Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Conferinta Sony E3 2011

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Conferinta Sony E3 2011

    Cu doar cateva zile inainte de inceperea conferintei de presa a celor de la Sony de la E3 din acest an, vom incerca sa facem un mic preview la ce se va intampla pe scena de la Los Angeles Convention Center (LACC). Catalogat drept cel mai important eveniment de acest gen din industria jocurilor, editia ce va incepe pe 6 iunie este una dintre cele mai anticipate din istorie. Ganditi-va ca cei de la Nintendo se pregatesc de lansarea unei noi console si totodata a unei noi generatii, Microsoft va incerca sa iasa in fata cu titluri precum Gears of War 3 si deviceul Kinect ce a facut deja istorie, iar cei de la Sony, ei bine vom vorbi despre ei in randurile ce urmeaza.

    2011 se preconiza a fi un an foarte bun pentru familia Playstation, avand in vedere titlurile first-party ce urmau sa fie lansate pe PS3 si noua consola handheld, NGP, un adevarat monstru in materie de tehnologie. Insa din pacate compania japoneza a fost lovita destul de rau la sfarsitul lui aprilie de catre hackeri, iar consecintele atacului au fost destul de grave. O lovitura extrem de dura adusa imaginii lui Sony, pe care japonezii vor fi nevoiti s-o repare la E3 de peste cateva zile. Intrebare este urmatoarea, vor reusi cei de la Playstation sa le recastige increderea fanilor si sa treaca in avantaj fata de companile concurente?

    Pentru a atrage noi clienti si a incerca sa redevina o companie de incredere, probabil ca o mare parte din conferinta de presa va fi despre cum au improvizat ei masurile de securitate si siguranta asupra retelei Playstation Network si cum au reusit sa gestioneze acele momente de criza. Asa ca fara nicio indoiala un nou firmware va fi dezvaluit in timpul conferintei , insa sper ca va avea si cateva features noi pe care gamerii le asteapta de ceva timp, cum ar fi, dau si eu un exemplu intamplator: cross-game chat.

    Stiu ca multi dintre voi ati vrea ca Sony sa dezvaluie o noua consola Playstation, in ciuda numeroaselor zvonuri despre un posibil PS4 ce au circulat pe internet inainte de E3 si de obicei acest tip de zvonuri s-au adeverit in trecut, sunt sigur ca nu vom vedea un PS4 pe 6 iunie. Maybe next year. Acum hai sa vorbim putin si despre principala atractie a show-lui, Next Generation Portable. Eu unul sper ca Jack Tretton sa ne ofere mai multe informatii despre succesorul lui PSP (numele oficial, pretul, data de lansare, libraria de jocuri, bundles etc) si sa infirme zvonurile potrivit carora numele noi console handheld va fi PS Vita. E adevarat ca jocurile sunt cele care stabilesc succesul sa insuccesul unui console, totusi Vita? Pe langa detaliile despre NGP, vor fi prezentate si 7 jocuri, printre ele numarandu-se si Uncharted: Golden Abyss, un prequel al seriei ce l-a facut celebru pe Nathan Drake sau un nou titlu WipEout.

    Ziceam la inceputul articolului ca anul acesta va fi �bogat� in jocuri first-party pentru PS3, asa ca hai sa aruncam un ochi asupra selectiei de jocuri ce au fost anuntate si vor fi prezente la E3. In primul rand, cel mai asteptat joc al anului va fi prezent la conferinta si ne asteptam la un demo cu gameplay care sa ne dea pe spate, bineinteles ca vorbesc despre Uncharted 3: Drake�s Deception. Alte jocuri exclusive care ne vor atrage atentia vor fi: Infamous 2, Ratchet & Clank: All 4 One, The Last Guardian, Resistance 3 si Twisted Metal. Sa nu uitam ca de fiecare data la E3 Sony ne-a surprins cu anunturile pe care le fac, asa ca sunt sanse sa vedem un nou proiect God of War, Syphon Filter 4 sau de ce nu Grand Theft Auto 5.

    La conferinta o sa-si faca aparitia si controlulul senzitiv PS Move, dar nu cred ca ne va impresiona cu ceva, avand in vedere vanzarile dezamagitoare pe care le-a inregistrat in comparatie cu rivalul Kinect. Si inca o chestie inainte sa termin, ar fi o surpriza placuta din partea celor de la Sony daca l-ar invita si pe Kevin Butler, avand in vedere absenta lui de la TV din ultima vreme si discursul pe care l-a avut anul trecut la E3.

    Nu uitati, pe 6 iunie (7 iunie la noi) la Los Angeles Memorial Sports Arena, la ora 5 PM (3 dimineata pentru noi), va avea loc conferinta de presa a celor de la Sony la E3 din 2011.
    Attached Images Attached Images move.jpg

  2. #2 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Monday, June 6th:

    Microsoft: 9:00 A.M. PST - ora 16:00 la noi

    EA: 12:30 P.M. PST - ora 19:30 la noi

    Ubisoft: 2:30 P.M. PST - ora 21:30 la noi

    Sony: 5:00 P.M. PST - ora 24:00 la noi

    Tuesday, June 7th:

    Nintendo: 9:00 A.M. PST - ora 16:00 la noi

    Pana la urma este bun programul asta?

  3. #3 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Nu. Diferenta e de 10 ore intre PST/PDT si ora noastra locala.

  4. #4 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Aiurea atunci. As sta sa vad conferinta celor de la Sony dar... la 3 dimineata cand stiu ca ma trezesc la 8 sa plec la scoala... nu se pupa.

  5. #5 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Eu ma trezesc la 6 ca sa merg la scoala xD. Incep de la 7. Oricum, cat tine? De curiozitate.

  6. #6 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    O ora si 30 de minute.

  7. #7 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    sincer cred ca va fi greu sa egaleze E3-ul de anul trecut care a fost legen...(wait for it)..dary! Sfarsitul ala legat de Twisted Metal a fost divin . Mai sper la o chestie pe langa cele mentionate de Andrewqp mai sus: un RPG Ps move compatible. Desi nu s-a vandut foarte bine in comparatie cu Knect, eu totusi spun ca au fost vanzari destul de bune cat sa lanseze inca cateva jocuri pt Move ceva mai interesante (oricum daca nu lanseaza nimic nou, sa nu se astepte sa creasca vanzarile la Move). Vreau si mai multe detalii despre Sorcery, dar vreau si un RPG nou care sa semene la artwork mai mult cu Gothic, Demon's Souls, TES...orice RPG mai realist.

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...�mi place cum, dintr-o dată, toți au devenit elevi silitori și trebuie să ajungă la școală.

  9. #9 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Dintr-o data? Pana acum era altfel?

  10. #10 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    bine zice Ronan. Come on! Nu o sa va uitati live la conferinta Sony impreuna cu colegii forumisti pentru ca o sa trebuiasca sa mergeti la scoala in ultima sau penultima saptamana? Oricum acuma nu mai faceti mai nimic . Si anu trecut am facut la fel... cam tot asa a fost conferinta Sony (sau a fost de la 1-2 ). Anyway... ne vedem la 3 dimineata pe chat . nu?

    L.E. @Andrewqp, slab slab . Nu imi place sa ma trezesc si sa vad tot site-ul cum are postate toate stirile de la E3 (nu mai e la fel de mult suspans ca si cand te uiti live )

  11. #11 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    sau asteptati s-o vedeti in reluare a doua zi. eu asa am facut toti anii .

  12. #12 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai asa cred ca voi face. Sesiunea a 2-a de chat, cu intarziati . Legat de scoala eu am doua teste maine so...

  13. #13 SP
    Member stefi's Avatar
    Chiar ca stam cu sufletul la gura,dar mai vroiam sa stiu unde il pot vedea live oricare dintre ele

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. E3 2015: Conferinta Sony By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 18 Last Post: 18-06-2015, 06:55
  2. E3 2014: Conferinta Sony - what a comeback! By MonkY in forum Console News
    Replies: 32 Last Post: 11-06-2014, 21:01
  3. Sony va tine o conferinta surpriza Luni! By MonkY in forum Console News
    Replies: 26 Last Post: 09-09-2013, 13:25
  4. Conferinta Microsoft E3 2011 By Mika in forum Hot Story
    Replies: 8 Last Post: 21-08-2011, 21:30
  5. E3 2009: Conferinta Sony By istrategie in forum Console News
    Replies: 281 Last Post: 05-06-2009, 16:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts