Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 159

Thread: Ultimate Team - Fifa 19

  1. #41 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Am încercat și eu cu get in behind dar parcă atunci când dau pase la întâlnire, jucătorul chiar dacă dau pase pe stânga el o i-a pe dreapta și de multe ori până ocolește ajunge fundașul adversarului la mingie, i-am lăsat de bună voie ST, mijlocași la fel doar fundași LB și RB stay back while attacking. Îi țin cam strânși în jurul careului și ceva mai în spate ca așezare.

    ---------- Post added 04-10-2018 at 16:05 ----------

    Quote Originally Posted by nops66 View Post
    L-a incercat cineva pe Fred? Toti spun pe internet ca e o bestie la mijloc, dar parca n-as da 35-40k pe un jucator care in cateva luni mai valoreaza cat doua cepe.
    Mai bine faci un efort și îl cumperi ToTW, dacă iese IF mai primește 4 la Overall, eu îi am ca, CM pe stânga Jorghinio și Dembele pe dreapta. Eu cred că merită 30k în plus ca investiție.

  2. #42 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Tocmai am investit 8k in SBC-ul de UCL, mi-a picat Mertens. Nush daca sa-l tin sau sa regandesc complet squad-ul cu banii pe care ii scot.

  3. #43 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu zic ca mai bine îl vinzi, cel de 87 este sub 100k, asta de 88 este peste 200, eu zic ca este overrated și când o să dispară bani din piață o să scadă la preț. Hazard este sub 400k.

  4. #44 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Cam asta e echipa pana acum. Singurul care ma nemultumeste e Ben Yeder, la cea mai mica atingere se dezechilibreaza si pierde mingea. Ndidi si Capa se descurca excelent pe 7 chemistry.
    Attached Images Attached Images squad.jpg

  5. #45 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Incearca-l pe Rodrigo. Pentru mine e fantastic. Am facut si eu un mic upgrade in echipa dupa serile de ieri si azi.

  6. #46 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    E pe banca, imi place si mie mult, intra in a 2a repriza, daca nu primesc gol repede. Nu am inca o solutie sa fie titulari cu 10 chemistry si el si Promes. Cum e neto IF? Mie si in varianta standard mi se pare extraordinar pt cat am platit.

  7. #47 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    E foarte bun. Am folosit si eu varianta normala si mi se pare extraordinar


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 05-10-2018 at 09:38 ----------

    L-am schimbat pe Aries cu De Marcos.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 05-10-2018 at 13:45 ----------

    Interesant:
    Win/Lose you get 400 points for playing the full game in Weekend Leagues.
    Play all 30 games. That's 12.000 weekly points for Div Rivals.

  8. #48 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Cum ți se pare Dembele, la mine nu vrea neam să dea gol cu Finneese, dau mai multe cu Jorginho.

  9. #49 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Mi se pare excelent. Nu a dat niciun gol pentru mine, dar e foarte bun la assisturi si la recuperari. Initial am vrut sa-l vand, era vreo 80k atunci cand mi-a cazut la SBC pack, dar l-am folosit pentru ca il aveam pe Lucas si facea chem bun. Dar dupa cateva meciuri in care s-a comportat excelent, am decis sa-l pastrez. Acum e vreo 110k si de cand il am se cam leaga jocul la mijloc.

  10. #50 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Am să încerc cu Fred, mi-a picat Shaw cartonașul albastru și nu știu dacă să îl înlocuiesc pe Robertson, după IGS ar fi mai bun Shaw.

  11. #51 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Pai depinde ce cauti la un LB. Roberston vad ca e H/H, e mai bun la crosses si la stamina. Shaw, in schimb, are strenght mai bun, better jumping, e H/M. Shaw e si Injury Prone, dar asa era si Jordi Alba anul trecut parca si mie nu mi s-a accidentat niciodata.

  12. #52 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by Mihail View Post
    Mi se pare excelent. Nu a dat niciun gol pentru mine, dar e foarte bun la assisturi si la recuperari. Initial am vrut sa-l vand, era vreo 80k atunci cand mi-a cazut la SBC pack, dar l-am folosit pentru ca il aveam pe Lucas si facea chem bun. Dar dupa cateva meciuri in care s-a comportat excelent, am decis sa-l pastrez. Acum e vreo 110k si de cand il am se cam leaga jocul la mijloc.
    In 20 meciuri Shaw nu s-a accidentat niciodata la mine. Defensiv e foarte bun, e masiv, cu shadow primeste +15 Acceleration si +10 sprint speed, vs wingeri mici de statura castiga mare parte din dueluri. Daca vrei un LB pt faza ofensiva, nu ti-l recomand.
    Fred mi se pare un fel de Kante din FIFA 17 cu sut mai bun.

  13. #53 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Hai ca am inceput bine seara...
    img_3839.jpg


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #54 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    La SBC sau ai tras pachete?

    L-am cumpărat pe Fred OTW și mi-se pare mult mai bun decât Dembele, se mișcă bine în atac și revine și în defensiva foarte bine.

    Shaw se mișcă și el bine, am jucat puțin pe Weekend Legue, nu am înțeles eu bine, când joci în weekend îți faci rank și la Division?

  15. #55 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    SBC Hybrid Nations.
    Da, faci si rank in Div Rivals cand joci in WL.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #56 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Am făcut SBC de la Hybrid Legues, la ultimul Squad Goals am 99% chemistry, trebuie să fac 10 meciuri cu toată echipa sau doar cu o parte pentru 100%?

  17. #57 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Simuleaza echipa pe futbin sa vezi ce iti schimba chemistry


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 06-10-2018 at 11:07 ----------

    Din cate vad, pot sta si in 9 chem si doar CDM are loyalty.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #58 SP
    Junior Member randomguy's Avatar
    poti face glitch-ul cu oprirea internetului pt chemistry,ca sa nu pierzi atata timp

  19. #59 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pai nu merge ca ma scoate din UT dacă ii dau disconnect.

  20. #60 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Despre faza asta la FK vorbeam aseara:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimate Team - Fifa 17 By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 1562 Last Post: 21-09-2018, 15:26
  2. Ultimate Team (Fifa 15) By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 7701 Last Post: 30-10-2015, 19:19
  3. FIFA 15 Ultimate Team wager By Slay3r in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 13 Last Post: 02-04-2015, 06:19
  4. Fifa 14 Ultimate Team By Bodonomad in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 10-11-2014, 11:21
  5. Fifa 11 Ultimate Team By ZeroSkillNoob in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 21 Last Post: 18-04-2011, 10:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts