Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Summer Game Fest 2022

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    Cool Summer Game Fest 2022

    A treia editie, din mai sau iunie pana in august, cam pe atunci ar trebui sa fie: Summer Game Fest 2022 - Coming Soon!.
    Attached Images Attached Images ffsrizpvcae-7jz.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu sper sa vina cu ceva mai multe anunturi, pentru ca anul trecut in 3 luni de summer of gaming au anuntat mai putine noutati decat The Game Awards in 3h.
    Ar fi bine sa se puna pe contactat dev teams.

  3. #3 SP
    Manager paul's Avatar
    Xbox & Bethesda Games Showcase pe 12 iunie, ora 20:00:
    Quote Originally Posted by Xbox Wire
    The Xbox & Bethesda Games Showcase will include everything you need to know about the diverse lineup of games coming soon to the Xbox ecosystem, including upcoming releases to Game Pass on Xbox and PC.

    The Xbox & Bethesda Games Showcase will be streamed on a variety of outlets, in over 30 languages. You can choose where you want to tune in from:

    YouTube.com/Xbox
    Twitch.tv/Xbox
    Twitch.tv/XboxASL
    Twitter.com/Xbox
    Facebook.com/Xbox
    TikTok.com/@Xbox
    Join Us Sunday, June 12 for the Xbox & Bethesda Games Showcase - Xbox Wire
    Attached Images Attached Images xboxshowcase2022_final-7c39f15836302c10c9fb.jpg

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Diseara de la 20:45


    Mai multe detalii aici.
    Se pare ca anul asta vor participa si Sony, deci sa ne asteptam la ceva anunturi interesante, poate chiar ceva legat de God of War.

  5. #5 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Ceva sperante cu evenimentul asta? Sper sa nu mai vad VR games in seara asta

  6. #6 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Keighley a confirmat ca se vor concentra pe jocuri anuntate anterior, nu vor avea multe anunturi noi.

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Diseara de la ora 20:

  8. #8 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Exceptând Scorn și încă vreo doua jocuri, am avut impresia ca ma uit la o prezentare din 2010 cu jocuri Xbox Live Arcade. Mult prea mult cartoonish și animații slabe calitative.

  9. #9 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Parerea mea e ca a fost chiar ok overall. Nu trebuie sa arate doar jocuri AAA si oamenii sunt atat de diferiti incat trebuie sa acopere o plaja ffff mare de gusturi.

    Desigur, 90% din lucrurile prezentate nu sunt de mine, dar stiu multi oameni care abea asteapta seria Persona (pe care personal nici pentru 1 min, nu as instala-o) si multe alte jocuri aratate.

    La fel, Diablo - 0 interes pentru mine, dar majoritatea a fost data pe spate.

    Overall, ceva fff tare si anume - 90 minute de trailers de la jocuri care vor veni day 1 in gamepass. Unele console exclusive (deci doar pe Xbox si PC) iar altele vin si pe PS, dar acolo vor fi contra cost. Iar asta este super mare lucru.

    Starfield arata foarte bine si "imprumuta" fffff multe de la No Man's Sky. Pacat ca, fiind Bethesda, o sa fie jucabil prin 2024 dupa ce repara bugs.

    Eu astept cu super mare interes si Skillsong, care la fel, day 1 in gamepass = nu mai dau bani pe el

    Revenind putin la Summer Game Fest - ffff ciudat cum nu lipsesc doar conferinte de la EA si Ubisoft, dar nici macar 1 joc de la ei, nu am vazut in alte conferinte. Ceea ce mi se pare fff ciudat. Nu prea inteleg ce vor vinde ei anul asta, daca nu marketeaza nimic.

  10. #10 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Eu sunt 'sus la munte' cum ar spune Veta Biriș (nu Feli) si ma chinui de 45 de minute să văd măcar puțin Starfield în 360p dar în curând renunț si ii dau dracilor cu semnalul lor.

    Ce văd eu acum in 360p si cu buffer din 10 în 10 secunde arata fabulos.
    Intr-adevar poluare la oraș tata si e bună și linistea dar oh my F.. n-as putea să trăiesc așa nici o săptămână.

    Mai departe.. sper ca am pierdut multe lucruri interesante
    E convingător Scorn ala?

    PS: Va rog să imi faceți surpriză si sa nu postați dacă a anunțat Spencer ca vine în Piața Presei.
    Înțeleg că sunt determinați să meargă în Ucraina întâi, Xbox este tot ceea ce lipsește oamenilor din Ucraina acum.
    Oriunde tata, fie si in zone de 'operatiuni speciale', cu cel mai mic GDP nominal din Europa, doar aici nu.
    Scuze, nu m-am putut abține să treacă încă o conferință Microsoft în urma careia mi se scurge fiere în tot organismul..

  11. #11 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Eu din tot ceea ce am văzut, doar Scorn mi-a aras atenția, lucru pe care oricum îl făcuse de la prima apariție. Poate e doar la mine interesul fiindcă sunt atras de universul HR Gigar, am făcut un ocol de câțiva-mulți kilometri într-o călătorie doar ca să ii vizitez muzeul din Elveția. Mi se pare ca a împrumutat elemente din gameplay-ul Alien Isolation și-mi place.

  12. #12 SP
    Manager paul's Avatar
    Devolver Digital 2022 Showcase:

    Epic Games Store Summer Showcase:

    Tribeca Games Showcase:

    Geoff Answers Questions of SGF!:

  13. #13 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Foarte ciudat cum Microsoft au pus embargo pe anuntul celorlalte platforme a jocurilor timp de 2 zile dupa terminarea prezentarii: https://www.reddit.com/r/GamingLeaks...ay_embargo_on/ .
    Probabil au facut asta ca sa para ca au mai multe exclusivitati.
    De la anul vom vedea "EXCLUSIVE CONSOLE ANNOUNCEMENT (*FOR 2 DAYS ONLY)" .

  14. #14 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    De ce e asa mare mirare? Asa face si Sony

    Also, macar Xbox a prezentat jocurile ca fiind console exclusive sau gamepass day 1. La alea se stia din timpul prezentarii ca vor fi multiplatform.

  15. #15 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Nici Sony nici Nintendo nu afiseaza celelalte platforme in trailerele din prezentarile lor, pentru a nu-si promova competitorii.
    Dar embargo timp de 2 zile dupa anunt nu am mai vazut pana acum.


    EDIT: nu vreau sa spun ca e o problema foarte mare, inteleg ca vor sa genereze cat mai mult marketing pentru Xbox, doar ma amuza tacticile astea ciudate.

  16. #16 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Majoritatea au embargo pentru asa ceva. Eu am vazut de foarte multe ori jocuri prezentate de unu sau altul si cateva ore/zile dupa prezentare nu vedeai filmuletele postate si de ceilalti. Iar apoi veneau toate odata.
    Astea sunt lucruri nestiute, dar nu inseamna ca nu le fac toti.

  17. #17 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Dar in cazul acesta press release-urile au fost amanate cu 1-2 zile, nu trailer-ele.
    De exemplu, in cazul jocurilor Persona, press release-ul a venit la 24 de ore dupa anunt. Sunt multe thread-uri pe reddit despre chestia asta.
    La prezentarile Sony de exemplu nu tin minte sa se fi intamplat asa ceva; dupa ce se termina prezentarea, toate publicatiile stiau platformele jocurilor.

  18. #18 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, este ciudat ca este asa, dar nah, nu este deranjant deloc. La urma urmei, este un fel de exclusivtate pentru care Xbox a dat extra bani.
    Iar aceasta exclusivitate se traduce in embargo time. Care embargo-uri sunt de mai multe feluri, inclusiv pe partea de marketing.

    A mai fost in trecut o chestie de genu asta cu un joc de la Ubisoft, parca. Nu l-au prezentat nici macar ei in conferinta pana nu a fost prezentat in conferinta Xbox. Pentru ca asta se semnase.

    ---------- Post added 14-06-2022 at 17:40 ----------


  19. #19 SP
    Member rzv31's Avatar
    Toate ca toate, dar asa ma deprima faptul ca a cumpar microsoftu bethesda incat imi vine sa imi cumpar xbox numai pentru viitorul fallout (cand l-or scoate) sau pentru starfield care e fallout in spatiu.
    Scorn-ul mi se pare ca arta, design super, dar parca pare un simulator, nu stiu, nu cred ca o sa fie un hit.
    High on Life mi se pare funny si interesant, fiind fan Rick&Morty

  20. #20 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by rzv31 View Post
    High on Life mi se pare funny si interesant, fiind fan Rick&Morty
    +1 pentru High on Life. Credeam ca sunt singuru nebun entuziasmat de ce le scoate mintea astora de au facut Rick and Morty si Solar Opposite
    Ma oftic ca nu am reusit sa joc Trover saves the universe, fiind doar in VR, dar asta, mai ales ca o sa fie in gamepass day 1, o sa-l joc cu siguranta.

    Also, nu cred ca urmatorul Fallout va fi exclusiv Xbox si PC. Cred ca si pentru ei este important sa vanda iar cele cateva milioane pe care le-ar scoate de la PS users nu cred ca i-ar deranja.
    Dar nah, vedem. Poate cu generatia noua de consola, sau macar cu Pro-urile, dacat produc suficiente console, pot face ce vor ei.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Assassin's Creed Mirage By Alex Khan in forum Console Club
    Replies: 127 Last Post: 16-04-2024, 21:06
  2. E3 2022 By paul in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 03-04-2022, 20:51
  3. Summer Game Fest 2021 By paul in forum Console Club
    Replies: 17 Last Post: 29-07-2021, 22:40
  4. Summer Game Fest 2020 By paul in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 01-09-2020, 12:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts