Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 45

Thread: The Crew Motorfest

  1. #1 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    The Crew Motorfest

    Un nou joc din seria The Crew a fost anuntat azi de catre Ubisoft.
    Jocul va fi disponibil anul acesta (in 2023) pe PlayStation®5, PlayStation®4, Xbox Series X|S si Xbox One + PC.



    Key Features

    The Newest Chapter in The Crew Franchise – The Crew Motorfest builds on the legacy of The Crew franchise to make it the best open world action-driving experience in the series. Get ready to race through the city streets of Honolulu, go down the ashy volcano slopes, adventure deep in the lush rainforest, drift along the curvy mountain roads, or just chill down on the sunny beach.
    O’ahu Turned into a Motor Paradise – Evergreen car culture festival at the heart of the game, Motorfest has settled in the beautiful island of O’ahu, part of the Hawaiian archipelago. On your own or with your crew, come explore this beautiful new playground behind the wheel of hundreds of the most legendary vehicles.
    Motorfest Never Ends – The festival will allow you to fulfill your ultimate action driving bucket list through a series of tailor-made races, themed events, and other unique challenges. Whatever the way you enjoy cars and driving, there is something in there for you!
    Comunicatul de presa in engleza:


    Deci renunta la ideea de harta americii si raman la o harta mai mica, o insula, cu un festival, cam la fel ca Forza Horizon.
    Attached Images Attached Images crew-motorfest_2023_01-31-23_004.jpg crew-motorfest_2023_01-31-23_003.jpg crew-motorfest_2023_01-31-23_002.jpg crew-motorfest_2023_01-31-23_001.jpg screenshot-2023-01-31-194615.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member valuta's Avatar
    Arata ca un joc de mobile din teaser-ul asta...

  3. #3 SP
    Member westy9009's Avatar
    de unde au plecat cu primul " The Crew" ; o idee noua, open world frumos , promisiunea unui multiplayer care cel putin pe hartia arata bine si unde s-a ajuns cu seria asta ( avioane , Honolulu,Hawai ) .

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Personal imi place mai mult libertatea din The Crew 2 decat orice alt joc, inclusiv Forza Horizon. Problema lor la 2 a fost ca au renuntat la customizarea aia a masinilor prin care puteai schimba inclusiv pentru ce sa fie folosita masina.

    Iar acum pare ca renunta la tot ce au muncit pana acum, doar ca sa copieze cumva Forza Horizon, desi personal sunt satul pana peste cap de ideea cu festivalul in jurul caruia se intampla niste curse boring.

    Cat de grafica...daca si aia e grafica de mobile...

  5. #5 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    O sa para counterintuitive, dar ce sper eu e sa ma oblige sa joc cu anumite masini in curse, nu cum face Forza de imi da 900 de masini si la fiecare event imi zice "joaca cu ce vrei tu boss". Pai EVIDENT ca o sa iau cea mai buna masina si joc doar cu ea, ca sa optimizez timpul/banii. Too much freedom hurts

  6. #6 SP
    Manager paul's Avatar
    Lansare pe 14 septembrie.

    Cinematic introduction:

    Gameplay premiere trailer:

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte ciudat ca ei in conferinta au aratat doar CGI si In Engine trailers, dar exista videos de hands-on preview de unde ne putem face o idee.


    Nu mi se pare ca arata incredibil de bine dpdv grafic si se vede ca imprumuta incredibil de multe lucruri de la Forza Horizon - desi culmea, am inteles ca in echipa lor lucreaza oameni care au lucrat la primul Test Drive Unlimited, joc din care s-a inspirat si Forza Horizon.

    De mentionat ca in joc vom avea si motociclete, avioane si barci, nu doar masini, dar momentan au preferat sa arate doar masinile.

  8. #8 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    In video-ul asta mi se pare ca arata mai bine:

  9. #9 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Totul bine si frumos pana la "Car RPG", nu stiu de ce insista cu sistemele astea stupide

  10. #10 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Deep dive

  11. #11 SP
    Manager paul's Avatar
    Festival Program trailer:

  12. #12 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    M-am jucat cateva ore in weekend in closed beta si sunt foarte placut surprins.

    Jocul este foarte bun, mult peste asteptari. Da, este foarte asemanator cu Forza Horizon 5, inclusiv locatia, iar grafic, sincer, imi place foarte mult, cel putin in anumite locatii, gen pe langa apa, prin padure, samd, iar pop-in, in modul 60fps, este mult mai bun decat in FH5.

    Pe partea de control, mi se pare ca au imbunatatit mult fata de Crew 2, astfel incat masinile au o alta greutate si parca sunt mai lipite de sosea.
    Iar faptul ca poti oricand sa schimbi cu barca sau avion, deja face ca fast travel-ul sa nu mai fie atat de necesar.

    Eu il astept cu interes, desi imi pare sincer rau, ca au renuntat la harta aia cu toata america, pe care clar o puteau imbunatati.


  13. #13 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Totul bine si frumos pana la "Car RPG", nu stiu de ce insista cu sistemele astea stupide
    Insista pentru ca nu stiu altceva; a devenit si The Crew franciza, ce sa ne mai facem. Eu il consider un "arcade game" care este atat de stufos si incearca sa te impresioneze atat de tare, avand o varietate atat de mare cat in final te face confuz si nu ramai cu nici o experienta. The Crew 2 n-am putut sa-l joc mai mult de 2 ore. Chat interminabil, pop-up-uri de tot soiul, ca sa nu mai spun ca masinile se controlau penibil. L-am sters si de atunci nici ca ma ating de el. Event-uri daily, weekly, whatever, season-uri 1,2,3 care costa, mai scot o masinuta de costa si aia 3 eur. Nu ma deranjeaza sa plateasc un dlc sau un item insa la un car game nu prea se merita. Pana la urma Ubisoft nu are experienta Codemasters in asa ceva Spun asta pentru ca ador jocurile cu masini, am incercat si am terminat zeci in ultimii ani (doar Forza nu am jucat pentru ca refuz sa iau o consola pentru 3-5 jocuri care m-ar interesa de la Microsoft). Sunt curios cum va fi noul Test Drive ; la acest titlu voi spune pass. Acest post este opinia personala

  14. #14 SP
    Junior Member pac86's Avatar
    Salutare , da al 3 din seria The Crew : Motorfest este copia lui Forza Horizon ! pentru cei care au ps4/5 nu au cum sa joace Forza asa ca motorfest va castiga aici . Eu din close beta am jucat 1 h , nu am avut timp . Insa am urmarit pe alti si parerile sunt inpartite .

    Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
    Sunt curios cum va fi noul Test Drive ; la acest titlu voi spune pass. Acest post este opinia personala
    Legat de Test Drive Unlimited : Solar Crown vezi ...
    este un test alpha , care a atras multa negativitate din ce era de asteptat si ce vom primi ( excludem nivelul de detalii este inca in teste alpha dar restul este slab asta se vede ) Eu da asteptam de anul trecut sa joc TDU dar tot amanat si acum o prezentare slaba , ramane sa vedem la beta care vor avea acces doar Pc urile in prima faza cum va fi jocul ! Eram sigur ca voi pre-comanda TDU dar nu stiu daca va fi mai bun decat Motorfest ( copia lui forza horizon )

  15. #15 SP
    Junior Member pac86's Avatar
    Salutare , mai cumpara cineva Motorfest !? Daca da ce versiune ati opta si unde ne putem auzi pe voce discord ( daca vreti play crew )
    Anul asta soluti la jocuri cu masini nu exista pt mine ������ NFS nimic , iar la anul vor scoate remake la cel din 2015 daca nu ma insel ! TDU nu are rost sa mai zic nimic , dezamagire maxima ! Iar Forza Motorsport nu ma intereseaza eu prefer Horizon dar pe Ps5 nu pot juca !

  16. #16 SP
    Manager paul's Avatar
    Gameplay trailer:

  17. #17 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am jucat deja cateva ore si-mi place foarte mult - imi este cam greu sa-l las din mana

    DA! S-au inspirat intr-un mod absolut grosolan din FH cu acest festival, dar jocul este foarte bun overall, de la handling, la fizica masinilor (in mare parte, pentru ca sunt mici bube), grafica, atmosfera, curse - totul a fost mult imbunatatit fata de Crew 2.

    Voi reveni cu un review cat mai complex dupa ce-l termin sau ma plictisesc de el

    Pana atunci - Live trailer

  18. #18 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Frumos realizat trailerul. Cand vine vorba de jocuri de masini nu pot sa ma abtin si trebuie sa ma rectific - o sa-l joc si eu.

  19. #19 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristache07 View Post
    Frumos realizat trailerul. Cand vine vorba de jocuri de masini nu pot sa ma abtin si trebuie sa ma rectific - o sa-l joc si eu.
    Vei avea ocazia sa-l joci in free play days cu ocazia lansarii, 14-17 Septembrie. Neaparat sa incerci Japanese si Donut playlists


  20. #20 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Nota 7 acordata de IGN! Un review explicat asa cum trebuie (allmost but not quite or don't believe the hype).


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. The Crew 2 By OEE in forum Console Club
    Replies: 83 Last Post: 23-07-2021, 20:07
  2. The Crew By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 309 Last Post: 19-06-2019, 18:43
  3. Vand The Crew 2 PS4 Sigilat By Chewie in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 11-07-2018, 21:46
  4. Vand Tom Clany's The Division,The Crew Ultimate Edition,Watch Dogs Ps4 By Bogdan_Guu in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 7 Last Post: 11-11-2017, 08:07
  5. Comunitate - THE CREW By Patrunjelu in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 11-01-2016, 22:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts