Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 7 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 61 to 80 of 127

Thread: Call of Duty: Modern Warfare (2019)

  1. #61 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Tranzactiile nu apar pentru ca ambele conturi au fost incarcat prin carduri valorice si ulterior am cumparat punctele. Ramane sa astept raspunsul lor, candva or raspunde ei si o sa revin odata ce am rezolvat.

  2. #62 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Vezi ca de cele mai multe ori in-game currency nu sunt compatibile intre regiuni/conturi. Sunt valabile doar pe contul pe care au fost luate si compatibile doar cu joc din zona aia. E cam singura chestie care nu merge cand ai cont primary si joci de pe altul.
    Degeaba ai luat puncte pe US ca sunt valabile doar pe contul ala. Si degeaba ai luat puncte pe UK pt ca nu sunt valabile decat daca ai avea jocul luat pe UK.

    Si apropo, fără legătură cu problema, si pe contul de US ai tot primary, altfel n-ai putea sa joci jocul de pe contul de UK. Consola e primary pe cont, nu invers.

  3. #63 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Da, m-am dupa ca asa ar fi. Acuma sa vad ce rezolv cu ce-i de la Sony, daca o sa imi restituie banii pe cele 1100 de puncte sau cu ce-i de la Activision daca pot sa faca ei cumva transferul de puncte, odata ce le-as arata dovada platii.
    In caz ca nu se poate nici una nici alta, o sa incerc tot la Activision sa ma lase sa imi schimb contul de PSN legat de contul Activision. As putea sa incerc sa intru direct cu contul de US, dar as pierde tot progresul.

  4. #64 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ce handicapati, au scos Shoothouse, cea mai buna harta din seria MW, si au bagat prostia asta de Crash. Nu mai joc pana nu baga Shoothouse inapoi in rotatia 24/7.

  5. #65 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Daa. Cred ca de cand a aparut Shoothouse 24/7, 75% din timp jucam pe ea. Era bine sa raman. Ca tot au bagat Crash, ar fi putut sa nu distruga in asa fel harta aia, adaugand milioane de coridoare, geamuri, usi si locuri unde sa campezi sau sa fi omorat fara sa te astepti. Efectic nu ai cum sa verifici toate locurile unde ar putea fi inamici.

  6. #66 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Exact, are aceeasi problema ca celelalte harti - e un campfest. Pe shoothouse stiai o treaba, intrai baiat si ieseai barbat, nu se ascundea nimeni ca n-avea unde, era doar run n gun. Am jucat ore intregi harta aia si nu m-am plictisit de ea o clipa. Plus ca pe Crash mi-e greu sa fac 80+ kills

  7. #67 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Pentru cine vrea, am mai primit un cod de la Doritos JDGV-0XX1T-X9MV care ofera in-game un calling card, un ceas si un charm. Se da redeem aici: https://profile.callofduty.com/promo...DuM07Kdxl9V5i4
    Sa postati daca luati codul, sa nu incerce lumea degeaba.

    Se pare ca "au cedat" developerii si intr-un viitor update o sa adauge din nou Shoothouse 24/7. Ramane sa vedem. Mai sunt arme la care se face level foarte usor pe harta aia.Plus ca e fun, cum ai zis, doar run n gun.

  8. #68 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cineva l-a luat deja fara sa spuna, as usual.

  9. #69 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Urat din partea lor.
    Pana la urma ce-i de la PSN UK, mi-au restituit in cont cele 8,49 lire de care am vrut sa imi iau 1100CP, zicând ca nu au fost descarcate.
    Tot ce mai ramane acuma este sa contactez Activision support pentru a încerca sa imi schimb contul PSN UK legat la contul Activison cu cel de US. Si sa joc apoi de pe acela, fara a pierde tot progresul de pana acuma. Ca as as putea sa imi fac cont nou Activision sa imi leg contul de US de el si sa joc, dar as incepe de la 0, si am pierdut deja destule ore in joc ca sa incep de capat.
    O intrebare ar fi, daca reusesc sa fac acest schimb, si as intra in joc de pe contul de US, mai pot juca online? PS+ fiind pe cel de UK? Mersi frumos.

  10. #70 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Daca ai un cont setat ca primary pe consola si contul respectiv are PS+, atunci toate celelalte conturi de pe consola beneficiaza de serviciile PS+

  11. #71 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Super. Mersi frumos.
    Atunci o sa incerc la ei sa imi schimb contul de PSN legat la Activision.
    De ieri de cand am vazut ca au bagat Shoothouse 24/7 cred ca numai acolo am stat. Mult mai rapid e jocul acolo, si mult mai repede faci level si gun level decat pe alte harti.

  12. #72 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu practic joc Call of Duty: Shoothouse at this point
    Sper sa mai faca si alte harti in genul si sa fie un playlist al lor.

  13. #73 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Intr-un final mi-au raspuns la tichet pe pagina de suport Activision si mi-au dat unlink la contul PSN de UK.
    Iar in dimineata asta mi-am legat contul de US la cel de Activision si mi-a ramas tot ce aveam deblocat pana atunci in Multiplayer. Au intrat chiar si cei 200CP cumparati inainte de toata treaba asta.

  14. #74 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Hai ca nu sunt chiar asa Moneyvision

  15. #75 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai e in interesul lor sa-si pastreze clientii in ecosistem

  16. #76 SP
    Member madskills's Avatar
    Am si eu cateva intrebari in legatura cu jocul. Tin sa mentionez ca l-am jucat pe PS4 cat a fost in varianta beta si mi-a placut dar am nevoie de niste lamuriri de la cei care deja il joaca.

    1. Merita sa-l cumpar pe PS4 sau sa il iau pe PC si atata timp cat am inteles ca e cross-platform, il pot juca fara probleme online si cu cei de pe PS4/PC, in functie de ce varianta aleg?

    2. Pe paginile precedenta s-a discutat ca la anul o sa apara un joc nou si automat asta nu o sa mai aiba o baza de jucatori. Atat de drastica sa fie "migratia" spre noul joc incat pe asta sa nu mai joace nimeni? Poate suna aiurea intrebarea dar nu sunt jucator de shootere online, asta e singurul care mi-a placut si as vrea sa-l joc pe termen lung.

    3. Si ultima intrebare, am inteles ca jocul este efectiv pliiiin de camperi, au bagat si ceva harti unde sa nu fie zeci de unghiuri, cotloane si alte chestii de genul unde sa stea unii nemiscati si ascunsi tot jocul?

  17. #77 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    1. Merge cross-platform, eu joc pe PC si bat zilnic jucatori de pe PS/Xbox
    2. O parte mare din populatie trece la urmatorul, dar nu toti, raman foarte multi, mai ales ca e Modern Warfare si e pe placul multora. Eu sigur o sa raman in asta, deci nu-ti face griji (gasesti si acum meciuri pt CoD-uri de acum 5 ani).
    3. O SINGURA harta este jucabila, fara camperi, fara unghiuri, numai cu fast-paced shooting si se cheama Shoothouse si are playlist-ul ei separat unde e 24/7. Au scos-o recent si s-au revoltat toti asa ca au bagat-o inapoi . Eu si prietenii mei numai aia jucam, nu ma ating de alte harti, pot s-o joc ore intregi in sir fara sa ma plictisesc.

  18. #78 SP
    Member madskills's Avatar
    Multumesc pentru raspuns si promptitudine

  19. #79 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Pana si in Shoothouse mai campeaza unii, exista locuri destule si acolo. Asa e cam in orice joc CoD sau close-quarter combat. Cu timpul, inveti locurile pe unde stau si esti mai precaut. Dureaza un pic pana inveti hartile din ambele sensuri si apoi se schimba situatia.

    Nu te limita la o singura harta. Aia e buna pentru faster leveling pe arme si caracter, dar sunt si altele care iti ofera o experienta buna.

  20. #80 SP
    Member Mishy's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    1. Merge cross-platform, eu joc pe PC si bat zilnic jucatori de pe PS/Xbox
    Stiu ca este crossplatform, dar merge sa joci cu M&K de pe PC contra altor jucatori de pe console care folosesc controler?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 7 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Call of Duty Modern Warfare 2019 - PS4 By mihaif27 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 07-03-2022, 17:40
  2. Vând Call of duty:Modern Warfare By HaMaN in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 26-10-2020, 22:49
  3. Cumpăr Call of Duty Modern Warfare 2019 pentru Xbox One By Teo in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 01-05-2020, 15:25
  4. Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011) By G-XtremE in forum Console Club
    Replies: 644 Last Post: 31-05-2013, 20:33
  5. Call of Duty Modern Warfare: Reflex By erik95 in forum Nintendo Wii
    Replies: 15 Last Post: 20-06-2010, 02:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts