Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 48 of 48

Thread: Disney+

  1. #41 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Pana la urma am sunat la call center-ul lor. Era o tipa care vorbea romaneste, desi avea un accent de bulgaroaica sau ceva. I-am spus ca nu am primit oferta. Mi-a cerut numele si adresa de e-mail si ulterior mi-a spus unde sa intru ca sa introduc codul spus de ea, si de acolo am putut sa ma inregistrez cu oferta de 239,90 lei.
    Si pe e-mail specifica ca dupa 1 an, pretul este de 299,90 lei.

  2. #42 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Ai dreptate. E controld. Uitasem litera "d". Se intampla des pe telefon... deci siteul e controld.com

    Ce face mai exact e un fel de mascare a IP-ului. Cred ca asta e mecanismul. Nu am dat mare importanta modului de funnctiomare, ci ca functioneaza. Banuiesc ca IP-ul ce iese din ruter catre internet e atribuit zonei pe care iti setezi tu locatia de pe site. Cum ziceam in mesajul anterior, eu am Boston. La fel de bine pot seta pe Frankfurt, Manchester, Los Angeles etc

    Pana si reclamele pe youtube imi sunt aratate "local", specifice zonei pe care am ales-o

    Hub-urile de pe HBO USA + ceva filme de pe watchlistul meu care nu vor fi ever pe RO
    Attached Images Attached Images screenshot_20220615-150022_hbo-max.jpg screenshot_20220615-150057_hbo-max.jpg

  3. #43 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai si asta e valabil doar daca te uit de pe calc, nu? Sau cum poti face sa fie disponibil totul pe orice device din casa?

  4. #44 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Laptop, telefon, tableta, TV. Eu mai mult urmaresc de pe tableta sau TV.

    Ei iti dau un domeniu cu ceva-litere-cifre.dns.controld.com si asta il bagi pe dispozitiv cand dai sa iti setezi DNS. Pe telefon, in mod normal, e dezactivat tot timpul. Pe TV e automat, de la furnizorul de internet. Trebuie sa il setezi sa introduci manual.

    Iti arata ei pas cu pas cum se face. E o treaba de maxim 2 minute.

  5. #45 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Sumo Do, Sumo Don't | Trailer | Disney+ Singapore


  6. #46 SP
    Manager paul's Avatar
    Din 1 noiembrie, creste pretul abonamentului de la 29,99 RON la 36,99 RON. Pentru clientii existenti, se aplica din 6 decembrie:
    Quote Originally Posted by Connect
    Aflăm şi că abonamentul Standard actual primeşte beneficiile celui Premium în Europa. Dispar deci reclamele, puteţi folosi Disney+ pe 4 dispozitive, faţă de două, cât oferă abonamentul Standard actual. Calitatea imaginii va creşte la 4K şi vom avea parte şi de suport HDR, faţă de Full HD, cât primim acum la Standard.

    Clienţii care optează pentru un abonament pe un an vor avea parte de 2 luni de streaming gratuit, plătind doar 369.9 lei, în loc de 443 de lei, cât e preţul întreg. Între timp în Franţa, Germania, Italia, Elveţia, Spania şi alte ţări europene Disney+ cu reclame va costa 5.99 euro.

    Cine optează pentru abonament fără reclame plăteşte 8.99 euro.
    Abonamentul Disney+ se scumpeşte în România

    Pana pe 20 septembrie au oferta pentru clientii noi: primele 3 luni la 6,99 RON/luna.

  7. #47 SP
    Junior Member mateimatthew's Avatar
    Oferta este valabila si pentru clientii vechi, care aveau abonamentul dezactivat.

  8. #48 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Voi lua și eu pe 3 luni și dupaia întrerup abonamentul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Colectie Eu si Disney By andreizamfir in forum Carti si Comics
    Replies: 0 Last Post: 17-09-2021, 11:05
  2. Disney inchide LucasArts By Dant3 in forum Console News
    Replies: 23 Last Post: 07-05-2013, 00:00
  3. Disney cumpara Marvel By dogdan in forum Stories & Other News
    Replies: 10 Last Post: 01-09-2009, 17:39
  4. Disney ajunge la SingStar By MonkY in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 21-08-2008, 21:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts