Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Left 4 Dead si Mass Effect pe PS3?

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Left 4 Dead si Mass Effect pe PS3?

    Site-ul Electronic Arts Russia listeaza Mass Effect 2 si Left 4 Dead 2, momentan exclusive pentru platformele Microsoft, pentru consola rivalilor acestora, Sony Playstation 3. De asemenea retailer-ul Australian GAME listeaza Mass Effect 2 pentru consola Playstation 3. Nu este prima data cand apar zvonuri despre versiunea de Playstation 3 a mult asteptatului RPG: Mass Effect 2. Editia de colectie a Dragon Age Origins contine coduri ce pot fi folosite in Mass Effect 2, iar aceste coduri le primiti la toate cele 3 versiuni. Sa speram ca acest lucru este adevarat, asa cum s-au dovedit a fi majoritatea zvonurilor aparute in ultimul timp.
    Attached Images Attached Images masseffect2.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Totusi din ce-mi aduc eu aminte EA si BioWare au dezmintit acest gen de zvonuri si nu numai o data. Sa nu intelegeti ca nu vreau sa apara doar ca e foarte putin probabil, mai ales ca cei de la BioWare au confirmat faptul ca Mass Effect 2 se va continua de pe salvarea de la Mass Effect.

  3. #3 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by tiberiu_sim View Post
    Totusi din ce-mi aduc eu aminte EA si BioWare au dezmintit acest gen de zvonuri si nu numai o data. Sa nu intelegeti ca nu vreau sa apara doar ca e foarte putin probabil, mai ales ca cei de la BioWare au confirmat faptul ca Mass Effect 2 se va continua de pe salvarea de la Mass Effect.

    Nu vad care ar fi problema cu salvarea de la primul joc. Sunt convins ca e doar o optiune, si nu este obligatoriu.
    Daca nu ai jucat Mass Effect sau ai pierdut salvarea atunci nu poti juca ME 2? Asta ar fi cea mai tampita chestie pe care ar putea sa o faca sa isi saboteze singuri vanzarile.

  4. #4 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Exact, e doar o optiune si nimic mai mult.

    Mie mi-ar placea ca, daca apare multi-platform, sa se poata juca si coop multi-platform, ar fi foarte tare (am multi prieteni cu PS3 si, pana imi iau, as vrea sa pot juca cu ei); nu ma refer aici doar la ME2 ci la toate jocurile multi-platform.

  5. #5 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Salvarea ca salvarea. Dar povestea? Asta conteaza cel mai mult. Cum vor transpune povestea daca pe PS3 va aparea direct 2.

  6. #6 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Printr-un intro mai lung . Serios, cred ca exista posibilitati, daca vor intr-adevar chestia asta.

  7. #7 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Ca o gluma, daca s-ar adeveri zvonul, sunt curios cati fanboy de 360 vor face o petitie ?

  8. #8 SP
    Member collector's Avatar
    O sa apara si halo 3 si halo odst si alan wake si gears 1 & 2 si forza 3 si ...sigur , mi-a spus mie un prieten care lucreaza la sony !

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...cei de la vALVE s-au lămurit de ce poate PS3-ul (vezi The Orange Box - 20-30 fps).

    vALVE + PS3 = Love

  10. #10 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    E destul de complicat sa portezi un sequel al unui joc care e atit de story driven pe alta platforma care nu a beneficiat de el. Ideea cu salvarea era sa continuam din punctul in care am ramas, cu tot ceea ce am decis pina in acel moment, alegerile jucatorului avind un impact foarte mare asupra actiunii jocului.
    Dupa cum spuneam asta nu inseamna ca nu-mi doresc sa apara, mai ales acum ca mi-am vindut xbox360-ul, oricum eu am si alternativa un super PC.

    OFF: RonanN1 problema cu Orange Box tine de soft, de cum a fost gindit motorul jocului (asa a fost si cu Fallout 3, insa dupa update totul a decurs ok, conteaza ca developer-ul sa-si dea interesul putin), daca tu crezi ca PS3 e atit de varza explica-mi de ce MGS4 care are o grafica, sunet, etc cu mult peste multe jocuri actuale ruleaza fara nici o problema.

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by tiberiu_sim View Post
    daca tu crezi ca PS3 e atit de varza explica-mi de ce MGS4 care are o grafica, sunet, etc cu mult peste multe jocuri actuale ruleaza fara nici o problema.
    ...m-am referit strict la jocurile vALVE - The Orange Box. Eu niciodată n-am zis despre o consolă (mai ales PS3) că e penală...că e slabă...etc. - am o anumită cultură de gamer (care a crescut ani la r�nd) și nu-mi permit asemenea afirmații

    Sorry dacă s-a �nțeles greșit.

  12. #12 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  13. #13 SP
    Senior Member Mika's Avatar

  14. #14 SP
    Member playgame's Avatar
    Presimt ca Mass Effect (inca nu l-am inceput) o sa-mi placa la nebunie avand in vedere ca m-am uitat ca disperatu la filmu Stargate si serialu Stargate SG-1. Dupaia o sa astept cu nerabdare ME2.

  15. #15 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Off: Imi cer scuze RonanN1 de tonul folosit dar exact la tine nu ma asteptam sa ai asa o reactie, e bine totusi ca am inteles eu gresit. Deasemeni nu am avut in intentie sa te jignesc, mai ales ca esti unul dintre putinii oameni care gindesc cam la fel ca mine, daca nu in general cel putin vizavi de console.

  16. #16 SP
    Junior Member Eudaimon's Avatar
    @topic : sa fie toate jocurile multi platform . urasc ideea de a face bani din restrictii . companiile trebuie sa si dea seama ca un joc nu mai vinde o consola . a mers la inceput , din simplul fapt ca gamerii erau si ei la inceput, ca si concept de console(next gen adica), dar si-au dat seama ca nu mai e o vaca de muls (vezi the next FF, sau stirea asta care se va dovedi sau nu adevarata)

  17. #17 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...cei de la vALVE s-au l?murit de ce poate PS3-ul (vezi The Orange Box - 20-30 fps).

    vALVE + PS3 = Love
    Uite cum scoti tu fanboy-ul din mine...PS3u' poate:

    1. Heavenly Sword, long time ago
    2. 16 masini online, 1080p nativ
    3. Metal Gear Solid 4
    4. Uncharted, Uncharted 2 si Killzone 2

    Asa ca, in caz ca au stat izolati in ultimii 3 ani, iti recomand sa le trimiti un e-mail. Pune-te si pe tine in CC.

  18. #18 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    N-ai inteles. Nu e vorba aici ca PS3-ul nu poate, ci ca cei de la Valve nu sunt in stare sa-si optimizeze munca pe platforma Sony.
    Ia jucati voi Orange Box pe 360 si dupa aia incercati si pe un PS3 sa vedeti framerate execrabil.

  19. #19 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Am si PS3 si XBOX360 si deasemenea am Far Cry 2 pe amandoua.Pot spune ca pe PS3 arata mult mai prost, texturile daca te indepartezi un pic incep sa dispara, sa vad mai neclar pe cand pe XBOX360 se vad perfect oricat te-ai departa.Totusi nu cred ca nu ar suporta PS3 sa se vada ca pe 360 fara sa scada framerateul.Si totusi uite ca totusi are GT5 care are o grafica superioara oricarui joc 1080P si mercenaries 2 am mai vazut un video cu comparatie cum ca ar arata mai bine pe PS3.

  20. #20 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Totusi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 21-01-2013, 20:19
  2. Replies: 7 Last Post: 01-07-2010, 17:08
  3. Replies: 16 Last Post: 05-02-2009, 02:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts