Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Top Jocuri Generatia PS3 si Xbox 360

  1. #1 SP
    Senior Member Spike's Avatar

    Top Jocuri Generatia PS3 si Xbox 360

    Am cautat pe forum si nu am gasit un astfel de thread, asa cum sunt pe ariile de PS2 sau NES de exemplu. Ar fi bine daca am putea imbina subiectivismul specific unui astfel de topic cu un pic de obiectivism, in sensul in care sa nu introducem in top jocurile la care nu am terminat complet cel putin main story-ul sau pe cele pe care nu le-am jucat dar planuim sa o facem in viitor. La sfarsit putem adauga eventual o lista separata cu jocurile pe care le avem in vedere in continuare.

    Criteriile dupa care am departajat jocurile in topul meu personal au fost (in ordinea importantei dpmdv): povestea, elementele noi aduse fata de predecesoarele genului, grafica si gameplay-ul. Recunosc ca pentru mine multiplayer-ul nu reprezinta un aspect de luat in seama cu exceptia seriei FIFA.


    Cred ca este mai bine asa. Daca mai pun cativa cate o lista din asta kilometrica, se fac 10 pagini si 3 posturi. - Dj Mo

    Nu mi-au placut si nu am putut termina din acest motiv: LA Noire, Prince of Persia (cel desenat)

    Jocurile pe care le am in vedere pentru viitorul apropiat sunt: Assasins Creed 3, Bioshock Infinite,Darksiders, Dead Space 3, Fallout 3 New Vegas, Gears of War 3, God of War Ascension, Mass Effect 2 si 3, Silent Hill Downpour, Tomb Raider (ultimul), Uncharted 2.

  2. #2 SP
    Junior Member abcdef's Avatar
    GTA 4 ai jucat?

  3. #3 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    L-am avut chiar si "Complete Edition". Nu zic ca nu e bun, dar au fost si sunt alte jocuri care am atrag mai tare. Nu mi se pare chiar genul meu.

  4. #4 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    N-ar fi fost mai bine un poll?

  5. #5 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Survival horror much?

  6. #6 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Pe mine numai 2 jocuri m-au miscat:
    Dark souls. Nu am jucat demon souls, si tare surprins am fost sa vad ca un joc atat de incapatanat si ambiguu poate fi atat de captivant.
    Bad company 2 (multi). DPMDV joc perfect optimizat pt console spre deosebire de Battlefield 3 care si in ziua de azi are control lag.

  7. #7 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    N-ar fi fost mai bine un poll?
    Topurile de jocuri personale si poll-urile sunt 2 chestii diferite. Utilitatea fiecaruia depinde de tine.

    ---------- Post added 26-03-2013 at 01:43 AM ----------

    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Survival horror much?
    Yeap

  8. #8 SP
    Member eneea's Avatar
    Nu am vazut Bayonetta in lista, eu am bagat multe ore in el, o sa incerc in viitorul apropiat sa iau toate achievmenturile

  9. #9 SP
    Member MiniEmotion's Avatar
    Printre ele poti adauga si seria AC, The Walking Dead Eu unul am pierdut 20+ ore doar in AC 2, dintre care cam 13-14 doar story

  10. #10 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    My top 5
    1.Seria Bioshock :Spre rusinea mea am jucat bioshock 1&2 abea in iarna asta, ma impresionat originalitatea povestii ,gameplay'ul si nu in ultimul rand atmosfera jocului.
    2.DOOM 3 :La categoria jocuri "that will make you s... your pants" nu cred ca exista unul mai bun si mai macabru decat acesta.
    Urmatoarele trei titluri il fac pe un amic de'al meu sa se zgarie pe retina
    de ciuda ca a bagat bani cu nemiluita in pc in loc sa'si achizitioneze o consola.
    3.RedDeadRedemption GOTY :Cand baietii de la rockstar au conceput acest joc probabil ca s'au gandit ce ar iesi daca ar fi sa combine GTA cu Call Of Juarez... no comment frate jocul asta isi merita fiecare banut.
    4.Seria Ghears of War
    5.Seria God of War

    ...desi nu pot fi comparate, datorita faptului ca fac parte din doua categorii total diferite de jocuri ambele "GOW-uri" sunt epice.

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Bizzare View Post
    4.Seria Ghears of War
    Aia e si seria mea preferata

  12. #12 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Quote Originally Posted by Bizzare View Post
    My top 5
    1.Seria Bioshock :Spre rusinea mea am jucat bioshock 1&2 abea in iarna asta, ma impresionat originalitatea povestii ,gameplay'ul si nu in ultimul rand atmosfera jocului.
    2.DOOM 3 :La categoria jocuri "that will make you s... your pants" nu cred ca exista unul mai bun si mai macabru decat acesta.
    Urmatoarele trei titluri il fac pe un amic de'al meu sa se zgarie pe retina
    de ciuda ca a bagat bani cu nemiluita in pc in loc sa'si achizitioneze o consola.
    3.RedDeadRedemption GOTY :Cand baietii de la rockstar au conceput acest joc probabil ca s'au gandit ce ar iesi daca ar fi sa combine GTA cu Call Of Juarez... no comment frate jocul asta isi merita fiecare banut.
    4.Seria Ghears of War
    5.Seria God of War

    ...desi nu pot fi comparate, datorita faptului ca fac parte din doua categorii total diferite de jocuri ambele "GOW-uri" sunt epice.
    primul top postat dupa al meu. hai si restul ca se poate. postati-va top 3, 5, 10, 100 cat vreti voi, nu e asa de greu.

  13. #13 SP
    Ω Pira's Avatar
    Top 1: Seria God of War. Nu ma consider gamer, dar pt seria asta ma declar gamer. Pam-pam!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 03-07-2011, 17:49
  2. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 16:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts