Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 33

Thread: Let's help OEE!!

  1. #1 SP
    is the man! trickz's Avatar

    Let's help OEE!!

    El este Remus. Remus Armand Craiu. Multi dintre voi il cunosc ca OEE. Este pasionat de calculatoare
    si de jocuri video. Citeste mult si prefera genul SF. Colectioneaza tot felul de figurine cu teme SF,
    Anime sau gaming si nu, n-a cerut niciodata nimic pentru el. Doar ca, intr-o zi, Remus a inceput sa-si
    vanda pretioasele figurine si editiile de colectie atat de greu obtinute. Ba chiar si cateva carti. Cand a fost
    intrebat ce se intampla, a raspuns modest: „nicio grija, am planificat totul. O sa cer o
    refinantare a creditului pentru casa, dupa care o sa mai fac un credit, apoi adaug si banutii din ce
    vand, e totul in regula”.


    Remus s-a nascut cu o displazie a soldului stang. Asa ca a fost operat, pentru a se incerca
    recuperarea articulatiei fara necesitatea unei proteze. Apoi a mai fost operat odata. Si inca odata.
    Apoi i-a fost fracturata chirugical tibia, pentru a se incerca reducerea diferentei de lungime dintre
    membre. Apoi inca o operatie. In total, 9 (noua) operatii la ambele picioare.


    Remus, la 35 de ani: femur fracturat, gamba fracturata, articulatie luxata, entorsa de genunchi,
    coxartroza secundara, cifoza, scolioza, datorate diferentei dintre membre. Si dureri. Are nevoie de o
    proteza de sold din ceramica si polietilena. Nu, nu este acoperita de asigurarea medicala, doar cea
    metalica este acoperita. Insa cea metalica nu poate fi reglata decat chirurgical. Cea din ceramica si
    polietilena este mai usor de tolerat de organism si poate fi reglata minim invaziv. Apoi, va avea
    nevoie de 10 sedinte de kinetoterapie.


    In total, aproximativ 12.700 lei. Nu pare mult, si el nu cere, oricum, nimanui nimic. Dar noi suntem
    un grup de prieteni inimosi, si vrem sa-l ajutam.


    Ajuta-ne sa-l ajutam pe Remus. Merita. Oricare dintre noi ar merita. Ii poti dona direct in cont,
    folosind urmatoarele date bancare: RO 50 INGB 5501 9999 0105 7838, deschis pe numele lui: Remus
    Armand Craiu
    . Te rugam sa treci urmatorul comentariu in descrierea transferului: "proteza pentru OEE"
    Attached Images Attached Images remus.jpg

  2. #2 SP
    Member codpin's Avatar
    Frumos gest! O sa incerc sa ajut si eu. Are si cont de paypal?

  3. #3 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Done!
    Multa sanatate si cele mai pozitive ganduri!!

  4. #4 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Done.
    Sa-i fie de folos si multa sanatate!

  5. #5 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Am ajutat si eu, multa sanatate!

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Un super om Remus al nostru, merita o viata cat mai usoara!

    Din multe sume mici vom ajunge la suma necesara. Oricat de putin, sa stiti ca ajuta!

  7. #7 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Un ajutor si din partea mea.
    Multa sanatate si toate gandurile bune sunt catre el!

  8. #8 SP
    Junior Member vitelu2002's Avatar
    Și din partea mea un mic ajutor

    Trimis de pe al meu SM-N975F folosind Tapatalk

  9. #9 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    #protezapentruRemus

    Dati share pe unde puteti!

    Ilustratie cu si despre OEE realizata special pentru el de consolistul nostru ARTillery.
    Attached Images Attached Images proteza-pentru-remus.jpeg

  10. #10 SP
    Junior Member Valerio's Avatar
    Am donat si eu. Multa sanatate si numai bine!

  11. #11 SP
    Member VictusG's Avatar
    Am ajutat si eu. Multa sanatate!

  12. #12 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Inca una de la mine. Bafta OEE!

  13. #13 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Primele 24 de ore au trecut si va multumim pentru mobilizarea minunata! Primul prag a fost atins, ceea ce ne face increzatori ca il vom putea ajuta pe Remus nu doar cu costul operatiei, ci cu toate costurile.
    *

    Suma deja transferata in primele 24 de ore (la nivelul orelor 11:30): 8.214 RON (dintre care 1498.99 de aici, din comunitatea CG)!
    *
    Prima etapa a strangerii de fonduri viza suma cea mai mare, costul operatiei: 12.700 lei

    Dupa ce acoperim prima etapa, ne-ar aduce multa bucurie sa putem sa il ajutam si cu restul costurilor:

    Analize preoperatorii: 500 lei
    Proteză: 9.800 lei
    Terapia post operatorie costa 790 lei pentru 10 ședințe/ zile, si va trebui sustinuta timp de cel putin 3 luni.
    Mai este putin, data operatiei a fost stabilita pentru 28 iulie!
    *
    Din nou, va multumim pentru viteza si mobilizare! Gasiti in prima postare contul lui Remus, si va multumim fiecaruia dintre voi pentru efort! Nu exista suma prea mica, nu exista efort prea mic, oricat de putin, este de ajutor!

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  14. #14 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    Deci care e suma totala necesara? Din prima postare rezulta ca suma de 12 700 e cu tot cu proteza si operatie

  15. #15 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by Cyrax7 View Post
    Deci care e suma totala necesara? Din prima postare rezulta ca suma de 12 700 e cu tot cu proteza si operatie
    Aproximativ 20.000 - 22.000 lei. Nici noua nu ne-a fost clar de la inceput, si sunt sume care nici acum nu sunt batute in cuie. Spre exemplu, stiam ca proteza va costa 9.300 lei, insa acum stim ca va costa 9.800 de lei.

    Sunt si parti bune: spre exemplu, Remus stia ca analizele pre-operatorii vor costa 2.000 de lei. Acum insa, datorita unor sfaturi si interventii ale lui razvanrazy, de aici de pe forum, acele analiza vor costa in jur de 500 de lei.

    Vom posta aici fiecare cheltuiala facuta pentru aceasta interventie (copii ale facturilor si/ sau a bonurilor fiscale), si chiar peste putin timp, pentru ca aceasta este programata pentru 28 iulie. Nici noi nu ne-am asteptat ca Remus sa primeasca atat de mult ajutor, si ne-am gandit sa reusim sa strangem macar o parte din cheltuielile cu operatia. Acum, insa, speram sa se intample mai mult!

  16. #16 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    Cool! LETS GO THEN!!!

    ---------- Post added 15-07-2021 at 20:07 ----------

    Ideea era ca sunt niste informatii incomplete. Banii se vor strange numai ca e bine sa stim de la inceput care e suma necesara. " In total , aproximativ 12 700" e diferit de ce inseamna " asta e doar faza 1" .

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Done. Good luck OEE!

    @AlanPoe: nu e nevoie man sa postezi aici fiecare cheltuiala, copii dupa facturi, bonuri fiscale sau mai stiu eu ce. Stai linistit, avem incredere in trickz!

  18. #18 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Am inceput demersul dorind sa fim transparenti, continuam la fel. Astazi, la ora 15:30: 9.805 lei (+ 1.591 lei fata de snapshot-ul postat ieri), din care 2.200 din comunitatea CG .



    Revenim la fiecare cateva zile cu noutati despre Remus! Va multumim ca sunteti alaturi de el!

  19. #19 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Mid week update: 10.527 lei. Analizele pre operatorii sunt gata aproape toate, pana acum rezultatele sunt bune asa ca pare sigur ca Remus va intra in operatie saptamana urmatoare, pe 28

  20. #20 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    Bafta pe 28 OEE!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Pokemon Let's Go By Ramon in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 13 Last Post: 28-01-2019, 10:49
  2. Let it Die By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 8 Last Post: 04-12-2017, 07:57
  3. Let's do a good thingie! By MonkY in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 18-03-2015, 14:45
  4. Let's promote CG! By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 35 Last Post: 27-12-2014, 13:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts