Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 48

Thread: Disney+

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    Lightbulb Disney+

    Se va lansa si la noi, this summer:
    Quote Originally Posted by The Verge
    Here is the list of new countries getting Disney Plus, per The Hollywood Reporter:

    Albania, Algeria, Andorra, Bahrain, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Egypt, Estonia, Greece, Hungary, Iraq, Israel, Jordan, Kosovo, Kuwait, Latvia, Lebanon, Libya, Liechtenstein, Lithuania, Malta, Montenegro, Morocco, North Macedonia, Oman, Palestine, Poland, Qatar, Romania, San Marino, Saudi Arabia, Serbia, Slovakia, Slovenia, South Africa, Tunisia, Turkey, United Arab Emirates, Vatican City, and Yemen.

    And here is the list of territories:

    Faroe Islands, French Polynesia, French Southern Territories, St. Pierre and Miquelon Overseas Collective, Åland Islands, Sint Maarten, Svalbard & Jan Mayen, British Indian Ocean Territory, Gibraltar, Pitcairn Islands, and St Helena.
    Disney Plus keeps pressure on Netflix with launch in 42 more countries this summer - The Verge
    Attached Images Attached Images disney-_logo.png

  2. #2 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Tot mai multe servicii de streaming. Asta e directia se pare. Cred ca urmeza xbox game pass. Nu e rau ca vine si Disney+. Serviciile astea sunt super pt ca poti sa le iei pe cat timp vrei. Nu sunt cu contracte care te obliga la anumite perioade.

  3. #3 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Eu deja sunt satul sa am 1001 subscriptii. Prietena mea avea o subscribtie la adobe de care a uitat si au incasat-o pe un an fara drept de anulare desi nu mai foloseste serviciul acela aproape deloc. si partea amuzanta e ca daca vrea sa opreasca plata automata, nu poate decat daca renunta la abonamentul respectiv pe care deja l-a platit pe un an fara sa vrea (sau cel putin eu nu am gasit cum - la alte servicii stiu ca se poate sa debifezi bifa care aproape mereu vine prebifata?! alta prostie, dar in fine. ar trebui sa bifez eu daca vreau reinnoire automata, nu sa incerce sa profite de lipsa de vigilenta a oamenilor).

    Fiecare vine cu exclusivitatile lui peste, iar produsul X exista numai pe platforma Y. Eu unul acum folosesc Netflix (la care uneori nu ma uit cu lunile), TV, si pentru orice altceva optiunile ,,alternative,,. Doar nu o sa platesc o subscriptie pentru ca vreau sa vad un singur film sau un serial. Nu sunt de acord sa platesc pentru un film mai mult decat costul de la cinema pentru filmul respectiv.

    Tare mi-ar placea ca toate serviciile astea de streaming pentru filme sa fie reunite sub o singura umbrela, nu sa rasara ca ciupercile unele dupa altele.

  4. #4 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Pai sunt reunite sub o singura umbrela . Se numește Filelist.io. ������������

  5. #5 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Este un lucru excelent ca se lanseaza Disney+ si in Romania!

    Cand ma duc la cinema cu sotia ca sa vedem 1 film, cheltui ~100-150 RON cu tot cu chipsuri, suc si toti dracii aferenti. Sigur, experienta este mult superioara TV-ului de acasa.
    Insa, la un abonament de ~30-50 RON pe luna per subscriptie, putem sa tinem lejer 2-3 active in paralel (Netflix, Amazon Prime si Disney+) si putem vedea (teoretic) un numar infinit de filme acasa.

    Referitor la Disney+, dracu ii mai intelege pe astia , fac exact ca Apple cu TV+, lanseaza oficial in Kosovo, Iraq si Palestina (care inca nu este recunoscuta oficial de toate statele membre ONU), dar nu lanseaza in tari infinit mai potente ca Rusia, Ucraina, Belarus, Kazakhstan, etc

  6. #6 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    .... Prietena mea avea o subscribtie la adobe de care a uitat si au incasat-o pe un an fara drept de anulare desi nu mai foloseste serviciul acela aproape deloc. si partea amuzanta e ca daca vrea sa opreasca plata automata, nu poate decat daca renunta la abonamentul respectiv pe care deja l-a platit pe un an fara sa vrea (sau cel putin eu nu am gasit cum - la alte servicii stiu ca se poate sa debifezi bifa care aproape mereu vine prebifata?! alta prostie, dar in fine. ar trebui sa bifez eu daca vreau reinnoire automata, nu sa incerce sa profite de lipsa de vigilenta a oamenilor).

    ....
    https://helpx.adobe.com/manage-accou...ms.html#cancel

    Daca este "Anual plan, prepaid" in primele 14 zile primesti banii inapoi si se opreste abonamentul. Dupa 14 zile nu mai primeti nimic inapoi dar abonamentul continua doar pana la finalul perioadei platite.


  7. #7 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    https://helpx.adobe.com/manage-accou...ms.html#cancel

    Daca este "Anual plan, prepaid" in primele 14 zile primesti banii inapoi si se opreste abonamentul. Dupa 14 zile nu mai primeti nimic inapoi dar abonamentul continua doar pana la finalul perioadei platite.

    Mersi. Atunci voi incerca. Am urmat toti pasii pana la cel in care ma puneau sa confirm ce inseamna ca anulez abonamentul: ,,nu vei mai putea accesa continutul etc,, , dar nu spunea nicaieri ca voi primi banii inapoi.

  8. #8 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Cand ma duc la cinema cu sotia ca sa vedem 1 film, cheltui ~100-150 RON cu tot cu chipsuri, suc si toti dracii aferenti. Sigur, experienta este mult superioara TV-ului de acasa.
    La ce cinematograf mergi? Îmi amintesc că ai televizor cu oled, nu? Eu de când am schimbat televizorul nu mai pot justifica cinematograful, mi se pare îngrozitoare calitatea imaginii. Am văzut Dune la Cinema City ultima data și mi-am stricat experiența cu negrul ăla lor care de fapt e gri și culorile spălăcite. Popcorn îmi fac și acasă pe bani mai puțini, iar canapeaua e mai mare și mai confortabila decât scaunele din sală, cel puțin daca nu mergi la vip.

    Singurul aspect unde mi se pare că cinematograful îmi bate sufrageria e sonorizarea, dar dacă mă uit la ceva singur cu căști calitatea sunetului e tot pe acolo.

  9. #9 SP
    Member codpin's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Mersi. Atunci voi incerca. Am urmat toti pasii pana la cel in care ma puneau sa confirm ce inseamna ca anulez abonamentul: ,,nu vei mai putea accesa continutul etc,, , dar nu spunea nicaieri ca voi primi banii inapoi.
    Intra pe chat cu ei si rezolvi acolo. Eu am anulat un abonament si dupa alea 14 zile, dar ma incadram in prima luna.

    Ca si support, cel putin pe chat, Adobe sunt super ok, mi-au rezolvat o gramada de cereri si probleme.

  10. #10 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Singurul aspect unde mi se pare că cinematograful îmi bate sufrageria e sonorizarea
    This!

    De obicei merg la Cineplexx in Baneasa dar cand stateam la Constanta mergeam la Cinema City.
    Ai perfecta dreptate la calitatea imaginii, insa eu sunt putin mai conservator, cred ca percep toata experienta de la cinema mai mult asa ca un intreg, cu mersul acolo, ecranul mare, sunetul, cocalarii care fac galagie, etc..

    In orice caz, noi nu realizam acum cat de norocosi suntem, dai un click pe telecomanda smart si ai access la 500 de filme in 4K... imi aduc aminte cand eram in liceu cum am mers 14 statii de autobuz pentru niste CD-uri cu Triple xXx care cred ca erau maxim in 640*480 si cu dungi
    Eu din cand in cand daca am ocazia sa ma intalnesc cu un adolescent nascut in epoca 'gigabit/smartphone' tin sa-i impartasesc din experientele de acum 20-25 de ani pentru a aprecia tot luxul acesta in care ne scaldam cu tehnologia si contentul in ziua de azi.

  11. #11 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Sunt convins ca acele filme pe CD pentru care ai mers 14 statii ti-au dat o senzatie mai placuta sa le vezi decat toate filmele de acum in 4k. Cum deja se vede ca in memorie ti-au ramas alea, si nu cele cateva sute de la un click distanta de acum. E super faina acum si tehnologia si totul. Dar sunt extrem de fericit ca in copilaria mea nu era si ca au venit incet incet toate. Am apucat sa ma bucur si eu de ele treptat, cu amintiri frumoase ca a lui Xander.

  12. #12 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    https://www.facebook.com/groups/disneyplusro/about/
    Aparent va fi disponibil din 14 Iunie in Romania....


    https://stiridisneyplus.ro/disney-pl...a-pe-14-iunie/

    Disney+ se lansează în România pe 14 iunie, dată confirmată astăzi de către Disney. Anunțul vine după ce pe data de 26 ianuarie, Disney+ oferise un comunicat de presă confirmând lansarea în vară.
    În România, prețul Disney+ va fi 29,99 lei pe lună sau 299,90 lei pe an, în funcție de planul ales
    Attached Images Attached Images disney-plus-romania-14-iunie.jpg

  13. #13 SP
    Member mladin86's Avatar

    6€/luna
    Bun pret

  14. #14 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Aici lista lansarilor si preturile abonamentelor:
    https://dmedmedia.disney.com/news/di...-2022-launches
    South Africa to launch on 18th May

    All other countries listed to launch in June

    ....
    Full list of countries (in alphabetical order) with standard and annual pricing:

  15. #15 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Nu stiu de voi, dar eu imi aduc aminte cu drag de serile de duminica petrecute impreuna cu tatal meu in fata AXN pentru a sorbi din ochi episodul de Lost care se difuza saptamanal. Mereu gandit astfel incat sa se termine cu mister, sa te lase cu gura cascata, sa fie siguri ca o sa stai lipit de TV in duminica urmatoare...

    Voi face abonament special pentru Lost, alte filme/seriale nu ma intereseaza, mai ales daca nu baga vechituri alb-negru, Criterion etc

  16. #16 SP
    Member mladin86's Avatar

  17. #17 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie nu mi se pare o super oferta asta, cu toti banii in avans, asa ca nu ma bag la asa ceva.
    Oricum sincer, Disney+ mi se pare ca merita doar daca esti fan Star Wars (ceea ce nu e cazul la mine) sau daca ai copii (ceea ce este).

    Eu sunt curios si o sa va rog sa postati pe aici cei care aveti copii si va abonati la ei de la inceput - sunt toate desenele sau majoritatea, dublate in romana?
    Dupa cum au scos tot ce tine de Disney si Pixar de pe netflix/HBO in ultimile luni si ca sa nu mai stau eu sa le caut individual pe net si pun pe ceva USB pentru lipicioasa mea, prefer sa ma abonez la inca un serviciu de genu, ca sa aibe si ea la ce se uita.

    Totodata, sunt curios daca exista discrepante intre US sau alte tari cu apa calda vs Romania, la numarul filmelor sau la ziua de lansare a filmelor noi.

  18. #18 SP
    Member VictusG's Avatar
    Eu am dat sa ma inregistrez, bag mailul si imi zice sa aleg un abonament, abonament nu este nicaieri de ales... nu inteleg, oare ce nu fac bine

  19. #19 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Intrati pe dsny.pl ca sa vedeti ce oferta au. Din ce m-am uitat eu, toate filmele au subtitrare, inclusiv RO.

  20. #20 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu intrebam de dublare in RO (adica voice over) pentru filme/desene facute pentru copii, nu de subtitrare.
    Fara subtitrare in RO nu cred ca au voie sa intre pe piata, deci aia nu ar fi fost o intrebare valida.

    Oricum interesant site-ul, macar ca sa vezi ce content exista, sperand ca o sa fie acelasi peste tot.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Colectie Eu si Disney By andreizamfir in forum Carti si Comics
    Replies: 0 Last Post: 17-09-2021, 11:05
  2. Disney inchide LucasArts By Dant3 in forum Console News
    Replies: 23 Last Post: 07-05-2013, 00:00
  3. Disney cumpara Marvel By dogdan in forum Stories & Other News
    Replies: 10 Last Post: 01-09-2009, 17:39
  4. Disney ajunge la SingStar By MonkY in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 21-08-2008, 21:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts