Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 12 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 235

Thread: DmC: Devil May Cry

  1. #1 SP
    Member griever666's Avatar

    DmC: Devil May Cry

    Rumor: Ninja Theory making Devil May Cry 5

    "In what will surely be the most unexpected rumor of the day, Game Informer is claiming that Heavenly Sword and Enslaved developer Ninja Theory is responsible for the fifth entry in Capcom's action series, Devil May Cry. Western devs creating Devil May Cry 5? It's more likely than you think.

    Capcom has implied in the past that it will farm out its older IP to the West and concentrate on internally developing new content. Given the considerable Western appeal of Devil May Cry, and the fact that DMC4 wasn't the best in the series, it isn't a huge stretch to imagine that Ninja Theory is on this one. The Cambridge-based studio is working on a "secret project", after all.

    Still, it's a strange concept, so let's until an actual confirmation arrives, we'll just have to file this away as gossip. We really are due another Devil May Cry though, so I hope that at least the existence of a DMC5 is real."

    Destructoid - Rumor: Ninja Theory making Devil May Cry 5

    Oh boy, sper ca nu e adevarat!!!
    Oricum, din cate stiu azi incepe Captivate 2010, asta inseamna ca e foarte posibil sa aflam ceva.

  2. #2 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Scrie undeva in acest zvon ca va fi exclusiv PS3?

  3. #3 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Daca nu e exclusiv se face petitie sa il faca exclusiv.

  4. #4 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Trebuie facut la fel si pe aria Xbox 360, cum ai prins zvon despre un joc, cum ai deschis un thread! Ai vazut o noua optiune in meniul unui joc, ai deschis thread pentru optiune! Ai aflat ca apare DLC la un joc, ai deschis thread!

  5. #5 SP
    Member griever666's Avatar
    Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
    Trebuie facut la fel si pe aria Xbox 360, cum ai prins zvon despre un joc, cum ai deschis un thread! Ai vazut o noua optiune in meniul unui joc, ai deschis thread pentru optiune! Ai aflat ca apare DLC la un joc, ai deschis thread!
    Stai ca nu inteleg care e problema ta! Nu am vazut nici un thread deschis pe DMC5. Ce vroiai sa nu zic nimic? Asta e forum, aici discuta cei interesati de jocul asta, ai libertatea sa nu intrii si sa nu comentezi!
    Nu te supara, dar cred ca n-am deschis nici 10 threaduri de cand sunt pe forumul asta, iar avand in vedere ca nu am Xbox 360, pur si simplu nu ma intereseaza sectiunea aia, asa ca daca vrei sa deschizi un thread acolo be my guest!

  6. #6 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Ideea mea era simpla si clara si se bazeaza pe doua lucruri: 1. jocul nu a fost inca anuntat; 2. in niciun caz nu e exclusiv.
    Ca te doare pe tine-n paispe de o alta arie, nu te absolva de obligatia de a fi deschis thread-ul pe Console Club. Desi e mult spus si asa, ar fi trebuit sa astepti pana cand se stia ceva mai concret.
    Cum ar fi daca apare un thread pe 360, unul pe Console Club, si mai e si asta de-aici? Forum sau piata de cartier?

    Acum ma scuzi, ma duc sa deschid thread-urile "God of War cu Alt Protagonist", "Cine va fi Alt Protagonist?", apoi un poll-thread "Cine-i mai bad-ass: Kratos sau Alt Protagonist?". Daca ma mai scarpin undeva, mai imi vine inspiratia pentru alte cateva thread-uri.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Threadul a fost mutat pe aria generala pana vedem si noi ceva oficial cum ca va fi exclusiv PS3. Pana atunci, calm down and have a bud

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Devil May Cry 5 wishlist:

    Extreme Bloody Palace
    Extreme Bloody Palace
    Extreme Bloody Palace

  9. #9 SP
    Member griever666's Avatar
    Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
    Ideea mea era simpla si clara si se bazeaza pe doua lucruri: 1. jocul nu a fost inca anuntat; 2. in niciun caz nu e exclusiv.
    Ca te doare pe tine-n paispe de o alta arie, nu te absolva de obligatia de a fi deschis thread-ul pe Console Club. Desi e mult spus si asa, ar fi trebuit sa astepti pana cand se stia ceva mai concret.
    Cum ar fi daca apare un thread pe 360, unul pe Console Club, si mai e si asta de-aici? Forum sau piata de cartier?

    Acum ma scuzi, ma duc sa deschid thread-urile "God of War cu Alt Protagonist", "Cine va fi Alt Protagonist?", apoi un poll-thread "Cine-i mai bad-ass: Kratos sau Alt Protagonist?". Daca ma mai scarpin undeva, mai imi vine inspiratia pentru alte cateva thread-uri.

    "1. jocul nu a fost inca anuntat" Ok, exista vreo regula care spune ca la rubrica PS3 nu pot deschide un thread despre un joc neanuntat, dar care face parte dintr-o serie? Si sa deschid cand? Cand e anuntat jocul si cand se confirma sau nu zvonul? Atunci ce rost mai are sa mai discuti despre un zvon?
    "2. in niciun caz nu e exclusiv." Tu stii deja ca un joc neanuntat nu este in nici un caz exclusiv.
    "Cum ar fi daca apare un thread pe 360, unul pe Console Club, si mai e si asta de-aici?" Se strica serverele si dispare Console Games de pe fata pamantului. Se va descoperi cine a fost mai intai, oul sau gaina. Daca ai o problema raporteaza threadul sa fie mutat, nu veni aici sa faci pe interesantul.

    "Acum ma scuzi, ma duc sa deschid thread-urile "God of War cu Alt Protagonist", "Cine va fi Alt Protagonist?", apoi un poll-thread "Cine-i mai bad-ass: Kratos sau Alt Protagonist?". Daca ma mai scarpin undeva, mai imi vine inspiratia pentru alte cateva thread-uri."
    Te scuz, deschide orice thread vrei, nu o sa ma vezi pe mine postand acolo si facand pe desteptul. Daca nu ma intereseaza nici macar nu-l citesc.

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    1. Poti deschide threaduri despre orice joc ce nu este lansat inca. Probabil cei cu X360 s-au simtit un pic lasati deoparte (nu ca vreunul din ei s-a agitat sa deschida thread pe aria proprie despre DMC5)...

    2. Nu ma pot baga la partea cu cine a fost intai... dar am un feeling ca a fost gaina

    Acum please get back on topic. Eu nu am gasit nimic legit despre el. Pana si cover-ul gasit mi se pare fake...
    Attached Images Attached Images devilmaycry5-1.jpg

  11. #11 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by griever666 View Post
    "1. jocul nu a fost inca anuntat" Ok, exista vreo regula care spune ca la rubrica PS3 nu pot deschide un thread despre un joc neanuntat, dar care face parte dintr-o serie? Si sa deschid cand? Cand e anuntat jocul si cand se confirma sau nu zvonul? Atunci ce rost mai are sa mai discuti despre un zvon?
    "2. in niciun caz nu e exclusiv." Tu stii deja ca un joc neanuntat nu este in nici un caz exclusiv.
    "Cum ar fi daca apare un thread pe 360, unul pe Console Club, si mai e si asta de-aici?" Se strica serverele si dispare Console Games de pe fata pamantului. Se va descoperi cine a fost mai intai, oul sau gaina. Daca ai o problema raporteaza threadul sa fie mutat, nu veni aici sa faci pe interesantul.

    "Acum ma scuzi, ma duc sa deschid thread-urile "God of War cu Alt Protagonist", "Cine va fi Alt Protagonist?", apoi un poll-thread "Cine-i mai bad-ass: Kratos sau Alt Protagonist?". Daca ma mai scarpin undeva, mai imi vine inspiratia pentru alte cateva thread-uri."
    Te scuz, deschide orice thread vrei, nu o sa ma vezi pe mine postand acolo si facand pe desteptul. Daca nu ma intereseaza nici macar nu-l citesc.
    Relax nu are rost sa te enervezi. Vezi ca vor urma PM-urile, daca nu s-a intamplat deja.

  12. #12 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
    Ideea mea era simpla si clara si se bazeaza pe doua lucruri: 1. jocul nu a fost inca anuntat; 2. in niciun caz nu e exclusiv.
    Ca te doare pe tine-n paispe de o alta arie, nu te absolva de obligatia de a fi deschis thread-ul pe Console Club. Desi e mult spus si asa, ar fi trebuit sa astepti pana cand se stia ceva mai concret.
    Cum ar fi daca apare un thread pe 360, unul pe Console Club, si mai e si asta de-aici? Forum sau piata de cartier?

    Acum ma scuzi, ma duc sa deschid thread-urile "God of War cu Alt Protagonist", "Cine va fi Alt Protagonist?", apoi un poll-thread "Cine-i mai bad-ass: Kratos sau Alt Protagonist?". Daca ma mai scarpin undeva, mai imi vine inspiratia pentru alte cateva thread-uri.
    Chill.

    @Monky: Coverul ala e fake 100%. Despre DMC5 nu am gasit nici eu mai nimic, doar speculatii. Sper, insa, sa iasa cat mai repede. Me iz a a huge fan
    Attached Images Attached Images extraveral_blister_tbl_20_ro_m.jpg

  13. #13 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
    Trebuie facut la fel si pe aria Xbox 360, cum ai prins zvon despre un joc, cum ai deschis un thread! Ai vazut o noua optiune in meniul unui joc, ai deschis thread pentru optiune! Ai aflat ca apare DLC la un joc, ai deschis thread!
    ...
    Attached Images Attached Images red-pill-blue-pill.jpg

  14. #14 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Se anunta o zi cu soare.


    Apropos de DMC5 - vor avea un "contender" extrem de serios in persoana unei anumite vrajitoare..Nu dau nume...Nu nu...

  15. #15 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
    Ideea mea era simpla si clara si se bazeaza pe doua lucruri: 1. jocul nu a fost inca anuntat; 2. in niciun caz nu e exclusiv.
    Ca te doare pe tine-n paispe de o alta arie, nu te absolva de obligatia de a fi deschis thread-ul pe Console Club. Desi e mult spus si asa, ar fi trebuit sa astepti pana cand se stia ceva mai concret.
    Cum ar fi daca apare un thread pe 360, unul pe Console Club, si mai e si asta de-aici? Forum sau piata de cartier?

    Acum ma scuzi, ma duc sa deschid thread-urile "God of War cu Alt Protagonist", "Cine va fi Alt Protagonist?", apoi un poll-thread "Cine-i mai bad-ass: Kratos sau Alt Protagonist?". Daca ma mai scarpin undeva, mai imi vine inspiratia pentru alte cateva thread-uri.

  16. #16 SP
    Member Razielim's Avatar
    Ramane sa vedem daca va fi de bun augur schimbarea de macaz pe care o face Capcom.
    Cred ca zvonul asta are un sambure de adevar.

    Personal cred ca va fi o continuare de calitate, avand in vedere experienta celor de la Ninja Theory..........insa fani japonezi nu cred ca vor fi foarte multumiti, avand in vedere radacinile anime ale francizei DMC.........., dar cine stie, poate va prinde si acolo.
    Urmarind trendul actual se vede ca Asia accepta din ce in ce mai bine jocurile din west, tinad cont de diferentele de prezentare si culturale.

    Pentru mine povestea din DMC nu a stralucit nici o data, gameplay-ul a fost cel care ma atras, acum e momentul sa avem si o poveste de calitate.
    Finger crosed!

  17. #17 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    VG247 Blog Archive Ninja Theory stays mum on DMC5 rumours

    Ninja Theory boss Tameem Antoniades has told VG247 the studio isn’t saying anything about its secret project that was revealed a couple of months ago.Speaking in an interview published earlier this evening, he, however, didn’t quite rule out the project in question could possibly be a collaboration with Capcom on Devil May Cry 5.“I can say it is an unannounced game for an unannounced publisher,” Antoniades told us in Barcelona a couple of weeks ago during a Namco press event to promote Ninja Theory’s latest title Enslaved.When pushed if it was DMC5, he added: “Well, there’s no way I’m gonna confirm or deny if we’ve got anything to do with it”Not quite confirmation, but not a quite denial either. We’ll bite… for now.

  18. #18 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Numai sa nu bage naibii sistemul ala cu atacuri portocalii si atacuri albastre, ca dau cu Dante de pamant. Heavenly Sword mi-ar fi placut de zece ori mai mult daca nu il complicau cu sistemul ala de atac si defensiva pe doua culori (care, din screenshoturi, mi se pare ca e introdus si in Enslaved).

    Devil May Cry trebuie sa fie clean fun, fara sa trebuiasca sa petreci tot timpul cu ochii pe inamici, sa vezi cu ce fel de atac vin la tine acum, sa vezi cum tii barajul la fiecare in parte. Pai cand ai 10 inamici in acelasi timp si fiecare ataca random, ti-o frecat mersul.

  19. #19 SP
    Member sahara's Avatar
    Sper sa se adevereasca zvonul. I :love: DMC.

    PS: Oul a fost primul

  20. #20 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by sahara View Post
    Sper sa se adevereasca zvonul. I :love: DMC.

    PS: Oul a fost primul
    Şi eu aştept cu interes confirmarea zvonului.
    PS: Şi cum i-a fost asigurată o incubaţie adecvată �n vederea ecloziunii, �n lipsa găinii?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 12 1 2 3 11 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts