Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Fuze

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Fuze

    Nu stiu cum, dar mie mi-a scapat la E3-ul din anul acesta... Se pare ca vom avea o noua consola, denumita "Fuze". Nu stiu in ce categorie sa o incadrez, dar pana aflam mai multe detalii va las in compania unui filmulet de prezentare si a unui trailer:





    Later edit: Se pare ca au si site oficial: FUZE商城

    Even later edit: Noua consola chinezeasca "Fuze" va rula un Fuze OS, bazat pe Android. Initial am zis si eu meh, dar au declarat ca e customizat in draci... ca sunt scoase toate limitarile impuse de Google, ca suporta 4 gamepad-uri simultan. Se pare ca vor exista 2 editii. O editie se va numi "Play" si o alta "Elite". Diferenta va fi data de faptul ca Elite-ul va avea un HDD de 500GB, pe cand Play va avea numai 32GB. Iar specificatiile complete le aveti mai jos:
    • Nvidia Tegra K1 (4 Core A15 @ 2.2GHz
    • Nvidia Keppler @ 852Mhz (325GLOPS)
    • 4GB DDR3 RAM @ 933Mhz
    • 32GB eMMC storage (Elite = 500GB HDD)
    • Wi-Fi & Bluetooth support
    • HDMI, USB 3.0 x 1, Ethernet (Elite = Qi Wireless controller charger)
    • Fuze OS (Android) + Open GL 4.4 & Open GL ES 3.1 support
    • Chinese & English game support
    Ca pret: versiunea Play va costa aproximativ 140$ iar varianta Elite 230$. Livrarile am inteles ca au inceput deja pe 1 Iunie in China.
    Exista deja in lucru si suport pentru VR pentru Fuze. Prin urmare, la banii astia... de ce nu?
    Attached Images Attached Images fuze.jpg

  2. #2 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    totally not a knockoff

  3. #3 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    E noul PS NEO dar sunteti voi hateri

  4. #4 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Din trailer am crezut ca e o serie noua din transformers

  5. #5 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Strutocamila XboxPS4

  6. #6 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Let's drink to that


  7. #7 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nici macar n-au site-ul in engleza sa pricepem si noi ceva.

  8. #8 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Destiny 2 exclusive for Fuze confirmed.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Rasko, de ce nu spui direct? E vorba de 命运2!

    tudy: cand ai ca target vreun miliard de chinezi, crezi ca te mai intereseaza de "restu' lumii"?

  10. #10 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Habar n-am, eram doar curios de ceva specs, games, etc.

  11. #11 SP
    Senior Member Mihail's Avatar

  12. #12 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Haha, cati teraflops?
    • Nvidia Tegra K1 (4 Core A15 @ 2.2GHz
    • Nvidia Keppler @ 852Mhz (325GLOPS)
    • 4GB DDR3 RAM @ 933Mhz
    • 32GB eMMC storage (Elite = 500GB HDD)
    • Wi-Fi & Bluetooth support
    • HDMI, USB 3.0 x 1, Ethernet (Elite = Qi Wireless controller charger)
    • Fuze OS (Android) + Open GL 4.4 & Open GL ES 3.1 support
    • Chinese & English game support

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ca jocuri, au promis AAA titles, insa doar pentru piata chineza. La ultima conferinta au avut ca demo-uri jocuri gen Assassin’s Creed Chronicles, Dynasty Warriors 8 Xtreme Legends, BlazBlue: Chrono Phantasma Extend, Red Ash the Indelible Legend, Mighty No 9 (ohoo, asa da!)... printre altele. Au spus ca au in development peste 200 de jocuri de la Koei Tecmo, Codemasters, Comcept, Ubisoft, Deep Silver, Arc System Works... iar la lansare vor fi 76 de titluri (cel putin).

    Ca specificatii, ce am gasit eu e ca ar rula un Fuze OS, bazat pe Android. Initial am zis si eu meh, dar au declarat ca e customizat in draci... ca sunt scoase toate limitarile impuse de Google, ca suporta 4 gamepad-uri simultan.

    Later edit: gata, am gasit si specificatiile. Se pare ca vor exista 2 editii. O editie se va numi "Play" si o alta "Elite". Diferenta va fi data de faptul ca Elite-ul va avea un HDD de 500GB, pe cand Play va avea numai 32GB. Iar specificatiile complete le aveti mai jos:
    • Nvidia Tegra K1 (4 Core A15 @ 2.2GHz
    • Nvidia Keppler @ 852Mhz (325GLOPS)
    • 4GB DDR3 RAM @ 933Mhz
    • 32GB eMMC storage (Elite = 500GB HDD)
    • Wi-Fi & Bluetooth support
    • HDMI, USB 3.0 x 1, Ethernet (Elite = Qi Wireless controller charger)
    • Fuze OS (Android) + Open GL 4.4 & Open GL ES 3.1 support
    • Chinese & English game support
    Ca pret: versiunea Play va costa aproximativ 140$ iar varianta Elite 230$. Livrarile am inteles ca au inceput deja pe 1 Iunie in China.

    Exista deja in lucru si suport pentru VR pentru Fuze. Prin urmare, la banii astia... de ce nu?
    Attached Images Attached Images fuze_01.jpg fuze_02.jpg fuze_03.jpg fuze_04.jpg fuze_05.jpg fuze_06.jpg fuze_07.jpg fuze_08.jpg fuze_09.jpg

  14. #14 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Inseamna ca vand scump astia de la sony si xbox , unde mai pui ca are si Nvidia in ea

  15. #15 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    As da 150 - 200$ pe asa ceva. La specificatii arata mai bine ca nvidia shield, parca. Pana la urma o poti transforma intr-un mediaplayer / consola.

  16. #16 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    oricum e pt piata chineza consola, nu cred sa ajunga in Europa .

  17. #17 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Si ce te impiedica sa o cumperi?

    Uite si ceva gameplay:

  18. #18 SP
    Admin MonkY's Avatar
    nVidia Shield TV e foarte OK, dar a cam omorat-o software-ul. Android TV-ul "by default" e un fel de Android taiat la 10%... A incercat nVidia una alta, dar Google rulez (i-a dat doua palme de s-a trezit la realitate si a cam renuntat)! Poate chinezii pot trece peste bariere si le vor da o mica lectie (asa cum au facut si cu Windows-ul)...

    Oricum nu poate decat sa ma bucure. Ma asteptam sa se intample ceva in China dupa ridicarea ban-ului legat de console. Cu ocazia asta poate o sa devina si Android-ul o platforma mai buna pt. gaming.

    P.S. E timpul sa ma apuc sa invat mandarina

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts