Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Thank you!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Thank you!

    Presupun ca nu are rost sa mai spun ca am reusit sa strangem banii de hosting. De fapt, voi ati reusit sa faceti lucrul acesta, lucru pentru care nu pot decat sa spun ca ma inclin, cu respect. Mai ales avand in vedere faptul ca este pentru prima oara cand vad bara de donatii ajungand (ba chiar sarind) de 100%. M-am bucurat extrem sa vad ca deja avem peste 100 de Premium Members, ceea ce este putin in comparatie cu numarul total de useri, insa... e un inceput. Anyway, nu am vrut sa postez un Hot Story doar pentru a spune aceste lucruri. M-am gandit in ultima vreme cu ce m-as putea "revansa" (in afara de munca zilnica la forum si site) fata de voi. E un proiect mai mare pe cale de finalizare (si care sper sa fie pe masura asteptarilor), insa acela va mai dura ceva timp.

    Prin urmare, am stat zilele acestea si mi-am pus singurul neuron la lucru, cu tema "Cum as putea spune eu un Big Thank You"... Dupa ce s-a zbatut ceva vreme, m-am apucat de lucru, in ideea de a face un "colaj" cu eroi din jocurile de console, un colaj pe care sa-l folositi ca wallpaper, print, ce doriti voi. L-am facut in 1080P (1920 x 1080) si mi-am dat seama ca nu este un Thank You suficient de mare pentru voi. Prin urmare am trecut mai departe la o rezolutie mult mai mare (3600 x 1200). Si sincer, nici atunci nu mi s-a parut suficient pentru efortul vostru. So, next step: 4K (mai ales ca tot este "la moda").

    L-am finalizat... si ieri am zis NU! Pentru consolisti, facem maximul posibil. Asa ca astazi l-am re-finalizat pentru voi, in 8K! Dap, e o monstruozitate de rezolutie (7680 x 4320 - adica peste 33 megapixeli). Am incercat sa folosesc numai render-uri de calitate, sa introduc cat mai multi eroi din jocurile favorite, sa elimin cat mai mult din erorile de compresie/artefacte... Well, sper sa va placa. Este "My Big Thank You!".

    Voi urca aici wallpaper-ul in 720P, 1080P, 4K si 8K... insa mentionez ca datorita marimii impresionante, fisierele de aici vor avea o compresie mai mare (calitate 85-90%). Cei care au Premium Membership vor putea sa descarce fisierul 8K in calitate 95-100% din aria dedicata special lor.

    Respect!

    P.S. Deasemenea, promit sa updatez fisierul... ba chiar am de gand sa-l folosesc pe post de UHD si UHDTV Test (revin cu detalii dupa ce vad ca se poate). In felul acesta, cand veti achizitiona un TV/monitor in 4K sau 8K, veti avea un "sample/test file". Hope it helps!
    Attached Images Attached Images consolegames_ro_thank_you_heroes_720p_90.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mai jos aveti wallpaper-ul in rezolutie FullHD (1080P - 1920 x 1080).
    Attached Images Attached Images consolegames_ro_thank_you_heroes_1080p_90.jpg

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Aici aveti wallpaper-ul in rezolutie 4K (3840 x 2160).
    Attached Images Attached Images consolegames_ro_thank_you_heroes_4k_3840x2160_85.jpg

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si in final wallpaper-ul in rezolutie 8K (7680 x 4320).
    Attached Images Attached Images consolegames_ro_thank_you_heroes_8k_7680x4320_85.jpg

  5. #5 SP
    Member Kratos's Avatar
    Wow! Eu acum am descoperit threadul! Superb facut! Multumesc!

    Se va mai updata?

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos View Post
    Se va mai updata?
    Thanks! Nu stiu... cred ca il voi mai updata (sau voi face altul)... Ce personaje mai vreti sa vedeti pe-acolo?

  7. #7 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ce personaje mai vreti sa vedeti pe-acolo?
    Stafful CG

  8. #8 SP
    Member Kratos's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Thanks! Nu stiu... cred ca il voi mai updata (sau voi face altul)... Ce personaje mai vreti sa vedeti pe-acolo?
    Pai, nu ar strica un Titan. Si mai multe gagici!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. You Know What's #@#*&^? By RonanN1 in forum Funny
    Replies: 20 Last Post: 04-10-2020, 22:45
  2. Do you jailbreak? By MonkY in forum Apple
    Replies: 9 Last Post: 27-06-2014, 23:34
  3. Media Library - Thank You PSP By party_man in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 23:30
  4. 1001 Video Games You Must Play Before You Die By paunstefan in forum Carti si Comics
    Replies: 8 Last Post: 10-11-2010, 11:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts