Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 218 of 244 FirstFirst ... 118 168 208 216 217 218 219 220 228 ... LastLast
Results 4,341 to 4,360 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #4341 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu i-as da lui Mad Max oscarul fara ezitare.

  2. #4342 SP
    Banned Templier's Avatar
    The Intern 7/10

    un film pozitiv tipic american, nu e deloc comedie

  3. #4343 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Aaaaaaa....DEADPOOL...de departe cel mai bun film MARVEL si pentru cine vrea sa ma contrazica

  4. #4344 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    DEADPOOL Masterpiece! Already pre order the blu-ray
    Attached Images Attached Images deadpool__2016__poster_1_by_burakrall-d7zudkp.png untitled-2-copy.jpg

  5. #4345 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Dar ati vazut teaser-ul de la finalul creditelor?

  6. #4346 SP
    Member Mishy's Avatar
    Deadpool 10/10! Primul film Marvel pe care l-am urmarit cu placere pana la final.

  7. #4347 SP
    Junior Member ra3or's Avatar
    DeadPool 10/10. N-am mai ras asa copios de mult timp.

  8. #4348 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Acum m-am întors și eu de la Deadpool, am râs cu lacrimi, de-abia aștept Deadpool 2. O comedie de 9/10

  9. #4349 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Iar sunt singurul caruia nu i-a placut ultimul film cu super eroi? E foarte laudat si din cauza asta m-am dus si eu sa il vad, dar am ajuns la concluzia ca americanii nu mai stiu deloc sa faca comedii. Ei nu mai stiu de comic de situatie, de moravuri, de relatie, doar glume invechite repetate si cam atat. Mi se pare mai mult decat trist ca o astfel de banalitate de film este atat de apreciata.

    Nu mai exista subtilitate in filmele astea, nu mai exista dezvoltare a unei povesti si a unor personaje cu scopul de a spune ceva, totul e doar o serie de momente menite sa spuna o gluma sau alta. Aproape toate comediile astea generice de la Hollywood din ultimii ani sunt asa, nu mai spun nimic, nu iti mai transmit nimic, aceleasi faze repetate de zeci de ori. E obositor.

    Va recomand sa vizionati o comedie frantuzeasca, englezeasca, umorul e mai fin si mai complex. Se spune ca umorul britanic nu e pentru oricine, asta pentru ca lumea e obisnuita cu mizerii de genul in loc sa aprecieze arta comica dintr-un film artistic. Va recomand sa vizionati Intouchables, Tais Toi si zeci de alte filme frantuzesti, sau filme ale regizorului britanic Edgar Wright.

    Ah, si o explicatie mai complexa vizavi de ce am spus eu, chiar despre Edgar Wright:


  10. #4350 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Tudy...pe bune, începem acum să facem comparație cu filmele Jandarmul? Lasa-ma tată cu fineturi, mai avem nevoie și de chestii mai vulgare. Da, mi se pare cel mai bun film Marvel. Ah, era să uit, mi-a plăcut și Bunicul dezlănțuit cu De Niro, știu, umor ieftin a la Vacanța Mare, nota 2 de la critici, bla bla, când am ieșit din sală m-am simțit bine după încă o ora jumate de râs cu lacrimi. Câteodată nu am nevoie de cultură, vreau să mă bucur de un film care nu are ce căuta la Oscar. Nu ca Revenant ar avea ce căuta pe acolo. Comediile clasice vor rămâne
    mereu acolo, chiar acum câteva zile am revăzut pt a nu știu cata oară Cum să furi un milion.

    PS: De la Snatch nu am mai râs atât de mult

    PPS Intouchables e intr-adevar un film de colecție, actorul de culoare a fost criminal


    LE: niciodată nu mi-a plăcut timpul de mai sus

    LLE: Apropos de comedii made in France, va recomand La Cage aux Folles

  11. #4351 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    deadpool 10/10, umor de tip Hollywood dar cat de cat original si foarte bun . nu ai cum sa nu razi la filmul acesta

  12. #4352 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dant3, inteleg sa razi la un film de genul, probabil am ranjit si eu de cateva ori. Mi se pare insa cale lunga pana la a lauda filmul si a-l considera nu stiu cat de grozav. Consider ca argumentele mele ar trebui macar putin sa va faca sa va ganditi la problema comediilor americane. Imi vine greu sa cred ca nu realizati ce am spus eu daca va ganditi la comediile din ultimii ani. Caz in care chiar nu inteleg de ce puteti aplauda acelasi lucru in alte haine de fiecare data. E trist ca va multumiti cu atat de putin, mai ales ca la jocuri despicati firul in patru la orice bug sau problemuta are jocul, la filme vad ca nu va pastrati standardele proprii si va multumiti sa primiti acelasi lucru mereu.

  13. #4353 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Acum m-am întors și eu de la Deadpool, am râs cu lacrimi, de-abia aștept Deadpool 2. O comedie de 9/10
    Mai citește o dată, am spus eu ca e un film bun, o capodopera cinematografică? Am spus ca e o comedie bună dpmdv. Apoi am mai adăugat câteva recomandări și idei despre ce ai spus legat de comediile franțuzești. De asemenea și comediile vechi românești sunt peste comediile americanilor. Dar asta e alta poveste. Mi se pare ca exagerezi un pic. Nu am ridicat o statuie, dar m-am simțit bine cu prietenii la film. Pe mine m-a distrat la vremea lui și American Pie, ce să fac acum să mă uit în pământ ca îmi plac chestii mai prostuțe, Doamne ferește, doar nu ascult manele.


    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Tudy...pe bune, începem acum să facem comparație cu filmele Jandarmul? Lasa-ma tată cu fineturi, mai avem nevoie și de chestii mai vulgare. Da, mi se pare cel mai bun film Marvel. Ah, era să uit, mi-a plăcut și Bunicul dezlănțuit cu De Niro, știu, umor ieftin a la Vacanța Mare, nota 2 de la critici, bla bla, când am ieșit din sală m-am simțit bine după încă o ora jumate de râs cu lacrimi. Câteodată nu am nevoie de cultură, vreau să mă bucur de un film care nu are ce căuta la Oscar. Nu ca Revenant ar avea ce căuta pe acolo. Comediile clasice vor rămâne
    mereu acolo, chiar acum câteva zile am revăzut pt a nu știu cata oară Cum să furi un milion.

    PS: De la Snatch nu am mai râs atât de mult

    PPS Intouchables e intr-adevar un film de colecție, actorul de culoare a fost criminal


    LE: niciodată nu mi-a plăcut timpul de mai sus

    LLE: Apropos de comedii made in France, va recomand La Cage aux Folles

  14. #4354 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Hai mah Tudor, nu poti sa-mi spui ca ai mers la el cu speranta ca vei vedea o comedie cu umor gen Charlie Chaplin. Sunt diverse genuri de filme si diverse forme de umor. Serios acum, daca ai vazut trailer si nu ti-a placut, nu avea cum sa-ti placa filmul. Conteaza foarte mult asteptarile si in mod clar, daca nu e genu tau, nu te duci (o tot zic si la jocuri, dar lumea-mi tot sare in cap pentru asta). Eu personal nu sunt atras deloc de The Revenant si poate sa ia 50 de oscaruri, eu nu ma voi uita la el.

    La fel e si la jocuri, nu iei un Call of Duty daca nu-ti plac FPS-urile si dupa aia sa te plangi ca nu e un 3rd person action adventure open world game.

    Aici era vorba de un film de actiune/comedie rated R, cu umor dus la extrem si cu un personaj principal care nu moare si se regenereaza la fel ca Wolverine.

    Filmul livreaza exact ceea ce promite si pentru fanii Deadpool (me included) este superb. Chiar mi-as fi dorit ca tot filmul sa fie doar o insiruire de momente de actiune/amuzante, gen faza cu masina de pe autostrada. Dar normal ca filmele au nevoie si de poveste

    Si ca sa vorbeasca si criticu din mine, fazele CGI sunt foarte bine facute, cu mici exceptii (cred ca 2-3 mi-au zgariat retina). Dar la ani lumina de multe altele (chiar mi-a atras atentia in mod negativ CGI-ul din trailerul pentru Gods of Egypt. Cred ca n-am mai vazut o asemenea mizerie dpdv vizual pe partea de CGI, de la filmele super low budget sau Green Latern/Thor 1)

  15. #4355 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dante: Nu am spus asta, dar daca razi la un film de comedie nu cred ca e automat un film bun. Mai ales daca ai si termen de comparatie cu alte filme, cum sa nu ajungi sa il compari. Asa cum la jocuri comparam unul cu altul, eu asa compar si filmele, iar in multitudinea de comedii vazute de mine pana acum, Deadpool nu are ce cauta in niciun top, caz in care nici nu pot intelege de ce e atat de laudat, mai ales de cineva ca tine care spune ca a vizionat si alte filme de comedie mai bune. Oh well, to each his own.

  16. #4356 SP
    Banned Templier's Avatar
    dar daca razi la un film de comedie nu cred ca e automat un film bun
    nu asta e reperul la un film de comedie

  17. #4357 SP
    Junior Member ra3or's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    dar daca razi la un film de comedie nu cred ca e automat un film bun.
    Cate alte comedii cu antieroi mai sunt, care sa te faca sa razi la fiecare 2-5 minute?

    Au scos destule postere si clipuri sa te puna in tema cu "la ce te astepti" de la film.
    Stiam ca e comedie "porcoasa", tocmai d-aia m-am dus - sa rad - comparativ cu trailer/e mi-a depasit asteptarile, sunt multumit.

  18. #4358 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Deadpool - 10/10 would see again. And again. And again. And ag...
    Cel mai bun film Marvel, hands-down. Umor bun, simplu si eficient, 4th wall breaking tot filmul, misto facut. Abia astept 2-ul, cu Cable

  19. #4359 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Deadpool - 10/10. Am râs super mult. M-a șocat faptul că era și o mămică în sală cu doi copii de vreo 8 ani în sală. S-a ușchit afară la faza cu cătușele.

    Cel mai bun film Marvel de până acum pentru mine.


  20. #4360 SP
    Junior Member ra3or's Avatar
    Quote Originally Posted by Malach HaMavet View Post
    The Hateful Eight Trebuie sa mai zic altceva decat ca e Taratino movie? 9/10
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Whiplash - 10/10
    vazute(dupa ce-am citit p-aici comentariile), multzam
    recomand!

    Quote Originally Posted by cashonly View Post
    Gone Girl zici ca l-ai vazut?
    urmeaza sa-l vad si eu - tot evit - dureaza 2h si ceva,

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 218 of 244 FirstFirst ... 118 168 208 216 217 218 219 220 228 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts