Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Nintendo Press Conference - E3 2017

  1. #1 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

    Nintendo Press Conference - E3 2017

    A venit timpul sa ne luam la revedere de la E3 2017, de aceasta data cu conferinta celor de la Nintendo. Pe langa jocurile deja anuntate la evenimentul de lansare am mai primit trailere si gameplay pentru Kirby, Yoshi si primele DLC-uri de la The Legend of Zelda: Breath of the Wild - The Master Trials si The Champions Ballad. O surpriza a fost si anuntarea lui Metroid Prime 4, dar aici nu am primit decat un teaser cu titlul. Tot la aceasta conferinta am primit confirmarea ca au inceput sa lucreze si la un joc Pokemon pentru Switch.

    Xenoblade Chronicles 2 [SWITCH]


    Kirby [SWITCH]


    Metroid Prime 4 (teaser) [SWITCH]


    Yoshi [SWITCH]


    Fire Emblem Warriors [SWITCH]


    The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Expansion Pass [SWITCH / WiiU]


    Rocket League [MULTIPLATFORM]


    Super Mario Odyssey [SWITCH]


    Sonic Forces [SWITCH]


    Metroid: Samus Returns [2DS / 3DS]


    Per total a conferinta buna dar care nu a avut mult momente wow - Nota 7
    • + jocuri noi, prezentare scurta, Metroid si Pokemon in development;
    • - lipsa unor titluri mult asteptate si a 3rd party devs.

    Nintendo Spotlight: E3 2017
    Attached Images Attached Images nintendo_e3_2017.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Felicitari omule pentru promptitudinea cu care ai postat despre E3

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thanks OEE, meriti ceva bere! Cat despre conferinta Nintendo, daca cea Sony mi s-a parut scurta, asta a fost... The Flash, nu alta! Cred ca in 30 de minute erau gata. Da, probabil or arata mai multe la copacul vietii lor, dar asta e valabil pt. toti (si ceilalti arata mai mult la booth-uri decat in conferinta) si m-a lasat rece. N-am crezut ca va veni vremea in care Nintendo se va lauda cu un DLC, sau ca tot ce au de aratat despre un titlu ar fi chiar... titlul! Mi se pare un pic jenant sa vii sa arati un logo, doar ca sa mai aduci un pic de WOW. Vii si tu cu un artwork, cu ceva pre-randat macar. In fine... oricum conferinta lor a fost 99% Switch. Parca au uitat ca mai au niste sute de milioane de console Wii, Wii U, DS, 3DS vandute...

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pe bune, rusine lor ca nu au aratat nimic pentru Wii si DS, Sony si Microsoft au aratat zeci de jocuri noi pentru PS3, PSP si X360

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Au aratat dupa conferinta ceva pentru DS (un metroid, cred. era in fundal pe iPad in timp ce ma jucam dar mai aruncam cate un ochi). Si tot atunci au aratat si vreo 30 min gameplay pentru Super Mario Oddysey.

    Poate au mai fost si altele, da m-au plictisit si l-am inchis.

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Au aratat un Metroid pentru 3DS, nu DS lansat in 2004 sau Wii lansat in 2006.

  7. #7 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Sony nu mai arata nici pacar pentru PSV, care chipurile e current gen

  8. #8 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Cel mai probabil Wii U si 3DS au fost abandonate de Nintendo doar dezvoltatorii 3rd party o sa mai scoata ceva. La fel s-a intampalat cu PS Vita.
    Switch e ultima carte jucata, daca nu are succes atunci o sa ajunga ca Sega, ceea ce nu ar fi un lucru rau.

    Probabil au vandut in jur de 5-6 milioane de bucati la fanii hardcore, sa vedem cum o sa stea dupa un an sau doi.

  9. #9 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nintendo incearca sa ingroape cat mai repede Wii U si sa uite de el. E normal sa se axeze cat mai mult pe Switch pentru ca e proaspat lansata si trebuie sa dovedeasca faptul ca adauga constant content nou, ca lumea s-o cumpere si mai mult si sa continue succesul. 3DS-ul deja are un library impresionant si oricum era clar ca ramane un pic deoparte, cat despre Wii si DS-urile vechi, sa fim seriosi, doar nu au innebunit ca sa mai dedice portiuni din prezentare sau chiar development pentru fosilele alea

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Playstation Press Conference - E3 2017 By OEE in forum Console News
    Replies: 41 Last Post: 24-02-2019, 09:44
  2. Ubisoft Press Conference - E3 2017 By OEE in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 13-06-2017, 18:23
  3. Microsoft Press Conference - E3 2017 By OEE in forum Console News
    Replies: 47 Last Post: 13-06-2017, 14:28
  4. Bethesda Press Conference - E3 2017 By OEE in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 07:53
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2017, 23:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts