Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: The Misadventures of P.B. Winterbottom

  1. #1 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar

    The Misadventures of P.B. Winterbottom

    Se pare ca publisher-ii se axeaza din ce in ce mai mult de jocuri nonconformiste. The Misadventures of P.B. Winterbottom este un side scrolling puzzle ce se prezinta ca o combinatie intre Braid si un film mut din anii '20 si a fost prezentat pentru prima data la E3 2008. Povestea jocului este la fel de atipica ca si jocul in sine, avind ca personaj principal un gentleman cu un apetit nestavilit pentru placinte ce face uz de diferite metode pentru a obtine cat mai multe dintre aceste delicii. Actiunea jocului se desfasoara pe parcursul a 80 de nivele inedite cu o grafica alb negru si screen-uri cu text care prezinta dialogurile ingame ce ne duc cu gandul la perioada Victoriana. Getleman-ul infometat va putea sari, pluti cu ajutorul unei umbrele, va face uz de calatorii in timp (a la Braid) pentru a obtine cit mai multe placinte si acest lucru inainte ca acestea sa dispara cu desavarsire. Ca o adeziune inedita in gameplay se va face uz de functia record dupa care se va putea face play la propriile miscari, in felul acesta personajul principal fiind ajutat de propriile clone pentru a-si atinge obiectivul, numarul acestora depinzind de fiecare nivel. Muzica jocului este deasemeni nostalgica, pianul rece fiind acompaniat de diferite instrumente si adeziuni moderne.
    Se pare ca jocul promite mult, actiunea fiind placuta intr-un mod ciudat si sarcastic, puzzle-uri in alb negru, time control, clones, zbor cu umbrela, functia de record-play si muzica retro ce va va incita urechile, toate acestea nu vor face decit sa va doriti sa puneti mana pe acest side scrolling simpatic.

    Jocul a fost anuntat pentru Q1 2010 pentru PC si XBOX360.
    Attached Images Attached Images missadventure.jpg missadventure2.jpg

  2. #2 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    jocul asta tocmai mi-a amintit de Chucky ... nu stiu dc

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...mie-mi plac desenele

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Din c�te-am văzut din clipul de debut...seamănă foarte mult cu Braid (and that's a good thing! )

  5. #5 SP
    Member zaice's Avatar
    Superba stirea.Imi plac tipul de jocuri non-conformiste.Unul dintre jocurile de wii care il voi achizitiona este Madworld.Ideea cu culoriile si actiunea este superba.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-02-2015, 12:52
  2. Replies: 0 Last Post: 03-12-2011, 09:54
  3. Replies: 0 Last Post: 23-11-2011, 21:30
  4. Misadventures of P.B.W. Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 2 Last Post: 09-02-2010, 19:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts