Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 2 of 2

Thread: HDD 5400rpm vs SSHD vs HDD 7200rpm

  1. #1 SP
    Junior Member lamur's Avatar

    HDD 5400rpm vs SSHD vs HDD 7200rpm

    Ce este recomandat pentru un PlayStation 4 / Pro in locul HDD-ului original de 5400rpm pentru imbunatatirea performantelor legate de loading-ul nivelelor, imbunatatirea responsivitatii consolei (ex: functia share - dupa ce apas butonul de Share stau secunde bune pana imi apare mesajul de salvare al screenshot-ului), etc..

    Am un SSHD de 1 TB de la Seagate si nu stiu daca in afara de timpul de boot imbunatateste performanta overall cu ceva. Si nu stiu cat de mult ar schimba situatia un HDD de 7200rpm.

    SSD-ul iasa din discutie pentru ca am nevoie de spatiu si costa foarte mult pentru 500/750GB. Voi ce spuneti, care sunt experientele voastre legate de subiectul asta?

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Exista imbunatatiri de 25-35% in functie de SSHD. Gasesti numeroase teste concrete pe net chiar pe consola Pro, unde cam astea sunt diferentele.

    Eu personal am ramas la un HDD de 5400rpm, care se misca greu, dar am ales mai mult spatiul in detrimentul unui SSHD, care la aceasi capacitate de 2TB nu merita pentru uzul meu. Eu prefer sa am toate jocurile instalate mereu, incat sa nu stau sa se instaleze si sa isi caute patchuri cand am eu chef sa joc cine stie ce joc de acum 3 ani. Majoritatea in schimb am vazut ca prefera sa aibe doar cateva jocuri instalate si sa bucure de timpi de incarcare mai buni.

    Eu zic sa pui SSHD-ul pe care il ai si vei observa singur diferentele. Daca iti convine sporul, il lasi, altfel poti reveni oricand.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts