Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Square Enix lucreaza la 5 titluri neanuntate

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Square Enix lucreaza la 5 titluri neanuntate

    Square Enix este una dintre cele mai mari companii de jocuri video din lume, cunoscuta pentru celebrele serii de jocuri: Final Fantasy, Dragon Quest sau Kingdom Hearts. Potrivit ultimului numar al revistei Famitsu, studioul japonez lucreaza momentan la 5 proiecte neanuntate, inca. S-a mai mentionat faptul ca cel putin 2 dintre ele urmeaza sa apara in 2010, dar nu stim daca initial se vor lansa in Japonia sau "worldwide".

    In acelasi articol au fost confirmate zvonurile conform carora in vara acestui an cei de la Square Enix pregatesc un anunt despre jocul Dragon Quest. Nu se stie daca are sau nu legatura cu Dragon Quest X, care a fost deja anuntat pentru Wii. Cei de la vg247.com banuiesc ca unul dintre cele 5 proiecte ar putea fi: Final Fantasy XV, exclusiv pentru Xbox 360. Momentan studioul se pregateste de lansare celui mai recent proiect, Final Fantasy XIII, ce urmeaza sa apara in occident pe 9 martie atat pe PS3 cat si pe Xbox 360.
    Attached Images Attached Images b_1280x720.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    am citit si eu stirea asta aseara si primul meu gand a fost : 5 jocuri pentru DS , avand in vedere ca stim toate jocurile FF care vor fi lansate . Sau ar mai fi posibilitatea sa apara un Kingdom Hearts 3 . Parerea mea

  3. #3 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Unul dintre ele e clar Kingdom Hearts 3.
    Ma indoiesc ca va fi anuntat un nou FF, deja este in productie FF XIV, si ma indoiesc ca FF XV va fi exclusiv X360.

  4. #4 SP
    Ike
    Member Ike's Avatar
    I want Chrono!!!

  5. #5 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by Ike View Post
    I want Chrono!!!
    No Chrono for you!
    NEXT!

  6. #6 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    eu vreau The World Ends with You 2!
    DS kicks @$$

  7. #7 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Scot astia JRPG-uri pe banda rulanta ... pfffff

  8. #8 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    Scot astia JRPG-uri pe banda rulanta ... pfffff
    ei nu ar face un ban ? . Da macar ii vorba de Square Enix , cel putin asa stim ca o sa fie 5 jocuri reusite (sau foarte reusite )

  9. #9 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Square Enix au lucrat la SuperMario RPG :X!
    Ar scoate o caruta de bani pe un titlu de genu "Super Mario RPG 2 - Mario's Nightmare" pentru wii/ds

    Dupa cum presupunem, Super Mario 2 a fost doar un vis al lui Mario.Super Mario Bros. 2 - MobyGames
    Iar Super Mario 3 se pare ca a fost doar o sceneta de teatru.

  10. #10 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    Scot astia JRPG-uri pe banda rulanta ... pfffff
    The World Ends With You n-a fost JRPG si a fost superb. Oricum, numarul de JRPGuri este mult mai mic decat celedin perioada de glorie a PS2-ului. Daca vor fi jocuri bune si nu alarme false precum Last Remnant si Infinite Undiscovery, bring it on

  11. #11 SP
    Junior Member Wintzy's Avatar
    Stiu ca deja e un subiect arhi-dezbatut, dar nu banuieste nimeni ca ar putea fi printre ele si un remake pentru Final Fantasy VII? Pana la urma au zis ca ar fi posibil, doar ca sunt concentrati pe lansarea lui XIII. Acum ca productia lui a luat sfarsit, ma gandesc ca nu ar fi exclusa posibilitatea asta

  12. #12 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    eu zic ca sunt sanse mari ca FF XV sa fie exclusiv x360. Ar fi ca trecerea de la SNES la PSX. In ceea ce priveste remake la FF VII, a fost anuntat oficial ca nu se va face in urmatorii ani.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. E3 2015: Conferinta Square Enix By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 8 Last Post: 18-06-2015, 05:13
  2. Square Enix lucreaza la Final Fantasy XIII-2 By erik95 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 21-01-2011, 02:09
  3. Square Enix: predictii pentru FF 13 By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 05-10-2009, 22:03
  4. Square Enix a cumparat Eidos By DraZziW in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 30-03-2009, 17:39
  5. Square Enix Party Details By Bobby in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 06-08-2008, 14:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts