Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Bless, primul MMO care foloseste Unreal Enigine 3

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Bless, primul MMO care foloseste Unreal Enigine 3

    Daca studio-urile de MMORPG-uri care incearca sa "fure" locul intai de la Blizzard nu au reusit dupa atatia ani nici cu ajutorul povestii, gameplay-ului sau comtinutului, poate o sa reuseasca cu ajutorul graficii. Cel putin asa a gandit ramura coreana a studiolui Epic Games, care a decis ca urmatorul lor MMORPG intitulat simplu Bless, sa functioneze folosind Unreal Engine 3.

    Din fericire, stim si cateva detalii despre poveste: actiunea se petrece intr-o lume fantasy medievala care se intinde pe taram impartit in doua regate denumite Hierapolis si Cosmopolis pe care vom intalni (cel putin la inceput) nu mai mult, nu mai putin de zece rase, fiecare cu teritoriul sau bine-nteles. Motivul luptei dintre cele doua mari puteri e atat unul religios cat si unul cauzat de diferentele filozofice a acestora.

    Desi momentan nu prea avem vreun gameplay video, va recomand totusi sa va uitati la acest cinematics care arata de-a dreptul superb!



    Deci? Pareri? O sa renuntati la WoW pentru asta? O sa va anulati pre-order-ul la SW: The old republic sau Guild Wars 2 pentru Bless? Sau va fi doar un al joc sortit mediocritatii?
    Attached Images Attached Images unreal-engine-3-logo-1280x720.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Si Tera Online (aflat in beta in Coreea si Japonia) foloseste Unreal 3.

  3. #3 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Nu e nici pe departe primul care foloseste UE3. Pe langa ce a zis DevilBringer, mai este si Vindictus.


  4. #4 SP
    Member FusioN's Avatar
    Vindictus foloseste Source.

  5. #5 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    exact aceleasi coment-uri sunt si pe VG24/7. Ceva de genu: "sorry man but in China they announced a game using UE 3 months ago" sau "X already uses the engine". Se pare ca cei de la VG 24/7 nu sunt asa documentati cum ar dori ei... totusi eu am pus stirea si din motivul acela care se pare ca nu e adevarat, dar si pentru ca mi s-a parut destul de tare...o posibila alternativa la WoW. And besides that, the game has some hot chicks (mega plus pe lista mea )

  6. #6 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Quote Originally Posted by FusioN View Post
    Vindictus foloseste Source.
    Ai dreptate, mea culpa

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Arata bine... dar in 2011 parca nu mai merge doar cu niste "cinematix". Pana nu vad macar un bet... can't say i want this!
    In plus, daca nu apare si pe console... cah...

  8. #8 SP
    Junior Member Zzaraky's Avatar
    Un joc ca sa intreaca Wow Ii trebe o poveste foarte captivanta .Acel StarWars old republic cred ca are potential.
    Cel mai mult imi doresc un MMORPG pe PS3/Xbox 360 cu anime..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 27-08-2012, 10:49
  2. Replies: 3 Last Post: 06-12-2011, 11:44
  3. Media Library - Bless Teaser Trailer By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 20-10-2011, 13:33
  4. Replies: 4 Last Post: 06-08-2010, 16:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts