Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 11 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 213

Thread: Vanquish

  1. #1 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

    Vanquish

    Platinum Games, impreuna cu Shinji Mikami, creatorul Resident Evil, pregatesc un third-person shooter cu un ritm foarte ridicat.

    Platinum Games new title revealed

    As promised, Platinum Games new title was revealed tonight on GTTV on Spike. Geoff Keighley teased about the title throughout the week, but the show has now aired and the new title has now been revealed. Previously, Platinum Games made such titles as Mad World for Wii and their latest title was Bayonetta, which released on the Xbox 360 and PS3 earlier this month.

    The title is known as Vanquish. The game is a shooting title made by famed Resident Evil creator Shinji Mikami. During the trailer, you see a soldier battle a huge mech and some other type of futuristic enemies. Graphically, the game looks much better than Bayonetta did.

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Am o surpriză pentru voi - *searches old Videos LeveL DVD's...*

    Dacă e ceea ce cred eu, atunci acest joc (pe atunci) a fost anunțat un PS3 exclusive

    ...revin.

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Oki, n-am găsit nimic prin DVD-urile mele...foarte aiurea - facem altfel (vă povestesc despre ce era vorba...cu siguranță mai știu și alții). Poate este alt joc ce s-a anulat (am căutat �n lista de jocuri anulate și nu l-am găsit) deci...coincidența e prea mare...vă povestesc scenariul (pe care l-am văzut �n două clipri și gata).

    Țin minte că cele două clipuri (un trailer și un gameplay - tech demo - �n care un băiat povestea despre ce e vorba super detaliat ) le-am văzut imediat după trailerul pentru Tekken 6 (trailerul cu Jin...mă rog).

    Tot așa �n viitor...costum alb...(exact ca cel din Vanquish). Nivelul prezentat era �ntr-un oraș distrus și din cer tot cădeau un fel de nano-roboți-extratereștrii (de diferite mărimi). Ce era ciudat la ei...că după ce-i termina personajul cu arma, eliminau un fel de fantome. Fantomele arătau ca...Mephisto din Devil May Cry 4 (poză) și aveau alte atacuri. Dacă �ntr-un timp destul de scurt, nu erau eliminate, ele se re-�ntorceau �n nano-roboți dar de data asta...aveau alte atacuri (oricum ceva ciudat). Asta a subliniat tipul care se juca...că jocul se schimbă mereu.

    Soldatul...avea o singură armă - super avansată, și arăta...OMG �n tot jocul doar de arma aia ai nevoie (așa a zis tipul care rpezenta jocul). Pe armă se puteau pune tot felul de upgrade-uri (a și arătat c�teva)...upgrade-uri vitale. Deci �n permanență trebuiau schimbate deoarece inamicii acționau complet diferit de fiecare dată. A mai pomenit ceva de polaritate...(parcă arma se făcea neagră...asta nu știu exact).

    ...cam asta era. Gameplay-ul prezentat era de vreo....10-15 minute bune și totul era așa...solid. O atmosferă apăsătoare

    Arma...seamănă cu cea din Vanquish. Chiar asta mi-a atras atenția...arma și costumul de luptă.

    Tipul se juca pe un PS3 (se vedea controller-ul și butoanele din menoul de upgrade) și a specificat la finalul...demonstrației/interviului...că este un joc exclusiv PS3 și că e ceva revoluționar.

    Mor de ciudă că nu-mi amintesc numele jocului...

    Oricum am rămas super impresionat de ce-am văzut/auzit Nu știu dacă faza cu PS3 Exclusive a rămas �n picioare...dar n-am mai auzit absolut nimic despre acel joc/proiect.

    Dacă despre Vanquish e vorba atunci NOTA ZC

    ***later edit***

    Mai țin minte că...și pe Gamespot (demult...) mai era acel tech demo prezentat.

    Am atașat o poză aproximativă cu arma. Arma era albă, cu mici simboluri. Mai multe nu-mi amintesc (au trecu 2-3 ani buni).

    ***later edit 2***

    M-am uitat atent la armă (asta din clip e neagră ) și mi-am adus aminte că și arma la care făceam eu referire avea o sferă (ca cea din cerc) ce-și schimba culoarea �n funcție de inamici (sau tipul de muniție folosită). Neagră (avea mici socuri electrice - ce paralizau - și trăgea spre fantomele alea), roșie (un fel de laser beam - și trăgea spre roboții ăia), verdele nu mai știu ce era...
    Attached Images Attached Images mephisto.jpg top10weapons.jpg paint.jpg

  4. #4 SP
    Member drik's Avatar
    Cum am spus si la stiri. Pe moment ce avem e prima folosire in istorie a plotului ce implica SUA atacata si nu prea multa originalitate in ceea ce priveste designul general. Also Citroen is involved.

  5. #5 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  6. #6 SP
    Member thegame's Avatar
    so we can assume the title will at least be coming to the PS3 (and by extent, probably the 360 as well)

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  8. #8 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  9. #9 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    VG247 Blog Archive Mikami confirms Vanquish for winter, is a PS360 title

    Vanquish director Shinji Mikami has confirmed the new IP from Platinum will release this winter in Japan at least.Speaking in this week’s issue of Famitsu, he also confirmed (via GAF) it’ll be appearing on PS3 and 360.

  10. #10 SP
    Senior Member erik95's Avatar

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...�ncet, �ncet se conturează despre ce-am zis mai sus

  12. #12 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    A aparut un articol despre vanquish pe IGn si sunt si cateva screenuri de gameplay pe acolo

  13. #13 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    Quote Originally Posted by GuCOZA View Post
    A aparut un articol despre vanquish pe IGn si sunt si cateva screenuri de gameplay pe acolo
    Cred ca te referi la acesta : Vanquish First Look - Xbox 360 Preview at IGN
    Attached Images Attached Images vanquish-1.jpg vanquish-2.jpg vanquish-3.jpg

  14. #14 SP
    Senior Member erik95's Avatar

  15. #15 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  16. #16 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  17. #17 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    New scans:
    Attached Images Attached Images 30sk8qx.jpg xksz1y.jpg 24qn1i8.jpg 14izqrn.jpg

  18. #18 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  19. #19 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  20. #20 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    arata foarte bine. pare ceva gen Lost Planet.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 11 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vanquish Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 15 Last Post: 19-10-2010, 20:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts