Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Program Inregistrare!

  1. #1 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar

    Program Inregistrare!

    Incerc sa inregistrez un sunet de chitara cu un microfon prin Mixcraft 5.1,dar habar nu am unde sa caut sa setez noise reduction astfel incat sa mai se si auda ceva din melodie.Inainte foloseam Adobe Audition,dar imi tot apar urmatoarele erori si habar nu am de ce.Am reinstalat microsoft visual,dar degeaba.Anyway,stie cineva sa umble prin mixcraft sau stie de ce imi da erori adobe audition sau stie un alt program mai bun?Thanks

    Asa se aude cand inregistrez,prefer sa nu se mai auda bazaitul ala FileBox
    Attached Images Attached Images dasdwa.jpg wadwa.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu ma pricep la Mixcraft, dar sigur nu este de vina microfonul ? Adica, sa incerci sa iei unul dedicat pt. chitara... Intreb si eu, ca necunscatorul...

  3. #3 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Eu am folosit programul standard de la Windows să �mi �nregistrez chitara clasică și nu se auzea rău...

  4. #4 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu ma pricep la Mixcraft, dar sigur nu este de vina microfonul ? Adica, sa incerci sa iei unul dedicat pt. chitara... Intreb si eu, ca necunscatorul...

    Pai,uite o melodie inregistrata cu ajutorul Adobe Audition,deci nu prea cred ca microfonul are vreo vina.FileBox

    @naz am uitat de programul de la Windows,o sa-l incerc maine ca acum daca dau drumu la amplificator baga si vecinu' bormasina...

  5. #5 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Pai,uite o melodie inregistrata cu ajutorul Adobe Audition,deci nu prea cred ca microfonul are vreo vina.FileBox

    @naz am uitat de programul de la Windows,o sa-l incerc maine ca acum daca dau drumu la amplificator baga si vecinu' bormasina...
    Nu văd de ce să fie de la microfon, păi ia �ncearcă.. și să �l postezi aici, că �mi place cum c�nți

  6. #6 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Thanks lol.O sa postez maine ceva inregistrat cu acel program de la Windows.

  7. #7 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Incearca Audacity!

  8. #8 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Am incercat Sound Recorder de la Windows si se aude exact ca la Mixcraft.Am incercat Audicity dat de istrategie,inregistrez totul ok,dau noise reduction,setez la 1 sau 2 si imi reduce mai toata melodia.Cred ca o sa formatez special pentru Adobe Audition,am mare nevoie de el.Sau probabil o sa fac cum a zis MonkY,o sa cumpar un microfon mai bun sau o sa-l imprumut de la niste prieteni sa vad daca mai am problemele astea.Thanks anyway .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Program android text finder By ciypriyan in forum GSM
    Replies: 0 Last Post: 13-06-2013, 10:31
  2. Program de caluclat ferestre si usi PVC By 573ph4n in forum Software
    Replies: 3 Last Post: 08-01-2011, 15:22
  3. Program subtitrari PS3 By televizor in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 0 Last Post: 21-01-2010, 02:57
  4. Program de acordare chitara acustica ? By zinodaur in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 2 Last Post: 11-12-2009, 17:43
  5. The New Xbox Experience Preview program By Bobby in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 27-10-2008, 18:01

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts