Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 42

Thread: Defiance

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Defiance

    Dezvoltatorul Trion Worlds ne-a prezentat prin intermediul unui trailer si data de lansare pentru MMO shooter-ul inspirat din serialul tv cu acelasi nume, care urmeaza sa fie transmis de celebrul canal SyFy incepand cu data de 15 aprilie 2013. Jocul se va lansa insa cu aproximativ doua saptamani inainte, mai exact pe 2 Aprilie anul curent. Actiunea jocului are loc in San Francisco Bay Area iar cea din serial in St. Louis, intr-un viitor destul de indepartat unde, Pamantul a fost schimbat de interventia in forta a extraterestrilor.

    Mai jos aveţi un launch trailer si ultimate edition unboxing:




  2. #2 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Ark Hunter Chronicles: Episode 1




    Ark Hunter Chronicles: Episode 2




    Ark Hunter Chronicles: Episode 3




    Ark Hunter Chronicles: Episode 4




    Ark Hunter Chronicles: Episode 5




    Ark Hunter Chronicles: Episode 6


  3. #3 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Domnişoara a jucat si in serialul Spartacus, cam despuiata ce-i drept


    LE ăştia de la trion worlds nu au învăţat din greşelile celor de la ubisoft sau poate nu vad eu prea bine.

  4. #4 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Ark Hunter Chronicles: Episode 7


  5. #5 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Nu stiu cum va fi filmul, dar jocul e atat de generic incat nu stiu de ce ar plati cineva sa il joace.

  6. #6 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Defiance, the shooter MMO/SyFy television show hybrid released recently, and it has had some issues out of the gate, most notably the Xbox 360 version of the game. Nathan Richardsson, Defiance's executive producer has posted a message to let everyone know that they are aware of the issues, and are working to get everything working properly.
    The team's first priority is getting the Xbox 360 version working. This is version that is suffering the most issues. There is a patch planned for the game on April 15, with another in the works for approximately two weeks later. The team is also hard at work with assorted server experiments to get the game to stop its game-breaking lagging.
    Richardsson also talked about the game's planned DLC. There are five planned DLCs for the year which will have free and paid tiers.
    "We do not want to segregate our playerbase so we always want everybody be able to participate and play with friends. The free part is features and content, the paid part is essentially, say, access to a new playable species with a bundle of stuff with it. The upcoming TV tie-ins aren’t DLCs that cost either. It’s all yours."

    Sursa: GameInformer

  7. #7 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  8. #8 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Renegade, iti place jocul? Merita? Lasă-ne câteva impresii te rog! Merci

  9. #9 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Merge sa te conectezi fara probleme la servere prin router?

  10. #10 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by D@nT3 View Post
    Renegade, iti place jocul? Merita? Lasă-ne câteva impresii te rog! Merci
    Imi place jocul, insa trebuie obligatoriu jucat cu prietenii pentru a fi fun. Cam asta e si motivul pentru care l-am cumparat, absenta unui joc multiplayer pe care sa il pot juca cu prietenii. Este primul meu MMO asa ca imi este greu sa fac o comparatie cu alte jocuri din aceeasi categorie. L-as caracteriza ca fiind o versiune lite a lui Borderlands cu perspectiva third-person si un numar mult mai mare de playeri.

    Gameplayul este decent cu o mecanica de shooting buna; tintesti cu usurinta inamicii. La fel ca si la Borderlands, sistemul de looting si varietatea itemelor sunt elementele jocului care te fac sa-l joci in continuare cu acelasi interes, tot sperand sa gasesti echipament mai bun decat ce ai in momentul de fata. La inceputul jocului poti alege una din cele 4 abilitati (Cloak - invizibilitate, Overcharge - +x% damage, Blur - viteza de miscare si melee damage crescute, Decoy - creezi o holograma ce distrage atentia inamicilor). Apoi, pe masura ce avansezi in level poti debloca perkuri ce iti aduc diferite imbunatatiri. Jocul are si un sistem de modding ce iti permite sa pui diferite atasamente armelor modificandu-le statisticile.

    Questurile devin putin repetitive deoarece nu exista o varietate foarte mare a obiectivelor: omoara inamici, salveaza oameni, activeaza aparate, aduna obiecte, protejeaza zone. Pe langa questurile principale si secundare mai exista si obiective optionale ce apar la intamplare pe harta si iti ofera XP si niste chei cu care deschizi loot chests pentru a-ti mari arsenalul. De asemenea, exista si bine cunoscutele raiduri din MMO-uri, numite Arkfalls. Puteti vedea un astfel de Arkfall la sfarsitul videoului postat mai sus. Se strang zeci de playeri pentru a omori waveuri de inamici intr-un timp limitat. La sfarsit se face un clasament in functie de damageul facut si cu cat esti clasat mai bine cu atat primesti mai mult XP si chei. Exista si 7 misiuni coop ce au loc in spatii inchise la care pot participa 4 playeri. Jocul are si component PvP (player versus player) insa nu m-am atins inca de ea. Din cate am inteles sunt disponibile 3 hartie (2 mai mici pentru 8vs8 si una medie pentru 16vs16). De asemenea, este si open-world PvP la care pot participa maxim 128 playeri.

    Povestea este destul de greu de urmarit si nici nu pare foarte atractiva. Nu primesti foarte multe informatii despre poveste la inceputul jocului. Sper sa fie explicate lucrurile mai bine in serial. In schimb, lumea jocului pare foarte interesanta.

    Grafic, jocul nu straluceste insa este de inteles avand in vedere natura acestuia. Framerateul scade vizibil atunci cand sunt multi playeri pe ecran. Insa, atunci intri in cladiri pentru anumite questuri sau misiunile coop, grafica si stabilitatea jocului sunt imbunatatite.

    Problemele pe care le-am intampinat pana acum (15-25 ore de gameplay) sunt urmatoarele:
    - 1 freeze, 2 deconectari, 2 blocari la ecranul de loading ce au necesitat restartarea jocului.
    - Uneori se face mai greu sincronizarea cu serverul si nu apar toti playerii sau se intampla chiar sa nu incarce obiecte din lume daca mergi prea repede cu vehiculul si te trezesti ca te lovesti de obiecte invizibile.
    - Voice-chatul se intrerupe dupa o perioada si nu isi mai revine decat daca te reconectezi pe server (de aceea, eu si Koba am apelat la Skype pentru chat)
    - AI-ul se comporta ciudat - uneori este super agresiv si te ataca de la mare distanta, alteori nu te ataca daca esti la cativa metri.
    - Inamicii se respawneaza mult prea repede - in maxim 5 minute reapar daca ramai in zona. De foarte multe ori mi s-a intamplat sa fiu atacat cat timp eram in meniu, verificand ce loot am primit.
    - Uneori dureaza mai mult pana se deschide meniul.

    Insa, avand in vedere ca este un MMO in prima saptamana de la lansare si ca este primul joc al celor de la Trion Worlds de pe PS3 eu cred ca s-au descurcat destul de bine si sunt multumit de joc. Sunt foarte multumit si preocuparea lor sa imbunatateasca si sa repare jocul. Au lansat patchuri minore aproape in fiecare zi si au in lucru si doua patchuri majore ce se vor lansa luna aceasta. De asemenea, ma bucura sa aud ca partea cea mai importanta a DLC-urile (zone noi si misiuni) va fi gratuita, iar misiunile episodice ce au legatura cu serialul si care se vor lansa in fiecare saptamana sunt un bonus bine venit.

    Eu am ales sa cumpar versiunea digitala deoarece era la reducere pentru membrii PS+ si poate fi shareuita cu o alta persoana, in felul asta ajungandu-se la un pret bun.

  11. #11 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Ce pret are cu PS+?

  12. #12 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    @pooaul: 40 lire in loc de 50. Discountul mai este valabil pana saptamana viitoare.

  13. #13 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  14. #14 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Este 200 ron la Altex.

  15. #15 SP
    Banned asperas's Avatar
    200 ron si nu are decat 10 gb install!

  16. #16 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Una din misiunile Co-Op:


  17. #17 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Una din misiunile Co-Op:
    nu imi vine sa cred ca pun intrebarea asta, avand in vedere ca mi se parea varza jocul, dar ... Crezi ca ma poate tine macar 100 de ore prins de ecran? Are suficient continut?
    Si inca ceva: exista crossplay intre platforme? intre pc si ps3 de exemplu?

  18. #18 SP
    Junior Member ZeroSkat's Avatar
    S-ar putea sa rezisti 100 de ore in fata lui, depinde de cat iti place genul. Eu l-am inceput acum 2 zile si cred ca am deja 10 ore in el. Mi se pare dragut jocul plus ca la ce au facut Trion cu Rift, ne putem astepta la destul de mult continut gratuit. Pe site la ei se laudau cu crossplay, doar ca la cati playeri am vazut online nu stiu ce sa zic. Eu il joc pe xbox.

  19. #19 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    M-am lamurit intre timp ca, cel putin pentru moment, NU exista crossplay intre platforme (e foarte probabil sa nu existe niciodata).
    Iar mult continut gratuit ma indoiesc ca va fi din moment ce deja este season pass cu 5 dlc. poate gresesc.

    ---------- Post added 12-04-2013 at 11:25 AM ----------

    chiar mi-ar fi placut daca am fi putut juca eu pe pc, voi pe ps3 sau xbox, cred ca iesea ceva frumos.

  20. #20 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    @nameless_fear: Hmm, este greu de spus. Depinde foarte mult cat de repede te plictisesti de repetitivitatea gameplayului. De aceea eu recomand sa fie jucat cu cat mai multi prieteni posibil pentru a-l face cat mai fun.

    Doar din story si misiunile secundare poti scoate maxim 50 ore as zice eu. Eu incerc sa mai variez gameplayul atunci cand joc, ma mai opresc din drum la un obiectiv optional ori la un Arkfall, ma mai uit peste Pursuits (Challengeuri) sa vad pe care le-as mai putea completa. Sunt si misiuni secundare de tip trial ce pot fi rejucate la infinit pentru a obtine un rezultat cat mai bun, astfel primind un reward mai valoros si o situare mai buna in clasament. Exista si niste obiective zilnice si saptamanale numite Contracts (omoara un anumit numar de inamici de un anume fel, ia Gold Medal la un anumit trail, termina o anumita misiune co-op etc.) ce iti cresc reputatia pentru anumiti vanzatori, aceasta fiind singura modalitate prin care poti cumpara de la ei. Mai sunt si cele 7 misiuni co-op ce dureaza in medie 30 minute fiecare. Ai si moduri PvP de tipul Team deathmatch si Capture and hold. Continut eu zic ca ar fi suficient.

    Pe termen lung vei putea scoate cu usurinta cele 100 de ore. Spun asta deoarece, de saptamana viitoare, cand incepe serialul, vor introduce saptamanal cateva misiuni episodice ce vor face legatura cu acesta. De asemenea, au anuntat ca partea cea mai importanta a viitoarelor DLC, misiuni si zone noi, va fi complet gratuita:

    There are five planned DLCs for the year which will have free and paid tiers.
    "We do not want to segregate our playerbase so we always want everybody be able to participate and play with friends. The free part is features and content, the paid part is essentially, say, access to a new playable species with a bundle of stuff with it. The upcoming TV tie-ins aren’t DLCs that cost either. It’s all yours."
    Crossplay intre platforme nu exista. Cand a fost anuntat jocul avea intre PC si PS3 dar s-a renuntat pe parcurs.

    Recomand acest ghid pentru incepatori sau pentru cei care nu au jocul inca si vor sa inteleaga mai bine gameplayul:


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Deus Ex: Human Defiance By Dant3 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 05-03-2013, 23:38
  2. Deus Ex: Human Defiance By OlBlueEyes in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 3 Last Post: 02-03-2013, 10:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts