Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 49

Thread: Marvel's Guardians of the Galaxy

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    Marvel's Guardians of the Galaxy

    Announce trailer:

    Deep dive trailer:

    PS4, PS5, XONE, XS, PC (EGS, GeForce Now, Steam).
    26 octombrie.
    Quote Originally Posted by Eurogamer.net
    [...] a single-player, story-driven third person action-adventure. After launch, developer Eidos Montreal has promised, it will not have DLC or any microtransactions. [...]
    Square Enix's Guardians of the Galaxy is single-player, without DLC or microtransactions • Eurogamer.net
    Attached Images Attached Images gotg_key_art-odd7v9qvw.jpg mgg_2021_06_14_scr_02-jrf0stcok.jpg mgg_2021_06_14_scr_01-ht98mvmuf.jpg mgg_2021_06_14_scr_04-f9p8fifld.jpg mgg_2021_06_14_scr_05-pszfd9g8o.jpg mgg_2021_06_14_scr_03-bjqybe4qu.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  3. #3 SP
    Manager paul's Avatar
    Vine si pe Switch, prin cloud gaming:

  4. #4 SP
    Manager paul's Avatar
    First Look & Details:

  5. #5 SP
    Member smits's Avatar
    M-am invatat minte dupa marvels avengers

  6. #6 SP
    Banned galaxic's Avatar
    Quote Originally Posted by smits View Post
    M-am invatat minte dupa marvels avengers
    Cu toate ca n-au aratat niciun gameplay la E3 (si desi urmeaza sa-l lanseze in toamna), de data asta s-ar putea sa nu dezamageasca.
    De ce?
    Pentru ca :
    1. au invatat din greselile tehnice ale jocului anterior , s-au obisnuit cu motorul grafic si cu siguranta il vor optimiza mai bine pe asta, il vor lansa fara multe buguri si cu servere stabile

    2. este hazliu....conteaza foarte mult povestea. Mie, expunerea imi aminteste putin de jocul Deadpool din anul 2013.





    3. E Guardians of the Galaxy.

  7. #7 SP
    Member smits's Avatar
    preferam sa fie marvel's avengers mai oke.
    nu ma prea fascineaza tje guardians...

    si da, si deadpool a fost o batjocora de joc.

  8. #8 SP
    Manager paul's Avatar
    Lady Hellbender Cinematic:

    Lady Hellbender Cinematic [Dev Commentary]:

  9. #9 SP
    Manager paul's Avatar
    Grand Unifier Raker Cinematic:
    Meet Grand Unifier Raker, the leader of the Universal Church of Truth, a mysterious organization intent on bringing their so-called “Promise” to the whole galaxy. Self-righteousness ain’t gonna fly with the Guardians of the Galaxy. Will they live up to their name?

  10. #10 SP
    Manager paul's Avatar
    PlayStation Showcase trailer:

  11. #11 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Marvel's Guardians of the Galaxy - Hands-On Preview


  12. #12 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu-mi place deloc ce vad/aud. E exact Avengers, doar ca acum avem optiunea care lipsea in Avengers - faptul ca putem cere ajutor celorlalti membrii.

    Combat-ul pare identic. Nava si ce se intampla acolo pare la fel. Misiunile la fel.
    Ce pare nou, e ca avem cateva decizii prin dialoguri, care pot duce la lucruri diferite, in functie de alegeri.

  13. #13 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Parca nu ne-am uitat la aceleasi video-uri, pentru ca mie nu mi se pare ca seamana cu Avengers.
    Combat-ul intr-adevar seamana un pic - te bati cu valuri de inamici identic dar din ce zic astia, e mai tactic si mai asemanator cu FFVII Remake.
    In schimb Guardians e complet single-player, nu vad sa aiba structura de "live service" game, story-ul si structura par sa se semene mai mult cu Mass Effect.
    Sper sa nu-l faca prea grindy sau sa aiba micro-transactions (in ESRB rating nu scrie nimic de "In-game purchases").
    Toate preview-urile par foarte promitatoare, si Ben de la Easy Allies simte ca jocul va fi bun.
    Fingers crossed, ca dupa ce s-a amanat "Dying Light 2" nu au ramas multe anul asta care sa ma intereseze .

  14. #14 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai si Avengers are povestea SP, iar eu cu aia comparam. Nici nu m-am atins de MP in ala si nici nu am de ce sa o fac.

    De micro tranzactii nu stiu ce sa zic, dar am vazut ca Drax are 2 skin-uri - ori se deblocheaza prin joc, ori se cumpara cu bani virtuali/reali.

    Si da, cei de la EZA par foarte incantati, dar 90% din timp vorbesc despre joc de parca nu au jucat Avengers - abea-l mentioneaza putin la final, desi din ce arata, pare exact scheletul avengers dar in alt univers/cu alte personaje.

    Teoretic ar trebui sa fie mai ok, pentru ca se vor focusa doar pe Star Lord si animatiile/combat-ul/abilitatile lui, sa le poti face ok si sa fie si cool, dar din ce au aratat, pare o combinatie de Iron Man cu Black Widow, poate si Captain America - din Avengers.

    Sper sa ma insel, pentru ca-mi plac fff mult personajele si daca reusesc sa le faca si amuzante si legate de o poveste buna, as vrea sa-l joc.

    Vedem dupa ce apar reviews alea pe bune.

  15. #15 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Marvel's Guardians of the Galaxy - Launch Trailer


  16. #16 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    He's Not A D*ck! Guardians of the Galaxy Meet Your Heroes


    Marvel's Guardians of the Galaxy - "You Got This" TV Spot

  17. #17 SP
    Manager paul's Avatar
    Metacritic:
    - xx - PS4
    - 81 - PS5
    - xx - XONE
    - 84 - XS
    - xx - Switch
    - xx - PC
    OpenCritic:
    - 82
    Recenzii video:
    IGN:

    GameSpot:

    ACG:

    Easy Allies:

    Game Informer:

    Push Square:

    The Escapist:

    Games Radar:

    Destructoid:

  18. #18 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Marvel's Guardians of the Galaxy Review - The Final Verdict



    Marvel's Guardians of the Galaxy review | PS5, PS4, Xbox, PC, Switch


  19. #19 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ma uit la gameplay pe canalul lui theRadBrad si foarte rar mi s-a intamplat sa ignor atat de nesimtit lansarea unui joc pentru ca apoi sa fiu atat de placut surprins.

    Mi se pare ca arata bine, foarte clean si cu atentie la detalii, caracterele mi se par foarte bine facute iar gameplay-ul pare fun. Per total, arata a joc current gen, nefiind tras inapoi de vechile platforme PS4/X1.

    Cool, l-am adaugat in wishlist si cand voi avea timp chiar il voi juca!

  20. #20 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie mi se pare penibil sa te bati cu niste cuburi gelatinoase Pe langa partea penibila de design, imi pot imagina ce AI au acele cuburi...

    Referitor la joc, mi se pare totul mult prea incarcat. Toata interfata aia e horror. Nu vezi nimic calumea. Doar contururi, hit points, iconite, flashy stuff, samd.

    Si zic si aici ce am zis pe chat - am vazut 2 reviews pana acum, ambele de note foarte mari/calificative foarte bune, dar ambele zic mai multe chestii negative decat pozitive si nu se leaga niciunu de ce am zis eu mai sus. Poate unora le place, dar mie clar nu.

    Eu voi zice pas pana nu va fi in gamepass ca sa-l incerc "gratuit".

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Vand joc Marvel's Guardians of the Galaxy Telltale Ps4 By flaviud in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 14-02-2020, 23:15
  2. Replies: 9 Last Post: 31-03-2017, 12:07
  3. Replies: 0 Last Post: 19-02-2014, 04:07
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04
  5. Replies: 0 Last Post: 04-03-2012, 12:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts