+ Reply to Thread
Results 1 to 8 of 8

Thread: Nelamuriri Post Edit & Reply

  1. #1 SP
    Junior Member Beatmort's Avatar

    Nelamuriri Post Edit & Reply

    Salut,

    Sper sa nu fi creat aiurea postul asta si sa se fi raspuns deja, dar aparent nu ma descurc cu anumite lucruri.

    1. Se poate edita un post al tau ?
    2. Cum dau reply intr-un thread (ex: UP!, unde vand jocuri) si sa-l puna ca raspuns nou in asa fel incat sa mi-l urce anuntul in cap de lista ? Am dat de 3 ori pe threadul in care vand jocuri PS3 si mi-l aduga la mesajul principal ca un fel de "Edit" implicit lasandu-l tot jos de tot in lista...

    Multumesc anticipat

  2. #2 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    1. Poti edita timp de 1 ora.
    2. Citeste regulamentul - http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/

  3. #3 SP
    Junior Member Beatmort's Avatar
    Cool, mersi de reply. Am inteles cum sta treaba cu Up-ul.
    Dar referitor la acel Edit, daca n-au trecut acele 24 de ore, cele 3 UP-uri de test date de mine vor ramane merged la primul mesaj ?
    Ca totusi, primul mesaj o avea peste 1 ora dar acele merge-uri au cateva minute si nu le pot sterge/modifica.

    Cu asta ce se intampla ?

    Mersi,

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Beatmort View Post
    Ca totusi, primul mesaj o avea peste 1 ora dar acele merge-uri au cateva minute si nu le pot sterge/modifica.
    E normal sa se intample asa, altfel s-ar abuza de functia de auto-merge. Imagineaza-ti acest scenariu (in care ai putea sa editezi un auto-merged post):

    Postezi initial... dupa cateva ore nu mai ai voie sa editezi.
    Postezi din nou... si datorita auto-merge-ului, poti re-edita si postul initial, sarind peste limita de o ora.
    In felul acesta, practic nu mai exista limita de o ora... si oricine isi poate modifica postul initial, daca face cate un post la maxim 24h.

  5. #5 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Scuza-ma " Beatmort " ca ma bag in thread-ul tau , dar am zis sa nu deschid altul pentru urmatoarea / le intrebare ( i ) :
    Cum ajungi la mai multe grade ( cazul de aici ar fi dungile verzi ) ... de ce la sfarsit de zi ... am sa zicem + 10 points for stuff ... si - 20 points for other stuff ... oricum in cazul meu am obs ca sunt legate de forum posts
    Cum pot face sa elimin acele - points ... si implicit sa iau mai multe , scopul fiind sa-mi maresc reputatia ... am citit pe ici pe colo , dar nu am gasit o explicatie sa-mi satisfaca curiozitatiile . Multumesc

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Snick: e un thread in care am explicat mai pe larg de ce se "pierd" puncte: http://www.consolegames.ro/forum/f51...de-experience/. Iar aici vezi exact ce puncte poti primi pt. activitati pe site: Console Games - Earn Points. Awards aici Console Games - Awards si Achievements aici: Console Games - Achievements.

  7. #7 SP
    Senior Member Snick's Avatar
    Ms frumos de explicatie

  8. #8 SP
    Junior Member Beatmort's Avatar
    Mersi de lamurire Monky.

+ Reply to Thread

Similar Threads

  1. Edit? By sindweller in forum Help Desk
    Replies: 6 Last Post: 23-09-2010, 04:33
  2. Ps3 nelamuriri By pufy in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 12 Last Post: 17-09-2010, 01:30
  3. Replies: 1 Last Post: 27-01-2009, 13:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts