+ Reply to Thread
Results 1 to 9 of 9

Thread: Read/Unread help

  1. #1 SP
    Member Ripjaws's Avatar

    Read/Unread help

    De la un timp (de cateva saptamani) cand intru pe un thread si ies nu mi-l mai arata ca si cum l-am citit/vazut deja(adica titlul nu se mai subtiaza si inchide la culoare). este foarte enervant pentru ca nu stiu niciodata daca am verificat threadul sau nu. am zis hai ok, ma chinui eu cumva, dar de 3-4 zile am patit asa si la mail. la fel, nu imi dau seama care mailuri le-am citit si care nu. stie cineva ce e de facut?

  2. #2 SP
    Member Rblood's Avatar
    Cred ca e o problema de la browser, ce folosesti?

  3. #3 SP
    Member Ripjaws's Avatar
    Firefox.
    Adevarul e ca de cand i-am facut update au inceput fazele astea (cel putin asa mi se pare mie).
    Dar daca e de la browser,se poate face ceva? nu as vrea sa renunt la Firefox.

  4. #4 SP
    Member Rblood's Avatar
    Cauta o versiune mai veche, eu problema asta o aveam pe youtube, mi-am instalat firefox si a disparut dar de obicei nu fac update. S-ar putea sa mearga smecheria.

  5. #5 SP
    Member dogdan's Avatar
    cred ca e vorba de cookies ,nu am folosit firefox dar banuiesc ca are o optiune la pe la preferinces undeva , unde poti seta sa accepte toate cookies sau mai multe decat iti accepta acum.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E fie de la cookies din browser (nu ti le salveaza), fie ai un soft gen anti-spyware care blocheaza sau sterge cookies. Incearca intai cu un alt browser, ca sa iti dai seama daca e de la Firefox.

  7. #7 SP
    Member Ripjaws's Avatar
    am incercat cu Safari si face la fel. in schimb cu Internet Explorer nu face figuri.
    ce pot sa fac sa mearga si cu Firefox? ca nu-mi place IE de nicio culoare.
    unde vad cookies, ce sa le fac? ca innebunesc cand primesc vreo 40 de mailuri de pe forum si ma pierd in ele ca nu stiu care cum l-am vazut.

    ps: si da, imi place sa primesc mailuri cand scrie cineva pe forum

    LE:mmkay...am bagat Firefox 3.0 (eu aveam 3.5.3) si face la fel.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ripjaws: ia mergi tu la Tools - Options - Privacy si da click pe "remove individual cookies". Vezi daca exista in lista aceea consolegames.ro. Daca nu, atunci ai ceva care blocheaza cookies pt. Firefox. Daca exista, da-i un delete, restart Firefox si vezi din nou ce se intampla pe site.

  9. #9 SP
    Member Ripjaws's Avatar
    Am ramas fara idei, am reinstalat versiunea noua de Firefox, dupaia cea veche, acum sunt iar la cea noua,reinstalata in alt folder. am dat clear cache si cookies, pana la urma am ajuns sa sterg tot, si private data, private costumizations, un addon ciudat, TOT. dar degeaba, daca am un program sau ceva care-mi face asta, nu stiu care ar fi si unde/cum sa-l caut.

    ps: la cookies cand m-am uitat era consolegames.

+ Reply to Thread

Similar Threads

  1. Top 10 Must Read Books By Bobby in forum Carti si Comics
    Replies: 19 Last Post: 31-03-2011, 00:45
  2. Read More - Innactive hyperlink By RonanN1 in forum Help Desk
    Replies: 7 Last Post: 11-01-2009, 12:13

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts