Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 7 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 LastLast
Results 81 to 100 of 136

Thread: E3 2013: Sah mat in stil Sony

  1. #81 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    tudyniuz, eu stiu ca asta vrei tu sa crezi insa de la a crede ceva cu putere pana la a fi sigur ca asa se va intampla este, uneori, o cale lunga.

    darkpaul13, stiu ca aici multi se raporteaza la dealerii de pe forum, dar daca pretul oficial creste si pretul lor creste (nu are cum sa ramana ca pana acum).

    anyway, eu sunt pregatit (psihic cel putin) pentru o mica crestere. mai bine asa decat sa cred cu putere ca vom lua jocurile la acelasi pret si sa ma trezesc cu o diferenta considerabila.

  2. #82 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Attached Images Attached Images 137570.gif

  3. #83 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu pricep frate. Se face declaratie oficiala si se spune ceva, tu nu crezi. Nu stiu ce dovada mai clara vrei. Ce sa-ti mai zic...

  4. #84 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    tudyniuz, eu stiu ca asta vrei tu sa crezi insa de la a crede ceva cu putere pana la a fi sigur ca asa se va intampla este, uneori, o cale lunga.

    darkpaul13, stiu ca aici multi se raporteaza la dealerii de pe forum, dar daca pretul oficial creste si pretul lor creste (nu are cum sa ramana ca pana acum).

    anyway, eu sunt pregatit (psihic cel putin) pentru o mica crestere. mai bine asa decat sa cred cu putere ca vom lua jocurile la acelasi pret si sa ma trezesc cu o diferenta considerabila.
    uite, eu fac un pariu cu tine , un joc standard de ps4 sau x1 nu va depasi 50£(60$)

    LE am vazut ca au anunţat pretul pt ds4 si ps eye(60$ fiecare)

  5. #85 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai nu ma, el vrea sa vina Tretton sa ii sopteasca lui personal la ureche.

  6. #86 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu nu pricep frate. Se face declaratie oficiala si se spune de ceva, tu nu crezi. Nu stiu ce dovada mai clara vrei. Ce sa-ti mai zic...
    pai hai sa-ti spun ce nu pricepi. a fost un interviu pe CNBC, iar asa zisa declaratie a fost scoasa din context. intrebarea nu a fost ce pret vor avea jocurile, ci viza modelul de business pe care il va adopta Sony. Jack Tretton a spus practic ca vor adopta atat f2p, cat si jocurile p2p ieftine (de la 0.99) pana la cele de 60 USD. PRACTIC, nu a fost o confirmare ca jocurile next-gen vor costa 60 USD, ci a fost o confirmare ca vom avea pe PS4 aceleasi jocuri serioase (pentru core gamers) ca si pana acum (audienta CNBC nefiind una specializata ca cea de pe Spike care se uita la E3 de ex).

    concluzia MEA este ca astept sa vad confirmarea scrisa, negru pe alb, intr-un comunicat de presa. abia atunci voi avea declaratia oficiala de care am nevoie (ca ce iese pe gura se interpreteaza si se modifica fara prea multe batai de cap).

  7. #87 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Bine, crezi ce vrei. Fa polemica aiurea in continuare. Bafta

  8. #88 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    59 USD va fi un joc pentru PS4, cel putin atata vor fi cele exclusive cum este Killzone Shadowff si Infamous: Second Son.
    Este pretul oficial luat de la ei de pe site : PS4™ - PlayStation®4 Console | PS4™ Features Games & Videos
    Pune-ti cursorul pe Killzone sau Infamous Second Son, si o sa apare posibilitatea de a da Pre-Order..daca se da click o sa iti apare o fereastra noua cu locurile unde poti pune precomanda, care momentan este doar la Amazon.
    Amazon.com: Killzone: Shadow Fall (PlayStation 4): Video Games

  9. #89 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Bine, crezi ce vrei. Fa polemica aiurea in continuare. Bafta
    sa inteleg ca nu mai am voie sa-mi expun parerile doar pentru ca ele nu coincid cu ale majoritatii? si eu sunt entuziasmat de tot ceea ce au anuntat, dar asta nu inseamna ca nu pot sa ma mai opresc din cand in cand si sa filtrez ceea ce mi se serveste. cum spuneam, este parerea mea si puteti sa nu fiti de acord cu ea, insa asta nu inseamna ca nu pot sa mi-o exprim. poate sunt eu nebun... portofelul meu sincer spera asta.

    anyway, poate se intreaba cineva de ce e nevoie de PS Plus pentru mp. pai uitati de ce. $400 of 2013 dollars would be worth $344.80 in 2006 (adica aprox. jumatate din pretul unui PS3 la lansare). Sony a adoptat un model de business apropiat de cel low-cost (sa nu se inteleaga ca prin asta ii acuz de ceva). practic, vor castiga din volum, atat pe partea hardware, cat si software. o sa spuneti...bine, dar asta contrasteaza cu ceea ce ai spus mai sus. teoretic da, practic uitati-va si voi cat costa un bilet in ziua cursei pe orice companie low-cost si veti vedea de ce spun ca ar trebui sa ne asteptam la preturi ceva mai mari in ziua lansarii unui joc (ca apoi vor fi reduceri, asta e altceva). sper sa ma insel... sincer sper...

  10. #90 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Zici ca esti de la OTV. S-a anuntat oficial, dar tu nu, batman batman.

  11. #91 SP
    Junior Member soldat44's Avatar
    fara suparare dar ca aspect arata oribil consola !

  12. #92 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Mie chiar imi place aspectul.Daca ar fi sa antropomorfizez ambele console,ar arata cam asa:
    Sony:



    Microsoft:



    PS. E o gluma,nu intentionez sa ofuschez pe nimeni.

  13. #93 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Sincer sa fiu eu nu cred ca voi cumpara nici una dintre console la lansare (cum nu am facut'o nici cu Wii U).

    Inca trebuie sa scot parleala pentru cai 600 EU dati pe Ps3 si pentru cei 400 EU dati pe Xbox 360 slim.

    Va recomand sa nu va aruncati cu capul inainte spre nici una dintre cele 2 tabere si sa asteptati pana cand apele se linistesc un pic (perioada martie 2014).

    Sunt aproape sigur ca launch titles vor fi atat pe PS3/Xbox360 cat si pe "next-gen" - diferentele nu ma astept sa fie incredibil de mari intre cele 2 platforme, nu cred ca Sony sau Microsoft isi permite sa renunte la uriasul install base (care aproapo e in favoarea Sony, PS3 ul depasing in sfarsit la vanzari dupa o lupta de 6 ani si ceva, rivala X360, evident dezavantajata de o data de lansare tarzie si de un limited first run).

    Deci - eu imi pun banii dintr'un buzunar in celalalt si astept sa apara titluri, servicii sau oferte care sa ma dea pe spate in asa hal, incat sa spun - STOP, ma duc sa o cumpar ACUM !

    Sincer sa fiu - sunt deranjat de miscarea Microsoft referitoare la 24/7 connectivity, insa nu sunt deranjat de DRM - chiar as spune ca sunt super fericit ca exista un asemenea feature, nu spun ca pirateria afecteaza pe marii producatori sau distribuitori, e mai mult o chestie de obraz, insa sper ca in sfarsit Romania va aparea pe harta de distributie, mi-e rusine ca bulgarii au PSN si noi nu avem, e JENANT, tari precum Republica Ceha si Polonia (pe care incep sa o cunosc mai bine) unde conexiunea la internet e super mega naspa, comparat cu ce aveam in Romania acum 2-3 ani (astazi presupun ca conexiunile rapide sunt si mai raspandite la noi in tara) si ce conexiune de tot rahatu a trebuit sa suport in Cehia, conexiunea actuala din Polonia nefiind "top-notch" si in Bulgaria sunt convins ca nu e mare branza.

    Ma rog ma deranjeaza ca nu avem PSN / Xbox Live / Wii shop oficial si trebuie sa MINT ca sunt de alta nationalitate, cu mari chinuri (si sprijinit de multi alti baieti de pe forumul celor de la Square) un asemenea RANT a dus la upgradarea shopului online de la SQUARE Enix europa, adaugand, printre alte tari si Romania.

    Cat despre pretul jocurilor, sincer eu cred ca ar trebui sa fie reglementate de cerere / oferta nu blocate la o anumita suma - producatorul si distribuitorul ar trebui sa decida un pret mai mare initial, jocurile care merita jucate si care vor fi apreciate de gameri cu adevarat isi vor pastra pretul ridicat, mediocritatile vor scadea treptat si jocurile proaste vor duce la falimentarea studiourilor producatoare. Piata va deveni mult mai dinamica si mai interesanta (similar cu ce se intampla acum 20 ani - pe vremea Super Nintendo si Mega Drive cand jocurile puteau ajunge, OFICIAL, pana la 120 $, pretul mediu fiind undeva la 70-80 $). Iar gamerii vor fi mult mai atenti si mai precauti inainte sa arunce o suma mare de bani pe un joc (posibil) prost.

  14. #94 SP
    Junior Member Pixelshade's Avatar
    PS Eye se vinde separat lol. Daca stai sa te gandesti ca Xbox1 vine cu kinect si costa cu 100E mai mult si apoi calculezi ca la PS4 sa faci miscare te costa camera 50E + inca 2 controllere move voila! ajungi la aceleasi preturi ))
    Nu e nici una mai ieftina, ba teoretic kinectul e superior chiar pt aceeasi bani

    Costurile astea ascunse sunt o strategie murdara bleah . mult marketing

  15. #95 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Eu dupa E3 stiu un singur lucru. Trebuie sa le cumpar pe amandoua.
    ps4 si wii u ?

  16. #96 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pixel - modelul Microsoft impune existenta kinec ului / modelul Sony ofera Eye ca si optiune si nu este obligatoriu (ca in cazul Xbox One). Sincer iti spun, eu am kinect ul "vechi" in cutie, nu am simtit nevoia sa il despachetez pe X360, Microsoft ma obliga sa platesc 100 EU in plus (conform teoriei tale) pe un lucru pe care il consider inutil, integrand aceast "senzor" ca si IMPERATIV.

  17. #97 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Designul console e reminescent cu PS2 Slim care imi place la nebunie! X1 e o cutie dreptunghiulara fara nici o trasatura aparte. PS4 are niste linii si decupaje care o scot in evidenta ca o consola gaming si nu un cable box.

    Exista carcotasi cu fiecare SKU: PS3 Phat a fost urat; dupa ce a aparut PS3 Slim - acesta a fost urat iar PS3 Phat era mult mai frumos; dupa ce a aparut PS3 Super Slim - acesta e urat si PS3 Slim era mult mai frumos...etc.

    Sa nu uitam ca omul e o creatura a obisnuintei care "carcotind" se adapteaza schimbarilor.

  18. #98 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Oficial, Microsoft sunt eliminati din cursa pentru cea mai vanduta consola next-gen.O sa domine piata de receivere tv si antene parabolice.Sincer pot sa ma lipsesc de Forza 5 si inca cateva titluri, in favoarea Killzone, Uncharted and freaking God of War.Taxa aceea de 5 USD mi se pare chiar foarte convenabila fata de cei 10 USD pe luna de la Microsoft pentru ca in astia 5 USD primesc si un joc gratis lunar si ma bucur si de multiplayer.Sincer imi pare rau de Microsoft pentru ca am divinizat Xbox 360 si inca o fac dar cu prezenta cutie de pantofi lucioasa nu mai imi dau nici un motiv sa le mai dau vreun ban.Am vazut ca membrii XBLG vor primi lunar cate 2 jocuri Xbox Classics gratuit dar vreau sa trec next-gen.Probabil cei cu bugetul mai redus se vor bucura si ei de un X360 si de jocurile acelea gratuite.In fine.Cand am vazut noul PS am fost uimit.Arata ... altfel.E diferita si iese din normalitate.Asta imi place foarte mult, dar cum zicea si Monky, sa speram ca acel freeze este cauzat de DVD sau ca acea consola era pre-alpha ceva... oricum daca va exista o problema cred ca Sony o vor rezolva.Ultimul cui in cosciugul Microsoft ar fi sa introduca si functie backward compatibility noului PS4.Eu chiar as vrea sa joc primele 3 Uncharted pentru ca nu am avut ocazia.In concluzie this generation i'm with PS4. Sony

  19. #99 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Ce sunt eu nelamurit este cu ps+-ul asta obligatoriu. Acum este cat de cat convenabil. La PS4 vom aveam decat un joc pe luna? Nu imi plac chestiile obligatorii. La PS3 vor sa atraga clientii, dar la PS4 exista sanse sa primim si tetris ca jos free ca oricum e obligatoriu sa avem PS+ daca vrei sa joci online precum si pentru cei care joaca la platina.

    Apoi mai este treaba ca baga un serviciu obligatoriu care nu e disponibil in toata lumea. O sa imbogatim pe englezi. Sau mai rau sa nu fie nevoie de vreun card ca sa faci abonament.

  20. #100 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Inuhanyou View Post
    Ce sunt eu nelamurit este cu ps+-ul asta obligatoriu. Acum este cat de cat convenabil. La PS4 vom aveam decat un joc pe luna? Nu imi plac chestiile obligatorii. La PS3 vor sa atraga clientii, dar la PS4 exista sanse sa primim si tetris ca jos free ca oricum e obligatoriu sa avem PS+ daca vrei sa joci online precum si pentru cei care joaca la platina.

    Apoi mai este treaba ca baga un serviciu obligatoriu care nu e disponibil in toata lumea. O sa imbogatim pe englezi. Sau mai rau sa nu fie nevoie de vreun card ca sa faci abonament.
    Da, pe PS4 vom primi un joc pe luna si la inceput va fi Drive Club iar apoi mai multe indie games pentru ca nu isi permit sa ne dea asa multe jocuri.
    Sigur va creste numarul lor la un an-doi dupa lansare. Cand s-a introdus PS+ pentru PS3 consola avea deja 6 ani si o librarie foarte mare de jocuri.
    Dar sunt 100% sigur ca va merita pentru ca vom primi in continuare jocuri pentru PS3 si Vita impreuna cu PS+.

    Contul de PS+ poti sa-l ai pe orice regiune vrei, accesul online il vei primi pentru toate conturile de pe consola cu PS+ .

    Si ce fac Microsoft acum nu se prea compara cu PS+. Ei dau cate 2 jocuri gratis pe luna PANA la lansarea Xbox One.
    Iar jocurile par sa fie un pic cam vechi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 7 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 16 Last Post: 30-06-2012, 21:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts