Cry 3, al 3-lea titlu al seriei numit si “Dante’s Awakening “ a fost foarte bine primit pe console, iar pe PC mai putin acesta fiind o portare.

    Personajul principal al seriei este Dante, misiunea sa fiind sa ii gaseasca pe cei ce i-au ucis mama. Dante este fiul lui Sparta, un demon care si-a infruntat imparatul pentru a salva lumea. Din pacate Dante nu mai este personajul principal si in noul joc “Devil may Cry 4” locul i-a fost luat de Nero care face parte dintr-o grupare ce il venereaza pe Sparda dar in timpul unei ceremonii Dante apare si il omoara pe liderul sectei fara nici un motiv. Nefiind in stare sa tina piept lui Dante, acesta pierde lupta si este trimis sa se razbune pentru moartea liderului.

    Din arsenalul lui Nero face parte o sabie numita “ Red Queen”, un revolver “Blue Rose” si cea mai importanta arma fiind bratul drept, care este posedat de un demon, iar cu ajutorul “Devil Tigger” (putere cunoscuta de fani seriei), Nero va capata puteri imense.

    Aproape de jumatatea jocului este randul lui Dante sa isi faca aparitia. Din arsenalul sau fac parte binecunoscuta sabie, un shotgun numit coyote-A si 2 pistoale “ Ebony si Ivory”. La sfarsitul fiecarei misiuni in functie de cat de bine te-ai descurcat, vei putea sa upgradezi armele sau sa cumperi potiuni,cu ajutorul cristalelor rosii denumite si “proud orbs” pe care le colectezi in timpul misiunii prin omorarea inamicului si distrugerea anumitor obiecte ce fac parte din decor.

    Pentru cei mai infocati fani ai seriei, jocul vine cu misiuni secrete si puzzle-uri, in urma carora veti primi recompense mari. Aceste misiuni secrete au o dificultate foarte ridicata, motiv pentru care eu am renuntat sa le fac. Pentru cei mai exhibitionisti fani ai seriei Ccapcom a pregatit o surpriza, un mod numit” Bloody Palace” in care va trebui sa parcurgeti 101 de etaje ale unui palat plin de demoni si ca sa fie mai incitant trebuie sa o faceti contra-cronometru.

    Efectele sonore alea jocului sunt de calitate, iar grafic vorbind jocul este superb, are cea mai buna grafica intalnita de mine, animatiile fiind aproape perfecte. In schimb camera este foarte proasta, aceasta fiind de 2 feluri: fixa si mobila. Cea mobila nu are mari probleme dar cea fixa are tendinta sa isi schimbe pozitia fix in mijlocul luptelor acesta fiind un lucru care incurca jucatorul.

    Producatorii jocului, Capcom au facut o treaba foarte buna, acesta fiind un joc care nu trebuie ratat .

    +
    1.Combo-uri spectaculoase
    2.Grafica impecabila
    3.Sunete excelente

    -
    1.Camera greoaie
    2.Harta Incurcata
    3.Misiuni Repetative

    Grafica:10
    Sunet:9
    Storyline:8
    Gameplay:8.5

    Total:8.8
    Attached Images Attached Images devil_may_cry_4_28.jpg devil-may-cry-4-20070823094255623.jpg microsoft_devil_may_cry_4_3.jpg devilmaycry4360-118.jpg devilmaycry4360-113.jpg devilmaycry4360-114.jpg devilmaycry4360-109.jpg devilmaycry4360-107.jpg devilmaycry4360-105.jpg devilmaycry4360-115.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member HeinekeN_'s Avatar
    Great job cu review-ul.Si acum inca mai joc DMC 3 pe Pc ,ma acarparat in totalitate.

  3. #3 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Great job! Nu mai am 10x dar esti pe lista de maine!

  4. #4 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Great review. Este un joc pe care neaparat vreau sa il adaug la colectie

  5. #5 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    Multumesc pentru apreciere.

  6. #6 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Quote Originally Posted by HeinekeN_ View Post
    Great job cu review-ul.Si acum inca mai joc DMC 3 pe Pc ,ma acarparat in totalitate.
    DMC 3? OMG! Jocul ala mi-a scos peri albi! Nu l-as mai juca in vecii vecilor amin! RIP!

    Quote Originally Posted by Xtm View Post
    Multumesc pentru apreciere.
    Xtm: O meriti!

  7. #7 SP
    Junior Member HeinekeN_'s Avatar
    DMC 3? OMG! Jocul ala mi-a scos peri albi! Nu l-as mai juca in vecii vecilor amin! RIP!

    Pana imi achizitionez un Ps3 o sa-l joc cu placere .

  8. #8 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    A aparut si 4 pe PC HeinekeN_

  9. #9 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Great review XTM am jucat si eu jocul, este superbnu m-am putut stapani si l-am luat collector's edition...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 20-03-2013, 09:31
  2. Replies: 0 Last Post: 15-01-2013, 09:33
  3. Replies: 0 Last Post: 03-04-2012, 10:45
  4. Devil May Cry 4 By RonanN1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 23 Last Post: 11-01-2009, 15:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts