Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 42

Thread: The Elder Scrolls V: Skyrim - Special Edition

  1. #1 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

    The Elder Scrolls V: Skyrim - Special Edition

    Finally, one of the most beloved games of the last generation (and all-time), Skyrim Special Edition, brings the epic fantasy to life in stunning, remastered detail , with all the official add-ons included. Skyrim Special Edition will release for PlayStation 4, Xbox One, and PC on October 28th 2016 , and will support full PC Mods on console.



    FUS RO DAH

    PS: skip to 3:05
    Attached Images Attached Images skyrim1.png

  2. #2 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Ooo da!!! Nu am avut ocazia sa il am pe ps3. Acuma o sa il joc pe ps4.

  3. #3 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    O da! Diferența de la PS3 o să fie imensă.
    Gata că m-am udat destul.

  4. #4 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Hell, it's about time ! Bun, +1 pentru announcement-ul asta.

  5. #5 SP
    Member Mousey's Avatar
    Pentru cei care joacă pe PC, dacă aveți Skyrim Legendary Edition sau Skyrim cu toate addonurile (pe Steam), primiți gratis update la noua versiune pe 28 octombrie.

    Mi-ar plăcea totuși să relucreze și UI-ul pe cât posibil, nu doar grafica. Încă am coșmaruri cu inventory-ul vanilla.

    Cât despre joc, îmi aduc aminte că l-am jucat fix în ziua când a apărut în 2011 (5 ani deja?!), atunci l-am luat neștiind prea multe despre franciză, așteptându-mă să-l joc câteva ore și să mă plictisesc. Boy, was I wrong. De la Gothic încoace nu m-a captivat un RPG cum a făcut-o Skyrim. Deci, evident, sunt curios de acest „remaster”.

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Mousey View Post
    Pentru cei care joacă pe PC, dacă aveți Skyrim Legendary Edition sau Skyrim cu toate addonurile (pe Steam), primiți gratis update la noua versiune pe 28 octombrie.
    Avand in vedere asta, eu sunt curios la ce pret il vor oferi pe console, ar fi aberant un pret intreg. Pe PC mai e la reduceri cu 10$ versiunea Legendary.

  7. #7 SP
    Member Mousey's Avatar
    Pe Amazon.com e 60 de biștari la pre-order, mă gândesc ca o să-l mai reducă totuși. Pân' la urmă nu e un joc nou.

    edit: tot timpul pe PC au fost jocurile ceva mai ieftine, dacă adaugi și o reducere (care sunt tot mai dese și mai mari), ajungi la un preț mai mult decât decent... acum m-am uitat pe mail și am văzut că am plătit 13.60 euro pe Legendary Edition acum 3 ani.

  8. #8 SP
    Member maudrunk5's Avatar
    Quote Originally Posted by Mousey View Post
    Mi-ar plăcea totuși să relucreze și UI-ul pe cât posibil, nu doar grafica. Încă am coșmaruri cu inventory-ul vanilla.
    Well, daca joci pe PC ai mod-uri pentru treaba asta, oricum mie imi place mai mult UI de la Skyrim ( e mai simplu ) fata de Oblivion. Dupa ce am jucat Skyrim, mi-a fost destul de greu sa ma obisnuiesc cu cel din Oblivion.

  9. #9 SP
    Member Mousey's Avatar
    Yep, s-ar putea sa avem moduri de genul si pe consola, deși mă tem că n-o sa te lase să-ți customizezi asa mult.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  10. #10 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Vom avea moduri si pe consola (vezi trailer)
    Eu de abia astept sa l joc, e printre putinele jocuri de PS3, pe care voiam sa le vad si pe PS4

  11. #11 SP
    Member Mousey's Avatar
    Fallout 4 and Skyrim are no longer getting mods on PS4 | The Verge

    Întotdeauna mi-a plăcut Sony și m-am considerat fanboy, dar unele chestii nu mai poți să le treci cu vederea. Asta și PS4 „Pro” sunt dovada că monopolul nu le face bine. Sincer, sper ca Microsoft să-i ia bine de tot la vânzări, poate se trezesc la realitate.

  12. #12 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Tu ai înțeles de ce nu au primit acordul?
    Bethesda era obligată să verifice contentul și să-l aprobe.
    Ți se pare normal ca oricine să arunce toate porcăriile acolo fără o verificare prealabilă?

  13. #13 SP
    Member Mousey's Avatar
    Nu ma intereseaza sincer, din moment ce pe Xbox One sunt moduri din iunie. Sony s-a tras pe c*r si asta e adevarul, au noroc cu developerii in-house care le fac jocuri bune, ca in rest sunt praf. N-are rost sa incerci sa-i mai aperi, cel putin nu dupa ce s-a intamplat in ultimele zile.

  14. #14 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Nu îi apăr că nu am acțiuni la ei.
    Dar nu pot să fiu de acord cu un developer care nu vrea să-și asume anumite responsabilități.

  15. #15 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Don't care, tot il cumpar

  16. #16 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Abia astept data de 28, sa se deblocheze ca sa-l pot juca , tocmai a mai lansat un trailer bethesda:


  17. #17 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  18. #18 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Din pacate jocul arata imbatranit chiar si cu asa zisul update. Pana si pe PC in 4K isi arata varsta si eu zic sa nu il luati decat daca dintr-un motiv sau altul l-ati ratat acum 5 ani. Chiar si atunci, poate mai bine asteptati un price drop. 180ron nu merita pentru un joc lansat in 2011, modificarile grafice sunt minime, doar rezolutia ce a fost crescuta.

  19. #19 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Eu mi l-am comandat, pentru ca varianta de PS3 mi-am vandut-o cu ceva vreme in urma, iar acum, in lipsa de altceva vreau sa-l rejoc si pe PS4. Din ceea ce am vazut pana acum, e clar da diferentele dintre cele doua variante sunt minime. Singura noutate ar fi mods-urile, care poate vor aduce ceva in plus pentru varianta remasterizata. Oricum, pentru mine, mare iubitor al seriei The Elder Scrolls, va fi totusi o experienta placuta sa ma afund din nou in marea lume a Skyrim-ului.

  20. #20 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Eu unul chiar si daca nu-l primeam gratuit planuiam sa-l iau, vroiam de ceva vreme sa-l rejoc si acest update este bine venit, mai da umpic de viata jocului (n-am nimic cu grafica in versiunea anterioara dar mi-ar fi placut sa fie mai plin de culoare jocul, plus o luminare mai buna), stiu ca multi prefera moding-ul dar in ultimul timp mi se pare ca mai degraba imi distrage atentia de la joc decat sa inbunatateasca experienta...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 991 Last Post: 26-03-2024, 06:42
  2. Replies: 4 Last Post: 21-06-2017, 08:55
  3. Replies: 0 Last Post: 29-10-2011, 22:29
  4. Replies: 0 Last Post: 26-10-2011, 15:46
  5. Replies: 7 Last Post: 08-08-2011, 09:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts