Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: Gears of War 2 Banat in Germania si Japonia

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Gears of War 2 Banat in Germania si Japonia

    A devenit oficial ca ultimul joc al celor de la Epic Games, precum si unul din cele mai asteptate jocuri din iarna asta, Gears of war 2 nu va ajunge in magazinele din Germania sau Japonia, jocul ramanand nelansat pe termen nedefinit in ambele tari. In timp ce acest lucru era de astepta in Germania, din cauza comisiei care da rating-uri jocurilor, situatia din Japonia este destul de neasteptata. Primul Gears of War a fost un joc destul de respectat in Japonia, si ar fi o mare greseala de marketing ca jocul sa nu se lanseze in Japonia deoarece Xbox 360-ul nu se poate mandri cu vanzari fenomenale in acea parte a lumii. Germanii probabil vor comanda de afara jocurile, cum fac de obicei, dar pentru japonezi este un adevarat soc daca nu va fi lansat niciodata, asa ca va trebui sa asteptam si sa vedem.

    Insa, de ce ne intereseaza pe noi asa de mult asta? Poate va amintiti ca Duke Nukem 3D, varianta pentru Xbox Live Arcade nu se putea descarca in Romania, jocul fiind banat in Germania si Korea. De aici, as putea trage concluzia ca orice DLC va aparea in viitor nu vom putea sa il descarcam. Dar, hei! Poate pana atunci Romania apare pe harta Xbox Live .



    �We can confirm that Gears of War 2 will not be available in Germany or Japan indefinitely," a Microsoft spokesman told Edge.
    Attached Images Attached Images gears_of_war_2_banned_germany_japan.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hugh ?!?
    Come on... oameniii astia chiar nu inteleg diferenta dintre realitate si fantasy ?
    Mai mult, nu s-a interzis GTA unde era vorba de real people, si se interzice Gears unde e vorba de aliens... mare e gradina...
    Bine ca in schimb in Germania nu sunt "interzise" cluburile de sado-maso, cluburile de nazi, etc...

  3. #3 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Cu germanii mai inteleg, da' cu japonezii ? Care e problema lor ?

  4. #4 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Niste Tampiti !

  5. #5 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Kamikazeeee
    Cinestie cum apar astia mici si galbeni cu o drujba pe strada si incep sa taie lumea in 2 Oricum traiesc prea fantasy ei, alt stil de jocuri dupa cum stiti. Gears of War 2 - just for the bad guys

  6. #6 SP
    Member SiCK's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Bine ca in schimb in Germania nu sunt interzise cluburile de nazi.
    Sunt interzise.
    I-a batut Dumenezeu pe cine prind cu asa ceva.Nu demult un grup de hackeri a pus pe torrents si Rapidshare/MU un intreg forum de nazisti,cu tot ce era "hidden",special usergroups only.

    Gears 1 e interzis in Germania,chiar am un prieten acolo a dat comanda de pe Play-Asia pentru el...de obicei cumpara din Austria,o gramada de titluri sunt interzise sau cenzurate in asa fel incat strica jocul.Deci nu e nimic nou.

    De Japonia nu zic nimic,e absurda decizia de a da ban la asemenea joc.Nu ca ar avea success imens acolo jocuri de acest gen,dar sickness ca in Japonia nu vezi nici unde in media.

  7. #7 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    Ia uite ce vă doare pe voi că săracii nemţi sau japaneji nu poa să joace.

  8. #8 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Ne intereseaza pentru ca atunci cand ei nu pot nu putem nici noi foarte suspect. Vezi Duke Nukem 3D,

  9. #9 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    Bobby, nu putem ca suntem prosti. Stii ca in revista Level, la un review de joc XBox360, jos la notatie scrie "CONSOLA OFERITA DE MICROSOFT ROMANIA"? Si noi ne dam de ceasul mortii ca nu avem suport XBox360. Nu se vrea. Asta-i toata povestea. Polonia cu 38 de milioane de locuitori are mai putine console vandute ca in Romania. Dar ei au PSN si XBL. De ce? Nu stiu. probabil ca acolo a avut cineva tupeu sa-i dea in judecata. La noi...!

  10. #10 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Microsoft se pare ca are aceeasi atitudine de nepasara oriunde in lume. E oare o cerinta cand depui CV-ul?

  11. #11 SP
    Member St Mael's Avatar
    Polonia cu 38 de milioane de locuitori are mai putine console vandute ca in Romania. Dar ei au PSN si XBL. De ce? Nu stiu. probabil ca acolo a avut cineva tupeu sa-i dea in judecata. La noi...!
    Nu-mi spune ca le-ai numarat tu si ai ajuns la concluzia ca aici s-au vandut mai mult decat acolo . Sunt destul de sigur ca sunt mult mai multe pe acolo, in primul rand fiindca e o populatie mai numeroasa, cu mult mai multi potentiali clienti, iar apoi fiindca au si o putere de cumparare ceva mai maricica decat noi. Polonia are si XBL si PS Store pentru sunt cea mai importanta piata din Europa Centrala si de Est. Cam asta cred eu despre aceasta teorie a conspiratiei.

    Asta e situatia acum. Oricum nu mai avem mult de strans din dinti. Orice s-ar mai intampla generatia asta, generatia viitoare tot se vor lansa in mod oficial si cu suport deplin in Romania toate cele trei console.


    Microsoft se pare ca are aceeasi atitudine de nepasara oriunde in lume. E oare o cerinta cand depui CV-ul?
    Mika, dar aici chiar nu vad ce vina are Microsoft. Crezi ca ei nu au vrut, si nu au facut tot posibilul, sa isi vanda produsul in doua piete care impreuna inseamna peste 200 de milioane de oameni? Iti dai seama ca au numai de pierdut din toata povestea asta. Aici sunt devina cei responsabili din cele doua tari, si numai ei. Crede-ma nu si-au cenzurat Microsoft singuri produsul.

  12. #12 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Ce te face asta sigur?

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sper ca-ti place noul "screenshot" Mika

  14. #14 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Hehe, much better. Al meu a fost lipsa de inspiratie .

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by St Mael View Post
    Mika, dar aici chiar nu vad ce vina are Microsoft. Crezi ca ei nu au vrut, si nu au facut tot posibilul, sa isi vanda produsul in doua piete care impreuna inseamna peste 200 de milioane de oameni? Iti dai seama ca au numai de pierdut din toata povestea asta. Aici sunt devina cei responsabili din cele doua tari, si numai ei. Crede-ma nu si-au cenzurat Microsoft singuri produsul.
    N-au vrut, pentru ca daca vroiau, dadeau in judecata, dadeau exemple, aratau modulul de cenzura pt. blood & gore despre care s-a si scris... In schimb dau in judecata pe oricine altcineva le nazare. Nu se agita pentru ca oricum stiu ca sunt 2 tari "bogate" si ca oricum cei din Japan sau Germania isi vor cumpara din afara... mai rau insa va fi cu DLC-ul...

  16. #16 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    MonkY, refuz sa cred ca MS nu vrea sa vanda, mai ales in Japonia, insa istoria ne spune ca nici o companie nu a avut de cistigat daca a alterat un joc si nici daca s-a facut contestatie. Aici pur si simplu te lupti cu morile de vant, iar ei stiu asta. Nu are sens un proces in cazul asta (care costa, care dureaza si cu care oricum nu rezolva nimic).

  17. #17 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Asa se intampla cand niste baieti de "sus" nu percep realitatea.

  18. #18 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    In Japonia sigur nu pot face nimic sa vanda jocul acolo nu este nu.

  19. #19 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    sincer cred ca este vba de alt motiv....un conflict ceva cu microsoft poate nu stiu...nu ma pronunt...dar sa fim seriosi
    japonezii au facut o serie de jocuri destul de brutale si violente(AKA. CAPCOM de exemplu)
    in fine...

  20. #20 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Da sigur, interzic GoW2, dar de GTA joc in care te plimbi pe strada si faci absolut orice ca si cum orasu al fi al tau, joc in care se foloseste limbaj vulgar in exces, joc in care unul din prietenii tai se drogheaza cu tine in masina etc, nu spune nimeni nimic?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Gears of War (movie + anime, Netflix) By RonanN1 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 5 Last Post: 23-03-2023, 20:20
  2. Gears of War 4 By Rasko in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 191 Last Post: 12-09-2018, 09:50
  3. Gears of War 3 By eXist in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 980 Last Post: 25-02-2015, 13:59
  4. Replies: 0 Last Post: 29-06-2011, 20:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts