Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 19 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 364

Thread: Alan Wake / Remastered

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Alan Wake / Remastered

    Unul dintre cele mai asteptate jocuri de Xbox 360. Alan Wake este un survival horror produs de Remedy Entertainment si va fi lansat in primavara anului 2010 pentru Xbox 360. Este posibil sa existe si o versiune de PC a jocului

    Trailers: Alan Wake Video Game | Reviews, Trailers & Interviews | GameTrailers.com
    Attached Images Attached Images y9jmqu8.jpg

  2. #2 SP
    Member nuyokamata's Avatar
    e un joc pe care il astept decand am vazut primul trailer;din video-gameplay'ul pe care l-am vazut la E3,enviromentul m-a lasat foarte impresionat,cu siguranta jocul va avea succes,mai ales ca e facut de cei de la REMEDY(cei care au facut seria Max Payne).

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Alan Wake = Alone in The Dark 4: The New Nightmare

    ...cine a jucat Alone in The Dark 4: The New Nightmare știe despre ce vorbesc (mai ales dacă a văzut și gameplay-ul Alan Wake de la E3)
    Attached Images Attached Images cover.jpg b00005q5gy.02.lzzzzzzz.jpg

  4. #4 SP
    Junior Member Cosucj's Avatar
    Nu l-am jucat. Detaliaza plx.

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Cosucj View Post
    Nu l-am jucat. Detaliaza plx.
    ...hmmm, vezi clipurile astea:

    Alone in The Dark 4: The New Nightmare



    Alan Wake



    Good Games!

  6. #6 SP
    Member Atrium's Avatar
    Alone in the dark : the new nightmare l-am jucat pe PS2 si pot spune ca mi-a placut f mult. Daca Alan Wake o sa fie asemanator lui, va avea succes. Ma rog, eu unul stateam cu luminile aprinse ca nu stau bine cu inima

  7. #7 SP
    Senior Member erik95's Avatar

  8. #8 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Desi gametrailers l-au catalogat drept una dintre cele mai mari dezamagiri E3 de anul acesta, eu il astept cu nerabdare deoarece mi-a placut ce am vazut. Zombies!!! What the f..k is there not to like?

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca o sa fie Alan Wake noul AitD, zic pass. Ca zombies are L4D la kilogram

  10. #10 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    zombies are L4D la kilogram
    Imi si imaginez prietenii nostri mai tuciurii pe plaja la Mamaia: "hai la zombii!! zombii rai si proaspeti la pachet pentru toata familia!!! hai la zombiiiii!!!"

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Daca o sa fie Alan Wake noul AitD, zic pass. Ca zombies are L4D la kilogram
    ...probabil ai jucat Alone in The Dark 5 (ăsta nou - care e oribil). Dar dacă seamănă cu 4 (și chiar seamănă) atunci e perfect

    Nu �n totalitate...�ți dai seama...dar are c�teva elemente cheie

  12. #12 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    http://www.gamezine.co.uk/news/remedy-alan-wake-only-first-season-$1309626.htm

  13. #13 SP
    Senior Member erik95's Avatar

  14. #14 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    acuma am vazut prima da si eu imagini cu jocul....si pare chiar dragut jocul din filmul pus de RonanN1 dar nu stiu de ce m-a dus filmul un pic cu gandul la Resident Evil 4...nu stiu de ce

  15. #15 SP

  16. #16 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    o mare pierdere de vreme, tentativa asta de preview. doar au sumarizat ce se stia, cu aceleasi imagini, aceleasi vorbe. din cate stiam, preview-urile trebuiau facute pe baza unui demo/beta.

    PS: nu inteleg unde vedeti voi asemanarea cu Resident Evil ?!? Cu Alone in the Dark, cu Max Payne, da...exista, da...cu Resident Evil ?!?

    PS2: pentru cei care inca mai zic ca e prima data cand au auzit/vazut jocu asta...fratilor, unde ati trait pana acum ? in ce pesteri ? eu salivez dupa el de 3-4 ani, cand nu aveam consola si stiam ca o sa iasa pe un PC cu quad core, pentru a putea fi realizate diferitele efecte de fizica, iar eu, in ograda mea, aveam abea un jaf de calculator, cu un singur core. ah...ce vremuri

  17. #17 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    PS: nu inteleg unde vedeti voi asemanarea cu Resident Evil ?!? Cu Alone in the Dark, cu Max Payne, da...exista, da...cu Resident Evil ?!?
    ...pentru partea cu Resident Evil, să-l tragi de urechi pe dadu93 lol

    Mie-mi place cum e promovat acest joc. E stilul vechi, gen Bioshock (1). C�teva info...și gata, apoi mister.

    Chestia asta...cu 1000 de trailere...cu 1000 de gameplay-uri...etc., mă disperă. Practic omul știe 80%/90% din joc...(vb. la modul general).

    ...parcă ți-e cumva să-l mai cumperi (mai ales dacă ești gamer de ocazie): păi de ce să-l mai cumpăr? Am văzut inamicii, am văzut acțiunea, o mare parte din poveste...și chiar finalul. Joci DEMO-ul și gata.

    Aiurea așa...

  18. #18 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Gametrailrs o sa faca diseara dezvaluiri noi legate de Alan Wake in episodul de saptamana asta din GT TV.

  19. #19 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    [/url]
    [/url]
    [/url]
    [/url]
    [/url]
    [/url]

    arata bine...arata foarte bine. foarte detaliat.

    ---------- Post added 13-11-2009 at 10:44 PM ----------

    in filmuletele din ultima parte, este tot cu lanterna normala, desi el are o lanterna mai mare... offff...atentia asta pt detalii...

  20. #20 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    poate ca ca ma insel in legatura cu resident evil...nu stiu...poate ar trebui sa-l rejoc ....dar pe mine ma dus cu gandul la resident evil atunci cand am vazut lumina de la pistol (in resident evil era laserul ala) si cand am vazut cum se misca omul cand ai LT apasat adica cand pozitionezi tinta (nu stiu cum sa ma exprim)....pentru chestile astea am zis ce am zis....dar poate ca ar fii trebuit sa ma mai uit la cateva filme cu Alan Wake inainte sa vorbesc....imi cer scuze daca am suparat pe cine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 19 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Alan Wake 2 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 155 Last Post: 04-04-2024, 18:37
  2. Licitatie: Alan Wake xbox360 By nops66 in forum Licitatii
    Replies: 10 Last Post: 15-01-2014, 01:42
  3. Alan Wake vine si pe PC By Tudoran in forum Stories & Other News
    Replies: 6 Last Post: 10-02-2012, 15:55
  4. User Review: Alan Wake By naz in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 4 Last Post: 03-02-2011, 18:06
  5. Alan Wake Videos By Khan in forum Videos
    Replies: 19 Last Post: 25-09-2010, 10:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts