Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Aniversari

  1. #1 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar

    Aniversari

    acest thread este dedicat aniversarilor diverselor serii de jocuri sau diverselor console.

    Vad ca multi au trecut cu vederea faptul ca

    19 noiembrie a insemnat aniversarea a 2 ani de la aparitia consolei Nintendo Wii
    17 noiembrie a insemnat aniversarea a 2 ani de la aparitia consolei Sony Playstation 3
    16 noiembrie Lara Croft a implinit 12 ani (Stiati ca: Tomb Raider a fost initial un joc de Sega Saturn si abea ulterior a aparut pe PC si Playstation)

  2. #2 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Tot respectu pentru Lara Croft. Abia astept sa-si faca buletin

  3. #3 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Stai sa apara darkangel ca e fun lara croft

  4. #4 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    nu e de console dar eh...

    23 noiembrie - aniversarea a patru ani de WoW. a fost chiar un achievement pentru cei care s-au logat in ziua aia plus un ursulet alb ca pet.

  5. #5 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Dragi bunici intr-ale gamingului, aflati ca azi sarbatorim 10 ani de cand Sega a lansat celebra sa consola Dreamcast in Japonia. Treaba asta se intampla pe 27 noiembrie 1998. La Multi Ani, micutule Dreamcast!

  6. #6 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    La multi ani


    DREAMCAST - 10 ani ( 09.09.1999 US / 27.11.1998 JAP / 03.12.1999 EU)

    PLAYSTATION - 14 ani ( 09.09.1995 US / 03.12.1994 JAP / 29.09.1995 EU)
    Attached Images Attached Images playstationconsole_bkg-transparent.png dreamcast-set-orange.png

  7. #7 SP
    Member klausn's Avatar
    wow,12 ani de la Lara Croft! Bun acest topic!

  8. #8 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by Klaus View Post
    wow,12 ani de la Lara Croft! Bun acest topic!
    citeste mai atent primul post, in special data lui(si pe urma).

  9. #9 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    acum am descoperit acest thread, si odata cu el am descoperit ca PS3 s-a lansat pe 17 noiembrie
    fun fact: eu mi-am cumparat ps3-ul in data de 17 noiembrie 2008

  10. #10 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Lasa l teododotheone ca el daca nu posteaza nu se simte bine.

    Si ca sa nu fiu total offtopic, chit ca nu are legatura, pe 8 am facut o luna de cand am PS3.

  11. #11 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    De fapt Lara a implinit 13 ani (sau ma rog implineste luna asta)

    Asteptam si alte "date" de lansare a diferitelor console - nu neaparat din septembrie (dupa cum vedeti o luna PREFERATA de producatori - nintendo, sony, sega, etc si-au lansat consolele in luna 09 a anului)

  12. #12 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    La multi ani


    DREAMCAST - 10 ani ( 09.09.1999 US / 27.11.1998 JAP / 03.12.1999 EU)

    PLAYSTATION - 14 ani ( 09.09.1995 US / 03.12.1994 JAP / 29.09.1995 EU)
    AH!Ce vremuri... prin 1999-2000 ce mai butonam la controller-ul de ps1..abia facusem ochi pt asa ceva
    Imi trebuie o masina a timpului

  13. #13 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Darkie , nu inteleg eu bine sau gresesti tu ?
    Ai zis ca Lara Croft implineste 13 ani luna asta , dar in primul post scrie 16 noiembrie , noi suntem in noiembrie ??? Poate ai vreu sa spui septembrie in primul post. Oricum , unul dinte noi greseste .

    Ce bine era cand ma jucat Tomb Rider pe PSone-u lu' varamiu , eram uimit de PS-one avand in vedere ca eu aveam decat un Terminator .

    Pe 22 Noiembrie e ziua lui Xbox 360 , face 3 ani .

    off : daca astept pana pe 17 noiembrie ca sa imi iau PS3 or face reducere ??lol ( glumesc)

  14. #14 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    De fapt Xbox360 dupa matematica mea face 4 ani(nov-2005) si primul post este din 2008.

  15. #15 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Ou , da 4 ani eu l-am calculat din 2006 nu stiu de ce . Scuzati .

    Da am vazut ca e din 2008 dar in 2008 noiembrie era septembrie ? Ca postul in care zice Darkie ca Lara implineste 13 ani luna asta e de ieri ... , si din din cate stiu ieri nu a fost noiembrie . Nu inteleg pentru ca : primul post : "...16 noiembrie Lara Croft a implinit 12 ani..." deci noiembrie si ieri adica septembrie : " De fapt Lara a implinit 13 ani (sau ma rog implineste luna asta)" deci cum noiembrie-septembrie ???? Daca poti , lamureste-ma .

  16. #16 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Ce e asa greu de inteles? Chiar trebuia sa faci 3000 de post uri pentru asta?
    In luna noiembrie din anul acesta Lara Croft face 13 ani.

    Nu sunt in masura sa cer asta dar poate vreun moderator sa curete threadul? Thx.

  17. #17 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Darkie , nu inteleg eu bine sau gresesti tu ?
    Ai zis ca Lara Croft implineste 13 ani luna asta , dar in primul post scrie 16 noiembrie , noi suntem in noiembrie ??? Poate ai vreu sa spui septembrie in primul post. Oricum , unul dinte noi greseste .
    Eu gresesc - nu stiu de ce am confundat lunile septembrie cu noiembrie (ma gandeam ca suntem in noiembrie) - deh poate astept sa vina mai repede Craciunul

    Later edit:

    Final Fantasy VIII - a imprimit 10 ani:

    09.09.1999 - in US
    11.02.1999 - in JAP
    27.10.1999 - in EU

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts