Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 48

Thread: Playstation Now va aduce jocurile de PS4 pe PC

  1. #1 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar

    Playstation Now va aduce jocurile de PS4 pe PC

    Conform unui anunt publicat ieri de Sony pe blog.us.playstation.com, aflam ca pana la finalul anului libraria serviciului cu subscriptie Playstation Now va include si jocurile de Playstation4. Momentan in libraria Playstation Now sunt incluse 483 de jocuri, marea majoritate de PS3, iar acest serviciu poate fi accesat pe platforma PS4 sau pe PC cu Windows. In urmatoarele saptamani va urma o perioada de testare a jocurilor de PS4 prin PS Now, unii abonati ai serviciului putand primi invitatia prin email de a testa jocurile noi adaugate pe platforma. Probabil ca Sony doreste sa isi extinda portofoliul de clienti ai serviciului captand si din userii de PC care nu au PS4 si in plus sa creasca valoarea pe care o primesc abonatii serviciului PS Now.

    Intreg anuntul Sony il puteti citi aici PlayStation Now: Stream PS4 Games in 2017 – PlayStation.Blog.
    Attached Images Attached Images playstation_now.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E foame de bani, pentru ca altfel nu inteleg de ce si-ar canibaliza propriul ecosistem. Parca vad si pe Sony la E3-ul din acest an: "Exclusive only on PS4 an PC!"...

  3. #3 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    E foame de bani, pentru ca altfel nu inteleg de ce si-ar canibaliza propriul ecosistem. Parca vad si pe Sony la E3-ul din acest an: "Exclusive only on PS4 an PC!"...
    Exactly! Acum sa vedem fanboy Sony care li se pare ok faptul cu exclusiv PS4 si PC ...

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Toti uram Microsoft pentru ca nu mai au jocuri si porteaza totul pentru PC, astfel ca nu mai au exclusive deloc. Este aspectul care ne deranjeaza cel mai mult la ei. Cum raspunde Sony? Face exact acelasi lucru.


  5. #5 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Spre deosebire de Sony, Microsoft nu mai aveau exclusive oricum . Nu-i uraste nimeni, doar se rade de ei.

  6. #6 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Toti uram Microsoft pentru ca nu mai au jocuri si porteaza totul pentru PC, astfel ca nu mai au exclusive deloc. Este aspectul care ne deranjeaza cel mai mult la ei. Cum raspunde Sony? Face exact acelasi lucru.

    Domnu' Tudy stirea rezumata e: daca Microsoft face asta si face niste bani, noi de ce nu putem! Sau in stil pur romanesc: sa moara si capra vecinului!

    ---------- Post added 14-03-2017 at 11:21 ----------

    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Spre deosebire de Sony, Microsoft nu mai aveau exclusive oricum . Nu-i uraste nimeni, doar se rade de ei.
    Au avut o scurta perioada pana sa anunte si lansarea jocurilor pe PC. Sa nu uitam ca Ryse, Max and the curse, Halo si Forza 5 au fost o perioada (destul de scurta) jocuri exclusive Xbox. Acum sunt tot exclusive, dar Windows 10 (PC & Xbox ca dashboardul e Win10 pe consola).

  7. #7 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cea mai proastă decizie luată de mințile luminate din curtea Sony, foamea din gât și golul din stomac. Stabilești noi recorduri, vinzi consola in draci, iei o decizie proastă cu Pro, acum vii cu o prostie și mai mare. Cred au fost speriați de serviciul ala obosit de la Xbox, de ce, nu știu. Ăștia nu aveau concurență serioasă și au zis ca mai bine se bat singuri. Dacă își aduc jocurile exclusive prin acest stream, m-au pierdut. Odată cu PS5 o sa îmi cumpăr un calculator, nu sunt colecționar, nu ma interesează jocurile în format fizic.

  8. #8 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ Subscriu, la sfârșitu anului îmi vand consola și ma joc pe laptop, am portabilitate ca la Switch fara sa mai cumpăr hardware. Asa trece gloria consolelor!

  9. #9 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Care console? Ca deja sunt semi pc-uri. Eu care am pro, am grafica mai buna si framerate mai constant decat tine care ai normal. La fel si la xbox si xbox s.

  10. #10 SP
    Member eneea's Avatar
    Nu-i mai satura Dumnezo de bani... adevarul e ca inafara de diviza PS, Sony e cam pe butuci, deci incearca sa suga cat mai mult de la gameri.
    Totusi eu nu cred ca Sony o sa-si lanseze concomitent exclusvitatile pe PS4 si pe PS Now, cel putin un an-doi ofera o perioada de gratie consolistilor.

  11. #11 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Ok, si sa ma lamureasca cineva atunci, ce rost mai are sa detin consola?

  12. #12 SP
    Member eneea's Avatar
    Pentru comoditate, pentru ca nu ai chef sa updatezi drivere la 2-3 luni, pt ca nu ai acces la net ca lumea sa streamuiesti jocul, pentru ca orice s-ar zice PC gamingul e mai scump decat console gamingul, etc, etc.

  13. #13 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Prin ps now o sa jucam cam ce primim la ps plus, doar nu va trece prin cap ca o sa-i vedeti pe Aloy, Trico sau pe Nate pe Pc

  14. #14 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Mai mult ca sigur se vor baga Indie sau jocuri vechi de PS4.

  15. #15 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Playstation Now este un serviciu de streaming ce ofera posibilitatea de a juca o parte din titlurile disponibile pe platformele Playstation.
    Pentru a beneficia de intreaga paleta de jocuri si de a le experimenta la calitatea originala, este nevoie in continuare de achizitionarea unei console.

    https://www.playstation.com/en-ca/explore/psnow/games/

    Treaba asta cu "PC Master Race" este bagata in fata de oamenii care-s prost documentati sau pur si simplu-s hateri, care nu-s in stare sa vada padurea din cauza copacilor. Console vor exista si pe viitor. Ceea ce face $ony acum este sa creasca un pic monetizarea serviciului P$ Now.

  16. #16 SP
    Member mastakilla's Avatar
    offf
    Cand ma gandesc cat de blamata era piratarea in era 360 si Ps3 pe acest forum, vezi domne sarmanii care lucreza atat de mult la un joc bla,bla
    Acum ca nu se mai pirateaza si suntem corecti, cumparam jocuri pentru "ca hobi'' (vanzarile au crescut) sarmanii vor si mai mult

  17. #17 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by eneea View Post
    Pentru comoditate, pentru ca nu ai chef sa updatezi drivere la 2-3 luni, pt ca nu ai acces la net ca lumea sa streamuiesti jocul, pentru ca orice s-ar zice PC gamingul e mai scump decat console gamingul, etc, etc.
    Pentru streaming nu ai nevoie de lista asta. Un laptop decent si o conexiune buna la internet, atât. Chiar cred că asta e începutul pentru un "Netflix" cu jocuri. Daca prinde sau nu, depinde doar de noi.

  18. #18 SP
    ACT
    Member ACT's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Ok, si sa ma lamureasca cineva atunci, ce rost mai are sa detin consola?
    Ma îndoiesc ca o sa putem juca Uncharted, The last of US, Until Dawn, Bloodborne pe PC. Am înteles ca se vor porta jocuri vechi de ps3. Demon's souls, God of war, Ratchet & Clank sau jocuri indie. Ar fi tare ciudat sa vad titlurile enumerate de mine pe PC

  19. #19 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    era tot ce le lipsea.. macar cei cu pc-uri or sa se bucure , asa ca exista un bine in asta.

    probabil vor sa mute piata dintr-o parte in alta , altfel nu stiu pt ce le trebuie ps now, la ce servicii ofera ei pe ps store prin viteze de download din deceniul trecut sau la cum se vede un filmulet de prezentare prin interfata lor... pai ce sa zic, cred ca streamingul lor o sa ruleze fabulos

    mai bine ar imbunatatii serverele caci sunt de cacao.

    lasa, ca-i mai bine , pe pc cumperi rar de tot un joc , restul le "testezi" pana la final sa vezi daca-ti place sau nu si in concluzie e bine sa incurazeje iar piata asta , caci e pacat zau , tot pt noi adica.

    astept un cross-platform pc/ps4/xbox pe MP-urile online si cu asta o sa incetez si eu cu consola.

  20. #20 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Serviciile de game streaming nu au (cel putin in acest moment) sanse sa omoare ceea ce ofera consolele. Fie din cauza limitarilor de retea (banda, lag, etc.) fie din cauza limitarilor ce vor fi impuse de Sony (gen la jocul X nu se poate face streaming). Insa vor "canibaliza" piata... si vor da mai multa apa la moara celor cu PC Mustard Race, care vor avea un motiv in plus de bucurie: "Nah, uite ca ma joc Uncharted pe PC. Exclusiv PlayStation my arse!"...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Now By mentorica in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 138 Last Post: 06-12-2021, 19:56
  2. Playstation Now in RO? By Azratul in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 2 Last Post: 05-10-2016, 14:13
  3. Replies: 0 Last Post: 06-12-2015, 13:15
  4. Faceti cunostinta cu PlayStation Now By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 22 Last Post: 24-12-2014, 12:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts