Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Assassin's Creed soseste pe marile ecrane in 2015

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Assassin's Creed soseste pe marile ecrane in 2015

    Cei de la 20th Century Fox au anuntat in sfarsit o data de lansare pentru filmul Assassin's Creed. Acesta ar urma sa soseasca in cinematografele din intreaga lume in vara lui 2015, mai exact 22 mai 2015. Site-ul Box Office Mojo ne spune ca in pielea personajului principal se va afla pana la urma cunoscutul actor Michael Fassbender (Prometheus, X-Men: First Class, 300, Centurion), iar Michael Lesslie se va ocupa de scenariu. Asta inseamna ca adaptarea pentru marile ecrane a celebrului joc video va sosi la cateva saptamani dupa un alt film asteptat cu sufletul la gura de cinefili si nu numai, The Avengers 2. Eu astept acest film cu nerabdare, desi filmele facute dupa un joc video au fost in mare parte considerate un esec.
    Attached Images Attached Images start.jpg

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    O sa iasa nasol. Daca nu il face Uwe Boll o sa fie fix pix. Sa le fie rusine!

  3. #3 SP
    Member MiniEmotion's Avatar
    Eu unul sunt curios cum or sa faca un scenariu cu povestea din seria Assassin's Creed... intr-un joc story-ul are cam 20 h pentru un film de 2-3 ore nu cred ca e deajuns... si pana in 2015 vor mai aparea AC-uri la greu , dar totusi interesant, poate fac filmul dupa primul joc . Inainte se faceau jocuri dupa filme, acu se intoarce roata

  4. #4 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Ezio e prea "awesome" sa fie real

  5. #5 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Filmul se face după primul joc, se pare ca Michael Fassbender o sa joace un rol dublu, Desmond si Altair.

  6. #6 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Greseala mare cu acea data de lansare...la doar 3 saptamani dupa lansarea The Avengers 2, si din ce am citit, foarte posibil ca tot in acel weekend sa fie lansat si noul film Star Wars.

  7. #7 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Star Wars ep 7 in iunie-iulie 2015

  8. #8 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    oricum datele acelea nu vor ramane mai mult ca sigur, probabil doar in cazul lui the avengers care este un adevarat blockboster, scenariu simplu sa inteleaga tot americanul de rand, multe explozii si actiuni ca sa ramai cu gura cascata si multi actori cunoscuti pentru a atrage tot feluri de oameni, nu-mi place genul acestea de filme, si astfel producatorii nu-si permit sa-l lanseze mai tarziu, dar pe cand AC si SW mai mult ca sigur vor fi amanate, nici nu au inceput sa lucreze la filme. imi pare rau ca scenaristul este un necunoscut si nu a lucrat mai la nimic, insa Michael Fassbender este un actor foarte bun. acum sa vedem si regizorul, mi-ar placea guy ritche (mi-a placut foarte mult Sherlock Holmes) sau christopher nolan, dar foarte greu sa-i vedem pe ei la "carma" proiectului

  9. #9 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar

  10. #10 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Modeling ? Seriously ?

  11. #11 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by MiniEmotion View Post
    Eu unul sunt curios cum or sa faca un scenariu cu povestea din seria Assassin's Creed... intr-un joc story-ul are cam 20 h pentru un film de 2-3 ore nu cred ca e deajuns... si pana in 2015 vor mai aparea AC-uri la greu , dar totusi interesant, poate fac filmul dupa primul joc . Inainte se faceau jocuri dupa filme, acu se intoarce roata
    probabil nu ai văzut : Mortal kombat, Gamer, Doom sau Price of Persia

    ---------- Post added 20-05-2013 at 12:42 AM ----------

    Cu un scenarist şi un regizor bun acest film ar avea potenţial.

  12. #12 SP
    Member Twiztid's Avatar
    Atata vreme cat in rolul principal e M. Fassbender filmul nu are cum sa fie nasol. Ca nu se va ridica la nivelul asteptarilor fanilor seriei AC asta e mai mult decat verosimil.
    Cel mai bine era ca HBO sa faca un serial AC cu minim 3-4 sezoane, sa-i plateasca lui Francisco Randez niste lectii de actorie si de limba engleza, sa o convinga pe Kristen Bell sa se alature echipei, sa-l aduca pe Romano Orzari (tatal lui Ezio si noul Garrett din Thief) etc.
    That's just my 2 cents.

  13. #13 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  14. #14 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    filmul poate fi nasol si cu fassbender in rolul principal. pana si deniro sau pacino au jucat in filme proaste sau cel mult mediocre la viata lor. sa speram ca vom avea parte de un scenariu bun. de acolo pleaca totul.

  15. #15 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Si ca sa citez:
    This movie is based on a game with the same name. The actor Michael Fassbender has never played one single of the eight games in the series.
    So kinda lame... Ca si cum ai incerca sa interpretezi un personaj creat de Shakespeare fara sa fi citit cartea originala...

  16. #16 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    E un personaj nou din cate știu, deci chiar nu vad ce rost ar avea sa joace jocurile.
    Oricum filmul va fi făcut pt toată lumea, nu doar pt cei care au jucat jocurile. Sunt prea putini fanii unui joc pt a face destule încasări doar de pe urma lor.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Un nou film Tomb Raider se pregateste pentru marile ecrane By Dant3 in forum Stories & Other News
    Replies: 11 Last Post: 15-12-2013, 16:42
  2. Ratchet & Clank pe marile ecrane in 2015 By Dant3 in forum Stories & Other News
    Replies: 3 Last Post: 25-04-2013, 10:08
  3. Un nou joc Assassin's Creed soseste in curand By Dant3 in forum Console News
    Replies: 33 Last Post: 04-03-2013, 11:36
  4. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  5. Preview Uncharted 2 pe marile ecrane By trickz in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 05-10-2009, 22:54

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts