Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Tatuaje din Gaming

  1. #1 SP
    Senior Member kragod's Avatar

    Tatuaje din Gaming

    Salut,

    As vrea sa imi acopar un tatuaj mai vechi de pe spate (un tribal), si cum imi place sa fiu consecvent, as vrea ceva din gaming.
    As ruga comunitatea sa imi dea ceva idei, ori personaje, ori chiar poze, sunt in criza de idei... Kratos iese din discutie, el este acontat. Cum e vorba de acoperire, ceva mai intunecat ar fi de preferat.

    PS: Sper sa nu fiu offtopic cu threadul asta, dar m-ar ajuta cateva sugestii.

    Go!

  2. #2 SP
    Junior Member AizenKs's Avatar


    Uncharted 3 + Little Big planet

  3. #3 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Ms, dar fiind acoperire de alt tatuaj, nu ar iesi cum trebuie. Dar ideea e chiar ok, will keep in mind.

  4. #4 SP
    Member rareshica's Avatar
    Depinde si cat de mare e tatuajul pe care vrei sa il acoperi.
    Attached Images Attached Images gearsofwar.png

  5. #5 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Ceva de genul ma gandeam, parul sa fie peste tatuajul vechi
    @Rareshica, cam cat e cercul de la stema gears, cam asa e de mare e asta vechi. Ms de idee ma gandeam si eu la asta, dar pare simplut doar asa stema.
    Attached Images Attached Images photo.png

  6. #6 SP
    Senior Member Walkman's Avatar

  7. #7 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Ms man, super idee cu Death, nu am luat-o in considerare pana acum, si e si ok, ca e mai dark asa.

  8. #8 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Astea mi se par interesante
    Attached Images Attached Images 8827d1336747729-game-tattoos-megaman.jpg tumblr_mc06hwzad81rj7di5o3_400.jpg

  9. #9 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Salut,

    As vrea sa imi acopar un tatuaj mai vechi de pe spate (un tribal), si cum imi place sa fiu consecvent, as vrea ceva din gaming.
    As ruga comunitatea sa imi dea ceva idei, ori personaje, ori chiar poze, sunt in criza de idei... Kratos iese din discutie, el este acontat. Cum e vorba de acoperire, ceva mai intunecat ar fi de preferat.

    PS: Sper sa nu fiu offtopic cu threadul asta, dar m-ar ajuta cateva sugestii.

    Go!
    Eu recomand sa mergi pe unul gears of warMerita

  10. #10 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Eu l as pune pe Joker :
    Attached Images Attached Images the_joker_tattoo_by_carlyshephard.jpg

  11. #11 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Zero View Post
    Eu l as pune pe Joker :
    Asa da

  12. #12 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by Zero View Post
    Eu l as pune pe Joker :
    DA, e misto tatuajul. Bine, nu mai misto ca Kratos al meu, but still.

    Ideea e ca imi trebuie unul cu mai mult negru, tribalul meu trebuie acoperit tot cu aceeasi culoare. De aia ma gandeam la Wolverine pe care l-am pus, sau Death de la Wlakman e bun.

  13. #13 SP
    Member Harilip's Avatar
    ai putea incerca ceva asemanator cu Red lightning( care are si negru), din Infamous
    http://community.us.playstation.com/...ginal?v=mpbl-1
    http://cache.gawkerassets.com/assets...d4097cdd7a.jpg

    un contrast..ceva.. just saying

  14. #14 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Da, o alta idee buna, asta din Infamous. Ms Harilip, great idea.

  15. #15 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Ceva intunecat si scarry
    Attached Images Attached Images killzone-3-controller-lag-fixed.jpg

  16. #16 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Astea sunt finalistele. Ce ati alege?
    Attached Images Attached Images darksiders_ii_3-wallpaper-1280x960.jpg darksiders_ii_death_lives-wallpaper-1280x960.jpg photo.png

  17. #17 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sincer nici una din ele. Darksiders mi se pare o serie prea noua incat sa ii acorzi o asemenea importanta. Parerea mea, nu stiu. Eu zic sa nu te grabesti cu o decizie. Doar e forever. Fa-ti un Mario, sau chiar Donkey Kong. Nici stema din Half Life nu e rea.

  18. #18 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    I'll go with WolverineHe's so coolMy favourite marvel character

  19. #19 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Au trecut 4 zile de cand ai deschis thread-ul si ai ajuns deja la decizia finala? Cred ca daca as avea intentia sa-mi fac un tatuaj, m-as gandi dinainte cu mult la cum s-arate. Eu am peste 140 de jocuri terminate iar daca as vrea neaparat din gaming mi-as alege sa fie ceva din jocul nr.1, PoP Warryor Within in cazul meu.
    Avand in vedere ca este un lucru pe care il vei avea toata viata, ti-as recomanda sa colaborezi cu un artist desenator, sa-i spui cam ce ai in minte si el sa iti faca, daca te vei lua dupa anumite wallpapere vei avea din start o limitare. Dpmdv cele 3 alese de tine sunt banale, transparente, vagi.

    Ti-am dat ceva facut intunecat care cu siguranta ar fi bun pentru acoperirea tribalelor.
    Attached Images Attached Images pop.jpg

  20. #20 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Dacă ești indecis asupra unor modele, cu at�t mai mult, dacă ceri părerea altor persoane despre ce tatuaj ar trebui să-ți faci, cred că ar fi mai bine să nu-l faci deloc. Un tatuaj este mult prea personal pentru ca părerea celor din jur să conteze. Și dacă-l faci doar ca să arate cool, e fix zero.

    �n fine, aruncă o privire aici și aici, poate �ți vin și alte idei.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 38 Last Post: 19-03-2014, 12:34
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Cel mai epic boss din gaming ? By zinodaur in forum Console Club
    Replies: 22 Last Post: 08-03-2009, 04:08

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts