Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Carti gratuite pe net

  1. #1 SP
    Senior Member Khan's Avatar

    Carti gratuite pe net

    Well, dupa aparitia fulgeratoare si a succesului neasteptat a site-ului YouTube, pasionatii de carti au tinut sa dea o replica aratand populatiei ca lumea cartilor inca nu a disparut.

    Site-ul scribd.com Home | Scribd ne pune la dispozitie o intreaga librarie de carti/eseuri/lucrari si documente care daca nu va sunt acum folositoare cu siguranta vor deveni folositoare mai tarziu.

    Am gasit pe acest site si o mare comunitate de romani si am fost surprins sa gasesc cartea Arta Razboiului a lui Sun Tzu, carte pe care n-am reusit sa o gasesc la nici un anticariat din Bucuresti si nici sa nu mai vorbesc de librarii care contin niste reeditari batjocoritoare gen "Arta Razboiului in afaceri" sau "Arta razboiului in management".

  2. #2 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Mie unu mi se pare f incomod sa citesc cartile dp pc sau trase la imprimanta si nici nu imi place sa imi modez biblioteca . Dc nu gasesc o carte in tara o cumpara dp www.amazon.co.uk .

  3. #3 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    "modezi" biblioteca? mai incolo o sa zici ca tu nu te uiti la filmulete pe youtube, preferi sa le cumperi. esti orbit de treaba asta cu anti-pirateria parerea mea...

  4. #4 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Inteleg piratarea unui Windows si a catorva programe pt ca in Romania la nivelul nostru de trai este f greu sa ai buzunar pt asa ceva, iar fara ele e greu sa traiesti in secolul XXI. Pb e ca noi romanii nu avem limita la furat. Mi se pare penibil sa citesc cartile dp net, in contextul in care la carti nu avem situatia de la jocuri, de exemplu, care au preturi super-umflate la noi in tzara. Da am toate programele dp pc piratate, dar toate jocurile si cartile le am luate din magazin, precum si o parte din filme.

  5. #5 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Bine, unele carti au preturi exagerate. Am vrut sa ii iau cadou tatei cartea lui Jamie Oliver si era vreun milion la diverta. Dar in rest carti se gasesc cate vrei cu 10-15 ron

  6. #6 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    sunt si exceptii pe care le trateaza fiecare dp buzunar si importanta

  7. #7 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Cartile merita cumparate! Iar cele pe care Khan le-a indicat acolo sunt free, nu sunt piraterii.

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...am tot căutat un topic dar n-am găsit, iar ca săd eschid unul special pentru asta era aiurea. Am tot văzut că lumea de pe forum (mai ales pe aria cu filme) s-a lipit de V for Vendetta așa că m-am g�ndit să uploadez seria de comic books (V for Vendetta).

    Nu e niciun mare secret de unde-am luat-o: SceneFZ - Login

    ...eu am uploadat-o pe un site free pentru a avea toată lumea acces la ea.

    Download link -> MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service
    Attached Images Attached Images vfv-746895.jpg

  9. #9 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...am tot căutat un topic dar n-am găsit, iar ca săd eschid unul special pentru asta era aiurea. Am tot văzut că lumea de pe forum (mai ales pe aria cu filme) s-a lipit de V for Vendetta așa că m-am g�ndit să uploadez seria de comic books (V for Vendetta).

    Nu e niciun mare secret de unde-am luat-o: SceneFZ - Login

    ...eu am uploadat-o pe un site free pentru a avea toată lumea acces la ea.

    Download link -> MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service
    TNX ...cu prima ocazie (cand gasesc) iti trimit la Cluj un cuplu de arici cu mascute de gaze... cum ai pus la funny pics o

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Arhiva LEVEL 2008

    Pentru cei care au ratat sau pur și simplu vor să-și reamintească, itată anul 2008 �n format PDF. Arhiva include toate revistele din anul 2008 plus ianuarie 2009. Lectură plăcută
    MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service@@AMEPARAM@@Filename:</font> <font style="font-family:arial; color:#FF6700; font-size:22px; font-weight:bold;">LEVEL08pdf.rar@@AMEPARAM@@LEVEL08pdf .rar

    (habar n-am de ce se auto-scrie link-ul cu negru). Click pe el că de mers merge.

  11. #11 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Era un HIT pe mTurk unde trebuia sa uploadezi referate sau orice documente aveai in calculator.

  12. #12 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Si ce legatura are cu thread-ul asta ??? Uff , stiu ca sunt rautacios , dar nu te baneaza nimeni o data ?

  13. #13 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Arhiva LEVEL 2008

    MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

    (habar n-am de ce se auto-scrie link-ul cu negru). Click pe el că de mers merge.
    foarte tare frate daca mai ai, mai pune

  14. #14 SP
    Member AC DC's Avatar
    Cartea Mortilor

    a citit cineva cartea asta?

    ---------- Post added 18-02-2010 at 07:24 PM ----------

    imi pare rau ca trebuie sa fac double-post dar trebuie sa mai intreb ceva
    Amazon.co.uk: All seven resident evil books@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/51QRRES88NL.@@AMEPARAM@@51QRRES88NL
    este vreo carte dintre toate tradusa in romana? (link)

  15. #15 SP
    cBs
    Banned cBs's Avatar
    Ceva carti bune nu a mai gasit nimeni , vad ca ultimul post este din februarie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Filme gratuite pe PSN ! By MonkY in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 16-10-2010, 12:56
  2. 20 cantece gratuite in Rock Band 2 By Bobby in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 22-10-2008, 12:37

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts