Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 26

Thread: R.I.P. Madalina Manole

  1. #1 SP
    Member ciypriyan's Avatar

    R.I.P. Madalina Manole

    Indragita cantareata Madalina Manole a fost gasita miercuri dimineata fara viata, in locuinta sa din Otopeni. Avea doar 43 de ani, si ca sa fie vestea si mai cumplita, astazi era ziua ei.
    Cantareata Madalina Manole a fost gasita moarta de sotul ei, miercuri dimineata, in locuinta lor din localitatea Otopeni.
    Purtatorul de cuvant al IPJ Ilfov, Claudia Burada, a declarat ca la ora 6.30, serviciul unic de urgenta a fost anuntat ca o femeie de 43 de ani a fost gasita decedata la locuinta sa din localitatea Otopeni, confirmand ca este vorba de cantareata.
    Sotul artistei a declarat autoritatilor ca aceasta ar fi luat medicamente, insa pana la efectuarea necropsiei nu poate exista o pronuntare asupra cauzei decesului.
    Madalina Manole ar fi implinit miercuri 43 de ani. In loc sa-si sarbatoreasca aniversarea, va fi plansa de cei care i-au iubit cantecele, in peste 20 de ani de cariera.
    Problemele cardiace de care a suferit in timpul sarcinii s-au agravat se pare in aceasta primavara, si in luna mai a acestui an Madalina Manole si-a anulat turneul de lansare a celui de-al noualea album, internandu-se in spital.
    Medicii i-au diagnostocat atunci o insuficienta cardiaca, dar cum si ea, si sotul vorbeau doar de "oboseala si stres", nu si-a imaginat nimeni ca problemele sunt atat de grave incat sa o doboare. via stirileprotv.ro

  2. #2 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Am ramas masca cand am vazut stirea .Odihneasca-se in Pace.

    Apropo,astia de la realitatea sunt dusi putin cu lucrul acela care ei il numesc cap?Cum poti sa zici ca politia urmeaza sa-l audieze pe copilul ei de aproape 2 ani.......

  3. #3 SP
    Member Devergo's Avatar
    Se fac thread-uri dastea si pentru sinucigasi acum? Da, bravo ei ca a lasat un copil de 1 an fara mama, bravo ei ca a avut curajul sa-si infrunte problemele de dragul familiei. I highly doubt she will "rest in peace".

  4. #4 SP
    Junior Member Wyzy's Avatar
    Odihneasca-se in Pace.

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt deacord cu Devergo. Nu merita nici macar o lacrima. Asa zisele "vedete" ale romanilor si nu numai, nu-si dau seama ca prin orice fac, influenteaza pe cineva, iar daca e vorba de cei mai tineri si "visatori", vor sa copieze.
    Nu pot sa spun ca mi-a placut foarte mult, dar nici indiferenta nu mi-a fost. am ascultat si am ceteva melodii ale ei, iar dimineata cand am aflat ce s-a intamplat, pot spune ca mi-a parut putin rau, dar de cnad au inceput sa mai elucideze lucrurile si au inceput sa fie mai siguri pe faptul ca s-a sinucis...parca nu pot "genera" un sentiment pentru ea, infara de sila. Toti ratatii, mai nou, cand au o problema, aleg calea cea mai usoare. Altii se chinuie si traiesc fara maini si fara picioare, iar altii (mai nou din cauza datoriilor) isi pun capat zilelor si creeaza niste exemple si precedente pentru toata lumea care are probleme. Patetic.

  6. #6 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Sunt alte talente care nu au avut de ales si au lasat in spate o familie,ea cel putin a avut de ales,a ales partea mai usoara.Un om slab.

  7. #7 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelicToucH View Post
    Sunt alte talente care nu au avut de ales si au lasat in spate o familie,ea cel putin a avut de ales,a ales partea mai usoara.Un om slab.
    Nu sti ce o apasa pe ea, ce probleme mari avea incat a ales calea usoara, a vrut foarte mult un copil, pacat ca a renuntat la el asa repede . Sunt de acord cu voi pe jumate, nu trebuie sa o judecam daca nu o cunoastem.

  8. #8 SP
    Member vTGS's Avatar
    Odihneasca-se in pace. Nu inteleg de ce se apuca unii oameni repede sa judece, e usor sa comentezi cand nu stii nimic despre ea,situatia ei sau orice altceva,nu ca eu as sti dar eu nu sar repede cu "este un om slab", "Toti ratatii, mai nou, cand au o problema, aleg calea cea mai usoare" . Nu judecati, pentru asta sunt familia ei si prietenii apropiati pentru ca ei o cunosteau cel mai bine, nu voi. De unde stiti voi ca ce a facut ea a fost "calea usoara"?Ati avut tentative si voi dar v-ati razgandit?E greu la oamenii din ziua de azi sa le pese de ceva, dar in fine e normal daca nu e cineva apropiat pentru ca nu-i afecteaza. Doar familia si prietenii au de suferit, cam atat. Asta e ce a fost a fost, motivele ei o sa ramana cu ea in mormant.

  9. #9 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Sunt oameni care cersesc si sunt vai mama lor dar continua sa traiasca.Sunt oameni bolnavi de cancer care sufera in fiecare zi o durere imensa...dar isi asteapta moartea nu se arunca pe geam sau iau pumnu de pastile.

    De unde stiti voi ca ce a facut ea a fost "calea usoara"?Ati avut tentative si voi dar v-ati razgandit?
    Inteleg ca incerci sa fi the pariah societatii...dar nu crezi ca esti cam ipocrit la faza asta? ....De unde stiu eu ..dar de unde stii tu ca nu inteleg ?

    Cand vezi o persoana draga suferind ani de durere din cauza unei boli si trage si de ultima farama de viata...atunci sa incepi sa vorbesti

  10. #10 SP
    Member andreivladp's Avatar
    la un moment dat tot te duci, mai e relevant cum...oricum media trage concluzii pripite, repede cu suicidul...

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e de la media, e un rezultat preliminar, de la medicii legisti si politisti. Se va afla in cursul zilei de azi, ce pastile avea in stomac si daca a baut, sau nu, acea substanta.

    @vTGS, sinuciderea este cea mai usoara cale de a scapa repede de probleme, asta in care te duce capu si stii sa o faci pana la capat...

  12. #12 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Dumnezeu să o aibă şi să aibă grije de fata noastră draga! Mulţumim pentru muzica frumoasa pe care ne-ai oferit-o şi să şti ca nu te vom uita vreodată...

  13. #13 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    totusi actele de suicid imi porvoaca scarba!!! toti purtam in suflet greutzti apasatoare dar nu ne luam minunatele zile primite de la Dumnezeu caci oricum murim!! Urat ce a facut fata asta!!!!

  14. #14 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exact cum am spus mai sus:

    Tentativ? de sinucidere dup? "modelul" M?d?lina Manole ?i la Ia?i | REALITATEA .NET
    ?OCANT: S-a sinucis dup? modelul M?d?lina Manole, cu Furadan | REALITATEA .NET

    Si ratatii astia din presa, ii incurajeaza in continuare. Mai au de spus doar cat costa substanta si de unde o poti cumpara / comanda...

  15. #15 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Televiziunea si presa in romania sunt de ca^^ ...de 3 zile in continuu ...DECI IN CONTINUU FRATE aud aceleasi chestii , madalina manole madalina manole,am inteleees frate sa spanzurat sa aruncat de la geam get over it.Poate vreau naibii sa vad si altceva in afara de sinuciderea fetei cu paru de foc.Fata draga nu fi trista si era cea mai mare emo ( da sunt nesimtit buhuhu ).

  16. #16 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelicToucH View Post
    Televiziunea si presa in romania sunt de ca^^ ...de 3 zile in continuu ...DECI IN CONTINUU FRATE aud aceleasi chestii , madalina manole madalina manole,am inteleees frate sa spanzurat sa aruncat de la geam get over it.Poate vreau naibii sa vad si altceva in afara de sinuciderea fetei cu paru de foc.Fata draga nu fi trista si era cea mai mare emo ( da sunt nesimtit buhuhu ).
    Asta acum ca-i moarta. Cat era in viata au uitat-o toti. Imi e jena de media.

  17. #17 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Pai asa si cu MJ ..cat era in viata strigau toti pedofilu pedofilu si daca vedeai un video cu el era ...WAW.Dupaia unde dadeai pe U tv pe MTV numa MJ MJ.Mnoah...nu e mister ca omu e cea mai infecta creatura posibila.

  18. #18 SP
    Member Devergo's Avatar
    Bineinteles pe OTV Madalina Manole a fost ucisa....si Diaconescu arestat ca sa nu devina presedintele romaniei, tara asta o sa faca implozie in curand.

  19. #19 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nici nu merita sa te uiti pe un post tv romanesc...discovery / animal planet si boomerang rulz.

  20. #20 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Asta cu inmormantarea live a depasit orice limita... oamenii din media sunt niste scursuri !!! Am zis !!!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts