Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 51

Thread: Xbox Kinect VS PS3 Move

  1. #1 SP
    Junior Member PSPGo's Avatar

    Xbox Kinect VS PS3 Move

    Buna Seara, domnilor ! Mi-a promis tata un Xbox 360 Slim+Kinect sau un PS3+Move. Acum nu stiu ce sa-mi iau. Asa ca am cateva Intrebari:

    1. Care este mai tare: Kinect sau Move ?
    2. Pe care credeti ca vor aparea exclusivitati mai bune ?
    3. La Move trebuie sa apas pe butoane sau doar simulez ca la Kinect ?
    4. Xbox 360 SLIM (nu consola veche FAT) are HD/FULL HD ?
    5. Xbox 360 SLIM (nu consola veche FAT) are 3D ?
    6. Pentru Sony Move: merge orice joc de PS3 sau sunt speciale ?


    Nu ma intereseaza ca Xbox 360 este mai scump, vreau doar sa aleg varianta perfecta. Am observat ca Xbox-ul este mai revolutionar, dar si PS3-ul nu este rau... Am avut si inca am PSP 3004 si PS2 si sunt multumit, Xbox n-am avut dar e greu de comparat cu un PS3 ca si cum ai compara 'Samsung' cu 'Panasonic' in materie de televizoare, ceea ce ma dezorienteaza foarte rau !

  2. #2 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    la "1" nu-ti pot raspunde ca nu am Kinect.
    la "2" tind spre PS3, mereu a avut exclusivitati bune
    la "3" trebuie sa apesi uneori butoane, dar ia-o ca pe un avantaj, unele jocuri nu se pot juca altfel
    la "4" si "5" cred ca da, dar nu sunt sigur
    iar la "6" sunt doar anumite jocuri care suporta Move, dar unele au primit un anume patch ca sa poata fi jucate cu Move (gen RE5 sau Heavy Rain)

  3. #3 SP
    Junior Member PSPGo's Avatar
    Multumesc mult Intrebare 6 este rezolvata, momentan sunt restul. Da observ: ps3 are exclusivitati foarte bune. Intradevar sa apesi butoane e un avantaj la shootere -> unde xbox sper totusi sa scoata si ei ptr kinect, insa va fi ciudat. Pe de alta parte si kinect are un avataj foarte mare: chiar daca move au scos ceva mai bun decat pana acum, la kinect nu stai cu nimic in mana, pe cand la move ai totusi un fel de joystick.

  4. #4 SP
    Junior Member nebunu1's Avatar
    1.Kinect
    2.De ce Ps3? rar are axclusivitati mai bune decat X360

  5. #5 SP
    Member theste99's Avatar
    P Desi detin xbox pot spune ca singurele exclusivitati mai importante sunt Halo, Gears of War si Forza.

  6. #6 SP
    Junior Member nebunu1's Avatar
    Nu uita de Fable

  7. #7 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    2. Pe care credeti ca vor aparea exclusivitati mai bune ?
    PS3 vs Xbox 360: The Games. Mai putin Portal 2 si Mass Effect 2 si se adauga Lips pentru 360, echivalentul lui Singstar. Se mai adauga si Uncharted 3 la PS3.


    Concluzia o tragi singur.

  8. #8 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Din linku ala poti sa scoti Mass Effect 1 2 / Splinter Cell ca exclusive xbox.

  9. #9 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    De ce? A aparut peste noapte, Conviction pe PS3? Sau Mass Effect 1?

  10. #10 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    ME 1 nu ...cat despre conviction n-am zis de al anume...ci doar splinter cell,cu gandu ca te poti bucura de experienta splinter cell si pe ps3.

  11. #11 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Oh. Pai atunci, daca ne luam dupa gandirea ta, hai sa scoatem si MGS 4 de la PS3 ca oricum apare Rising si pe 360.

  12. #12 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Ok...scoate,geez.E mai cald afara acum ca ai scos din lista?

  13. #13 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Ai probleme bag seama. I-am pus omului o lista ca sa vada cum stau ambele console la capitolul exclusive si a trebuit sa se trezeasca troll-ul din tine.

  14. #14 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    *grabs popcorn*

  15. #15 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Nu esti atat de amuzant pe cat ai vrut sa pari.

  16. #16 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelicToucH View Post
    Ok...scoate,geez.E mai cald afara acum ca ai scos din lista?
    Zise cel care

    Skyline 10/10
    Asa da film ma nene...un moment nu a fost plictisitor,actiune pura tot filmu cap coada :X
    ... sincer nu stiu cine dracu te ia in serios pe forumu asta. A fost in seara asta Casablanca la tv ... ce zici ... merita un 5 ?

  17. #17 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nu prea vad legatura in ce am zis pe thread cu gusturile mele in cinematografie,daca mie mi sa parut ok actiunea din film care e problema? Aberezi ca sa te simti iubit de prieteni,incearca sa certi puradeii de 14 ani..pana una alta nu te mai baga aiurea in seama.

  18. #18 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    The clash of titans aici live...

    ---------- Post added 02-01-2011 at 11:54 PM ----------

    si sa zici ca PS3 nu are cine stie ce exclusivitati e ca si cum ai zice ca manelistii nu sunt cine stie ce tigani... vrei sa le enumar: Uncharted 1,2 si 3 coming soon, Killzone 1,2 si 3 coming soon, GT5, Resistance 1 si 2 si 3 coming soon, etc etc...
    dar poate te refereai la move vs kinect, unde nu sunt cine stie ce exclusivitati in nicio tabara...

  19. #19 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    This thread....
    Attached Images Attached Images lsd.png

  20. #20 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelicToucH View Post
    Nu prea vad legatura in ce am zis pe thread cu gusturile mele in cinematografie,daca mie mi sa parut ok actiunea din film care e problema? Aberezi ca sa te simti iubit de prieteni,incearca sa certi puradeii de 14 ani..pana una alta nu te mai baga aiurea in seama.
    Bineinteles ca nu vezi legatura, altfel nu isi avea rost postul meu.
    Cred ca acum esti de-a dreptul bulversat de intreaga situatie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Ai Move sau Kinect ? Lasa o parere By PSPGo in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 04-01-2011, 11:17
  2. Kinect/Move - Some Questions By PSPGo in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 04-01-2011, 10:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts